18 квітня 2019 року справа № 2340/4911/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Паламаря П.Г.,
за участю секретаря Мельникової О.М.,
представників позивача - ОСОБА_1 (за ордером),
ОСОБА_2В.(за довіреністю),
представника відповідача - ОСОБА_3 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулася фізична особа-підприємець ОСОБА_4 (18015, АДРЕСА_1) з позовом до Головного управління ДФС у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235), в якому просить:
-визнати нечинними та скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області від 29.11.2018 № 1006008/НОМЕР_1 про відмову в реєстрації податкової накладної ФОП ОСОБА_4 від 15.12.2017 № 43;
-зобов'язати Головне управління ДФС у Черкаській області зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ФОП ОСОБА_4 від 15.12.2017 № 43.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що оскаржуваним рішенням протиправно відмовлено у реєстрації зазначеної податкової накладної незважаючи на її відповідність всім вимогам та критеріям, що встановлені Податковим кодексом України та відповідними підзаконними нормативно-правовими актами. При цьому, оскаржуване рішення ГУ ДФС України не містить жодної інформації щодо невідповідності накладної законодавчо встановленим вимогам, або щодо порушення законодавства при її складанні та поданні до реєстрації в ЄРПН. Заначено, що критерій, який визначений відповідачем у квитанції № 1 від 12.07.2017, як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД у п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків не передбачений. Позивач придбавав товарно-матеріальні цінності у ТОВ «Леон-Сервіс» та ФОП ОСОБА_5 Тобто, обсяги придбання товару відповідають обсягам їх продажу ТОВ «Основа-Будмонтаж». Окрім того, відповідачем всупереч вимогам ст. 201 ПК України, не було визначено вичерпного переліку документів, надання яких дало б позивачеві можливість реєстрації податкової накладної, а відмова у прийнятті до реєстрації податкової накладної з підстав недостатності документів для прийняття рішення можлива виключно за умови наявності вичерпного переліку таких документів. Проте, відповідач в оскаржуваному рішенні не зазначив, які саме документи складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено позивачем при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних, тобто оскаржуване рішення відповідача не відповідає наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали з підстав викладених у позові та наданих поясненнях.
Представник Головного управління ДФС України у Черкаській області щодо задоволення адміністративного позову заперечував з підстав викладених у відзиві. Свою позицію обґрунтовував тим, що позивачем згідно положень ст. 201 Податкового кодексу України було направлено на реєстрацію податкову накладну 15.12.2017 № 43. Проте реєстрація вказаної податкової накладної була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України, згідно квитанції №1, оскільки направлена податкова накладна відповідала ступеням ризиків визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 4823, 5302, 7307, 7317, 9026:, та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту “в” пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу. 22.11.2018 позивачем було надано повідомлення щодо подачі документів з поясненням. До повідомлення у додатках в кількості 8 шт. позивачем надано на розгляд комісії наступні документи: свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця №438490; свідоцтво №100132889 про реєстрацію платника податку на додану вартість; свідоцтво платника єдиного податку №071063; договір оренди приміщення від 01.07.2017 р. та акт прийому - передачі в оренду приміщення; договір суборенди нежитлового приміщення №1 від 01.02.17; ПН №27 від 14.12.2017, виписана постачальником ФОП ОСОБА_5, квитанція про реєстрацію ПН, замовлення покупця №464, видаткова накладна №0- 600000387, товарний чек №-600000387, договір купівлі - продажу б/н від 01.12.2017, ПН №631 від 12.12.2017, виписана постачальником TOB «JIEOH - Сервіс ПЛЮС», квитанція про реєстрацію ПН, рахунок фактура №ЛСГ-20057256, видаткова накладна №ЛСГ - 23 в Єдиному реєстрі податкових накладних» у тому числі: Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив таке.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_4, зареєстрований 15.07.2008, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 та є платником ПДВ.
Позивачем згідно із п. 201.10 ст. 200 ПК України складено податкову накладну на ТОВ «Основа-Будмонтаж» від 15.12.2017 № 43 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) і яка прийнята, але реєстрація її зупинена.
Згідно квитанції № 1, контролюючим органом зроблено висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 4823, 5302, 7307, 7317, 9026 та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту “в” пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.
На виконання пп. 201.16.2. п. 201.16. ст. 201 ПК України позивачем було направлено до контролюючого органу повідомлення від 22.11.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній в кількості 8 шт., а саме: свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця №438490; свідоцтво №100132889 про реєстрацію платника податку на додану вартість; свідоцтво платника єдиного податку №071063; договір оренди приміщення від 01.07.2017 р. та акт прийому - передачі в оренду приміщення; договір суборенди нежитлового приміщення №1 від 01.02.17; ПН №27 від 14.12.2017, виписана постачальником ФОП ОСОБА_5, квитанція про реєстрацію ПН, замовлення покупця №464, видаткова накладна №0- 600000387, товарний чек №-600000387, договір купівлі - продажу б/н від 01.12.2017, ПН №631 від 12.12.2017, виписана постачальником TOB «JIEOH - Сервіс ПЛЮС», квитанція про реєстрацію ПН, рахунок фактура №ЛСГ-20057256, видаткова накладна №ЛСГ - 238640, платіжне доручення №623, виписка з рахунку, договір купівлі - продажу на умовах комерційного кредиту №1 від 01.06.2017; ПН №26 від 14.11.2017, виписана постачальником ФОП ОСОБА_5, квитанція про реєстрацію ПН, замовлення покупця №463, видаткова накладна №600000386, товарний чек №-600000386.
