Справа № 347/763/19
Провадження № 1-в/347/39/19
03.05.19 м.Косів
Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря - ОСОБА_2 ,
з участю прокурора - ОСОБА_3 ,
дільничого офіцера поліції - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Косів подання т.в.о. начальника Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Микитинці, Косівського району, Івано-Франківської області, раніше судимого,
17.04.2019 року т.в.о. начальника Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області майор поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_6 .
Дане подання мотивує тим, що ОСОБА_6 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, продовжує вести антигромадський спосіб життя, вчиняє правопорушення, а тому вважає, що йому слід встановити адміністративний нагляд.
В судовому засіданні дільничий офіцер поліції ОСОБА_4 подання підтримав та просить його задоволити.
Прокурор в судовому засіданні заперечив щодо задоволення подання та вважає що немає достатніх підстав для встановлення ОСОБА_6 адміністративного нагляду.
ОСОБА_6 в судовому засіданні заперечив щодо встановлення йому адміністративного нагляду, суду пояснив, що працює по найму і часто буває відсутнім за місцем проживання, так як залишається ночувати за місцем праці.
Вислухавши учасників судового процесу та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні подання слід відмовити з наступних підстав.
У відповідності з п."в" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 5 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Згідно ст. 6 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
А у відповідності до п.8 ч.1 ст. 89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_6 був раніше неодноразово судимий, що стверджується довідкою ОСК ГУНП України в Івано-Франківській області (а.с.11-12). 23.05.2013 року звільнений з місць позбавлення волі, відбувши покарання повністю.
Однак, як передбачено ст.ст.1, 2 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
А тому, зважаючи на те, що з місць позбавлення волі ОСОБА_6 був звільнений ще 2013 року, а встановлення адміністративного нагляду є доцільним одразу після звільнення особи з місць позбавлення волі, а в даному випадку минуло понад 5 років від звільнення ОСОБА_6 з місць позбавлення волі, суд не вбачає підстав для задоволення подання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 1, 2 3, 5, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", ст.ст. 369-372 КПК України, суд,-
В задоволенні подання т.в.о. начальника Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області майора поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Микитинці, Косівського району, Івано-Франківської області, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду через Косівський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1