Справа № 359/3669/19
Провадження № 3/359/1397/2019
Протокол № 0151/12500/19
26 квітня 2019 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., розглянувши за участю представника митниці Ясінської О.Я., адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, щодо громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2; місце народження: Україна Чернівецька обл.; місце проживання (реєстрації): Україна АДРЕСА_1; працює: модель в Китаї; паспорт громадянки України НОМЕР_1, виданий 04.09.2017 р., орган, що видав 8079, -
27.03.2019 року о 11 годині 46 хвилин під час проходження митного контролю в зоні митного контролю залу „Приліт" терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), яка прилетіла до України з Китаю транзитом через Катар, м. Доха, рейсом № QR 875 літаком а/к «Катарські авіалінії», своїми діями обрала канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України, тобто своїми діями засвідчила факти, що мають юридичне значення. «Зелений коридор» призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Перетин пасажиром «зеленої лінії», згідно Наказу Міністерства Фінансів України № 671 від 03.08.2018р. «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей на повітряному транспорті», яка позначає початок «зеленого коридору», вказує, що для проходження митного контролю нею обрано «зелений коридор», і декларування здійснюється шляхом вчинення дій. Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю.
На підставі п. 4 ст. 336 та ст. 342 Митного Кодексу України громадянці України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), було задано запитання щодо наявності в неї готівкових коштів, пасажирка відповіла, що має приблизно 8000 доларів США. Після цього пасажирці було запропоновано пред'явити всю готівку. В службовому приміщенні митниці (зоні митного контролю) пасажиркою було видано готівку в розмірі 13300 доларів США що знаходилися: 8300 доларів США в одному з відділень жіночої сумочки(ручна поклажа) та 5000 доларів США в іншому відділенні тієї ж сумочки.
Зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування. Зі слів громадянки України ОСОБА_2 вказана валюта - 13300 доларів США належить пасажирці особисто.
Пасажирка обрала проходження митного контролю «зеленим коридором», де передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує в еквіваленті 9999 євро.
З виявленої суми громадянці України ОСОБА_2 (ОСОБА_2) було пропущено 11200 доларів США (еквівалент 9919 євро станом на 27.03.2019р.). За протоколом про порушення митних правил вилучено 2100 доларів США.
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав, до моменту перетину ним «зеленої лінії» для отримання довідкової інформації в інформаційній зоні та роз'яснення митних правил та порядку використання двоканальної системи до інспектора митниці не звертався.
Таким чином, своїми діями громадянка України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), під час проходження митного контролю в залі «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» порушила встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.
Зазначені дії, що полягають у переміщенні через митний кордон України громадянкою України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), яка формою проходження митного контролю обрала проходження через «зелений коридор» готівки в обсязі, що підлягає обов'язковому письмовому декларуванню у повному обсязі для фізичних осіб, відповідно до Постанови Правління НБУ №3 від 02.01.2019 року «Про затвердження Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей», та мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.
У зв'язку з цим працівниками митниці 27.03.2019 р., складено протокол про порушення митних правил № 0151/12500/19, один примірник якого вручено під підпис громадянці України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), і в якому було зазначено про час та місце розгляду справи про порушення митних правил.
На підставі ст. 511 МК України за протоколом про порушення митних правил № 0151/12500/19 вилучено:
- долари США, згідно курсу НБУ станом на 27.03.2019 р. за 100 доларів США 2698-0222 грн., кількістю 2100 доларів США, вартістю 56 658 грн. 47 коп.
Підстав для відкладення розгляду справи, направлення матеріалів для додаткової перевірки, закриття провадження в справі, - не встановлено.
У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, повідомлена належним чином про час там місце розгляду справи, причина неявки суду не відома. Клопотань про перенесення судового засідання не надходило.
Представник митниці у судовому засіданні протокол підтримав, та зазначив, що громадянка України ОСОБА_2 (ОСОБА_2) скоїла порушення митних правил, яке передбачене ст. 471 МК України, у зв'язку з чим просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією вилученої валюти.
