Справа №: 398/425/19
провадження №: 3-в/398/18/19
Іменем України
"03" травня 2019 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Коліуш Г. В., з участю секретаря судового засідання Замкової Ю.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Олександрії подання начальника Олександрійського міськрайонного відділу пробації філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт відносно ОСОБА_1,-
Начальник Олександрійського міськрайонного відділу пробації філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області звернувся до суду з поданням про роз'яснення про подальше виконання постанови Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25.02.2019 року стосовно ОСОБА_1, у зв'язку з наявністю обставин, що унеможливлюють виконання постанови.
Подання обґрунтовано тим, що 14.03.2019 року на підставі постанови Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25.02.2019 року ОСОБА_1 був поставлений на облік. 27.03.2019 року ОСОБА_1 ознайомлений з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт та попереджений про наслідки ухилення від відбування суспільно корисних робіт. Цього ж дня, 27.03.2019 року, правопорушнику було вручено направлення для відбування стягнення за місцем проживання до Олександрійської селищної ради м. Олександрії, згідно якого порушник мав приступити до відбування суспільно корисних робіт не пізніше 28 березня 2019 року. 03 квітня 2019 року на адресу Олександрійського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області надійшов лист з Олександрійської селищної ради, в якому зазначено, що ОСОБА_1, направлений для відпрацювання суспільно корисних робіт строком 120 годин, не може бути прийнятий на роботу по відпрацюванню суспільно корисних робіт у зв'язку з відсутністю коштів у бюджеті Олександрійської селищної ради. Таким чином, на думку органу пробації, даний факт унеможливлює виконання постанови Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25 лютого 2019 року, в зв'язку з чим заявник просить роз'яснити щодо подальшого виконання постанови суду.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання пов'язанні з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішується судом який виніс постанову.
Представник органу пробації в судове засідання не з'явилася, про час, місце і дату судового засідання повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд подання без його участі.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресом місця проживання.
Дослідивши подання та матеріали особової справи ОСОБА_1, суд приходить до наступних висновків.
Постановою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25 лютого 2019 року у справі про адміністративне правопорушення № 398/425/19, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1, визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт строком на 120 (сто двадцять) годин.
27.03.2019 року ОСОБА_1 було вручено направлення для відбування стягнення за місцем проживання до Олександрійської селищної ради м. Олександрії, згідно якого порушник мав приступити до відбування суспільно корисних робіт не пізніше 28 березня 2019 року.
З відповіді Олександрійської селищної ради №278 від 02.04.2019 року вбачається, що ОСОБА_1, направлений для відпрацювання суспільно корисних робіт строком 120 годин, не може бути прийнятий на роботу по відпрацюванню суспільно корисних робіт у зв'язку з відсутністю коштів у бюджеті Олександрійської селищної ради.
Відповідно до ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Як передбачено ст. 325-1 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Відповідно до ст. 325-3 КУпАП на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об'єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Окрім того, порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачений наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» (далі - Порядок).
Так, згідно розділу 11 Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Строк стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день, неповнолітніми - двох годин на день. Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запити (додаток 1) до органів місцевого самоврядування та власникам підприємств щодо погодження переліку об'єктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.
Згідно з ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ст. 303 КУпАП не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Як вбачається з матеріалів особової справи № 20/2019 ОСОБА_1, останній не відмовляється та не ухиляється від відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, призначених постановою Олександрійського міськрайонного суду від 25.02.2019 року, а відсутність коштів в бюджеті селищної ради на оплату відповідних робіт не є обставиною, що унеможливлює виконання постанови.
За таких обставин відсутні підстави для задоволення даного подання, а тому особова справа відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Олександрійського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області для продовження виконання постанови суду.
Керуючись ст. ст. 263, 264, 304 КУпАП, суддя
В задоволенні подання Олександрійського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області про роз'яснення щодо подальшого виконання постанови Олександрійського міськрайонного суду від 25.02.2019 року відносно ОСОБА_1 у зв'язку з наявністю обставин, що унеможливлюють виконання постанови, - відмовити.
Особову справу № 20/2019 щодо ОСОБА_1, після набрання постановою законної сили, повернути до Олександрійського міськрайонного відділу пробації філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом 10 днів з дня її винесення
Суддя Коліуш Г. В.