Справа № 396/507/19
Провадження № 3/396/182/19
03.05.2019 року Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Гарбуз Ольга Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Новоукраїнського ВП ГУНП України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, який проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 122 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 010246 від 10.03.2019 року, ОСОБА_110.03.2019 року о 18:23 год. в м. Новоукраїнка по вул. Павлівська керуючи автомобілем НОМЕР_1 допустив ДТП після чого залишив транспортний засіб на місці ДТП до якого причетний, а сам пішов додому, чим порушив вимоги п. 2.10 ПДР України.
Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 4 ст. 122 КУпАП.
ОСОБА_1 для розгляду справи не з'явився з невідомих суду причин. Про розгляд справи повідомлявся належним чином. Через канцелярію суду подав клопотання про повернення метеріалів адміністративної справи на доопрацювання в зв"язку з тим, що в протоколі про адміністративне правопорушення серія ОБ № 010246 не зазначені свідки та в фабулі протоколу зазначено, що водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем допустив ДТП після чого залишив транспортний засіб на місці ДТП до якого причетний, а сам пішов додому, чим порушив вимоги п. 2.10 ПДР, за що відповідальність передбачена ч.4 ст. 122 КУпАП, тоді як відповідальність за залишення водіями місця дорожньо-транспортної пригоди передбачена ст. 122-4 КУпАП.
Дослідивши матеріали клопотання та адміністративної справи, вважаю, що матеріал підлягає поверненню на доопрацювання за наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП, обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.
У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно та всебічно з'ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.
Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Разом з тим, в порушення наведених вимог закону в протоколі не зазначено прізвища, адреси свідків. Крім того протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 за те, що останній керуючи автомобілем допустив ДТП після чого залишив транспортний засіб на місці ДТП до якого причетний, а сам пішов додому, чим порушив вимоги п. 2.10 ПДР, за що відповідальність передбачена ч.4 ст. 122 КУпАП, тоді як відповідальність за залишення водіями місця дорожньо-транспортної пригоди передбачена ст. 122-4 КУпА.
Враховуючи викладене, зважаючи, що виявлені недоліки позбавляють можливості винести законне і обґрунтоване рішення по справі, а також призначити відповідне стягнення, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути на доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, -
Повернути Новоукраїнському ВП ГУНП в Кіровоградській області справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 122 КУпАП, - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2