Суддя, заслухавши думку представника митниці, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в діях громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Згідно протоколу про порушення митних правил № 0151/12500/19 від 27.03.2019 р. громадянка України ОСОБА_2 (ОСОБА_2) обрала вид митного оформлення зону спрощеного митного оформлення "зелений коридор", а тому відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Відповідно до п. 3 розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління НБУ від 27.05.2008 року № 148, фізична особа - нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
Диспозицією ст. 471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю "зеленим" коридором, - з моменту перетину останнім "білої лінії", що позначає закінчення "зеленого" коридору.
Як вбачається з протоколу про порушення митних правил громадянка України ОСОБА_2 (ОСОБА_2) перетнула "білу лінію", що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення "зелений коридор", таким чином перемістила через митний кордон України валюту, яка обмежена законодавством України, а саме в розмірі, що перевищує 10 000 євро.
Так, вина правопорушника підтверджується, дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами: даними протоколу про порушення митних правил № 0151/12500/19 від 27.03.2019 р. (а.с.2-6), даними протоколу опитування в справі про порушення митних правил № 0151/12500/19 від 27.03.2019 р. (а.с.7-10), даними доповідної записки головного державного інспектора ВМО №2 м/п «Аеропорт Бориспіль» Київської митниці ДФС від 27.03.2019 р. (а.с. 11-12), копіє акту про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 27.03.2019 року (а.с. 13), описом предметів (а.с.14), копією переліку іноземної валюти, вилученої по протоколу про ПМП № 0151/12500/19 (а.с.15), курсом іноземних валют, встановлений НБУ на 27.03.2019 року (а.с. 16), розрахунком еквіваленту євро щодо доларів США станом на 27.03.2019 р. до протоколу про ПМП № 0151/12500/19 від 27.03.2019 р. (а.с.17) та встановлена судом.
На підставі зазначених доказів слід дійти висновку про доведеність вини громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), у вчиненні нею порушення митних правил.
Своїми діями правопорушниця громадянка України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), порушила порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, яким обмежно переміщення валюти через митний кордон України, чим вчинила правопорушення, яке передбачене ст. 471 МК України.
Стаття 471 МК України, передбачає застосування до правопорушника адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосереднім предметом правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
На підставі статті ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих та пом'якшуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер скоєного, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці, зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушницю має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн.) з конфіскацією вилученої валюти.
Саме таке стягнення суддя вважає достатнім для виправлення та належної поведінки громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2) в подальшому.
Відповідно до ч. 1 ст. 520 МК України витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення. Витрати на оплату послуг перекладача відшкодовуються з державного бюджету.
Таким чином, з правопорушниці громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2) на користь Київської митниці ДФС слід стягнути витрати, понесені Київською митницею ДФС на транспортування предметів правопорушення в справі про порушення митних правил від 27.03.2019 р. № 0151/19 до місця зберігання 28.03.2019 р. у розмірі 21 грн. 46 коп. (а.с.22).
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути з громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст. 8, 9 Конституції України, ст. ст. 3, 10, ст. 471 МК України (в редакції 2012 р.), ст. 8, 23, 33 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя -
Визнати винною громадянку України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянки України НОМЕР_1, виданий 04.09.2017 р., орган, що видав 8079, у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп., з конфіскацією в дохід держави України вилученої згідно протоколу від 27 березня 2019 року № 0151/12500/19 валюту, а саме: 2100 доларів США - загальна вартість 56658 грн. 47 коп.
Стягнути з громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянки України НОМЕР_1, виданий 04.09.2017 р., орган, що видав 8079, на користь державного бюджету України (отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206010004, код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Стягнути з громадянки України ОСОБА_2 (ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянки України НОМЕР_1, виданий 04.09.2017 р., орган, що видав 8079, на користь Київської митниці ДФС (Код ЄДРПОУ: 39470947, банк: Держказначейська служба України м. Київ, код банку: 820172, р/р: 35213060089083) понесені витрати у справі про порушення митних правил на транспортування предметів правопорушення в розмірі 21 грн. 46 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова суду набрала законної сили ___________________.
Суддя С.М. Вознюк