про закриття підготовчого провадження і призначення справи
до судового розгляду по суті
06 травня 2019 року Справа № 280/276/19
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Батрак І.В.,
за участю секретаря Лялько Ю.В.,
розглянув у підготовчому засіданні в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50, код ЄДРПОУ 32025623)
до Головного управління Держпраці у Запорізькій області (69032, м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 25, код ЄДРПОУ 39833546)
про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу
Дочірнє підприємство «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Держпраці у Запорізькій області, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову відповідача №ЗП2231,2232,2233/578/АВ/П/ТД-1ФС від 13.12.2018, якою було накладено на позивача штраф у розмірі 1 116 900,00 грн.
Представник позивача у підготовче засідання не з'явився, надав до суду заяву (вх. №17787 від 06.05.2019) про долучення документів до матеріалів справи та клопотання (вх. № 17788 від 06.05.2019) про розгляд справи у подальшому без його участі. Позивач свій позов підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача звернувся до суду із клопотанням (вх. від 06.05.2019 № 17937) про закриття підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду по суті, а також із заявою (вх. від 06.05.2019 №17936) розгляд справи у письмовому провадженні.
Відповідно до частин першої, другої статті 183 КАС України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Суддею проведено підготовчі дії, які необхідні для забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті та які є достатніми для закриття підготовчого провадження і призначення судового засідання для розгляду справи.
В ході проведення підготовчих засідань представник позивача від адміністративного позову не відмовився, представник відповідачів позов не визнав.
Крім того, під час підготовчих засідань судом з'ясовано питання щодо остаточного визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу, заперечень проти позовних вимог, визначено обставин справи, які підлягають встановленню, витребувано у сторін всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до частини першої статті 183 КАС України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Відповідно до частини третьої статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відтак, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті. Крім того, враховуючи клопотання представників учасників справи про подальший розгляд справи без їх участі за матеріалами справи, суд визнав за можливе подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.
Керуючись ст.ст. 181, 183, 194, 229, 241-243, 248 КАС України, суд
1. Закрити підготовче провадження у справі № 280/276/19 за позовом Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Головного управління Держпраці у Запорізькій області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.
2. Подальший розгляд справи по суті здійснювати в порядку письмового провадження.
Ухвала оскарженню окремо від рішення не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Суддя І.В.Батрак