Постанова від 03.05.2019 по справі 501/1283/19

Дата документу 03.05.2019

Справа № 501/1283/19

3/501/462/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2018 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:

головуючого судді - Семенова О.А.,

секретаря судового засідання - Кравченко М.А.,

представника підрозділу прикордонної служби - Габрилевич С.О.,

розглянувши матеріали, які надійшли від відділу прикордонної служби «Чорноморськ» про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 2041 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відділом прикордонної служби «Чорноморськ» (далі - Відділ) складено протокол від 29 квітня 2019 року серії ПдРУ № 035860 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 2041 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 при наступних обставинах: 29 квітня 2019 року в міжнародному пункті пропуску для морського сполучення «Чорноморський морський порт» під час здійснення прикордонного контролю пасажирів теплоходу «Вільнюс» (прапор Панама ) ОСОБА_1 намагався перетнути державний кордон України по документу, який містить недостовірні відомості - паспорт громадянина Грузії, виданий на його ім'я.

ОСОБА_1 при складанні адміністративного протоколу роз'яснені права та обов'язки передбачені ст.ст. 59, 63 Конституції України, ст.268 КУпАП. В судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд матеріалів у його відсутності, вину у вчиненні правопорушення визнав.

Представник Відділу Габрилевич С.О . в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_1 при перетинанні кордону спочатку пред'явив паспорт громадянина Грузії, а коли при внесенні відомостей до системи «ГАРТ-1/П» було виявлено, що він є також громадянином України, додатково пред'явив паспорт громадянина України.

Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 він пред'явив на паспортному контролі спочатку паспорт громадянина Грузії, а після запиту яка мета приїзду до України, додатково пред'явив паспорт громадянина України.

Згідно ст. 4 Конституцій України проголошено, що в Україні існує єдине громадянство.

Згідно п.1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про громадянство України» законодавство України про громадянство ґрунтується на таких принципах, зокрема: єдиного громадянства - громадянства держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Згідно ст.ст. 2, 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну). Перетинання громадянами України державного кордону України

здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з вказаних документів.

Аналіз зазначених законодавчих норм, свідчить про те, що при перетинання кордону України ОСОБА_1 визнається лише громадянином України. Разом з тим, це не спростовує факт того, що він, згідно пред'явленого паспорту Грузії , ще є громадянином іншої держави.

Разом з тим, виходячи із кваліфікації правопорушення, за вчиненні якого притягається ОСОБА_1 до відповідальності, матеріали провадження не містять будь-яких доказів, що пред'явлений їм паспорт громадянина Грузії містить будь-які недостовірні відомості.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 не вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 2041 КУпАП, викладеного в зазначеному протоколі - спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом в пунктах пропуску через державний кордон України з використанням документів, таких, що містять недостовірні відомості про особу.

Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 2041, 247, 287, 289 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 2041 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП (відсутність події і складу адміністративного правопорушення).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Іллічівський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня наступного за проголошенням.

Суддя О.А.Семенов

Строк пред?явлення постанови до виконання згідно

Закону України «Про виконавче провадження»

Постанова набрала законної сили «__»___________2019 р.