Рішенням комісії ГУ ДФС України в Черкаській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія) від 29.11.2018 № 1006008/НОМЕР_1 відмовлено у реєстрації ПН № 43 від 15.12.2017 з підстав надання платником податку документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН.
Не погоджуючись з правомірністю рішення комісії ГУ ДФС України в Черкаській області, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
З наданих позивачем додатків до позову, судом також встановлено.
01.06.2017 між ТОВ “Леон-Сервіс” (постачальник) та ФОП ОСОБА_4 (покупець) укладено договір № 121 купівлі-продажу товарів на умовах комерційного кредиту. Згідно п. 1 даного договору, постачальник зобов'язується постачати покупцю товари у відповідності до рахунків фактур.
01.12.2017 між ФОП ОСОБА_5 (продавець) та ФОП ОСОБА_4 (покупець) укладено договір купівлі-продажу № 4. Згідно п. 1 даного договору, продавець зобов'язується передати у власність покупця товар, згідно замовлення, а покупекць оплатити товар та прийняти його.
Згідно видаткової накладної № ЛСГ -238640 від 12.12.2017 від ТОВ “ Леон-Сервіс”, позивачем отримано товар на суму 15234,76 грн. Оплату проведено 12.12.2017, про що свідчить виписка по рахунку в АТ «ОТП Банк».
Згідно видаткової накладної № б00000386 від 14.12.2017 від ФОП ОСОБА_5, позивачем отримано товару на суму 676,99грн.,
01.05.2017 між ФОП ОСОБА_4 (продавець) та ТОВ “Основа-Будмонтаж” (покупець) укладено договір купівлі-продажу № 7. Згідно п. 1 даного договору, продавець зобов'язується передати у власність покупця товар, згідно замовлення, а покупекць оплатити товар та прийняти його.
Відповідно до рахунку на оплату № 409 від 11.12.2017 та видаткових накладних № б00000282 від 12.12.2017, № б00000281 від 15.12.2017 позивачем поставлено ТОВ “Основа-Будмонтаж” товар в асортименті на загальну суму 282291,42 грн. Згідно виписок по рахунку в АТ «ОТП Банк» оплата проведена 12.12.2017 в сумі 100000 грн. та 15.12.2017 в сумі 182291,42 грн.
Податкова накладна № 43 від 15.12.2017 виписана на суму 182207,64 грн. по видатковій накладній № б00000281 від 15.12.2017.
Суд звернув увагу, що на час зупинення реєстрації податкової накладної поданої позивачем 28.12.2017 діяв наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 “Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”, а при поданні повідомлення про подання пояснень та копій документів 22.11.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» у тому числі: Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Відповідно п. 74.2 ст. 72 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Пунктом 201.16 статті 201 ПК України, передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 “Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2016 № 752/30620 (далі - наказ №567) затверджено критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних” від 29.12.2010 року №1246, визначено механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних.
Пунктом 12 постанови № 1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.
Згідно п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом № 567, моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Згідно пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:
а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;
б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;
в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п.п. 1-4 Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 № 117 цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов'язки її членів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Комісія контролюючого органу діє в межах повноважень, визначених у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.
Пунктом 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 № 117 визначено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Відповідно до п. 16 зазначеного Порядку письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За приписами пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Підпунктом 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 ПК України визначено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 21 Порядку визначено, що підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
-ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
-ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
-надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
З поданої на реєстрацію податкової накладної № 43 від 15.12.2017 на загальну суму 182207,64 грн., в тому числі 30367,94грн. ПДВ, вбачається, що ФОП ОСОБА_4 реалізувала ТОВ “Основа-Будмонтаж” товар в асортименті.
На підтвердження реальності здійснення господарських операцій з поставки товару було надано до ГУ ДФС України в Черкаській області свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця №438490; свідоцтво №100132889 про реєстрацію платника податку на додану вартість; свідоцтво платника єдиного податку №071063; договір оренди приміщення від 01.07.2017 р. та акт прийому - передачі в оренду приміщення; договір суборенди нежитлового приміщення №1 від 01.02.17; ПН №27 від 14.12.2017, виписана постачальником ФОП ОСОБА_5, квитанція про реєстрацію ПН, замовлення покупця №464, видаткова накладна № 0- 600000387, товарний чек №-600000387, договір купівлі - продажу б/н від 01.12.2017, ПН №631 від 12.12.2017, виписана постачальником TOB «JIEOH - Сервіс ПЛЮС», квитанція про реєстрацію ПН, рахунок фактура №ЛСГ-20057256, видаткова накладна №ЛСГ - 238640, платіжне доручення №623, виписка з рахунку, договір купівлі - продажу на умовах комерційного кредиту №1 від 01.06.2017; ПН №26 від 14.11.2017, виписана постачальником ФОП ОСОБА_5, квитанція про реєстрацію ПН, замовлення покупця №463, видаткова накладна №600000386, товарний чек №-600000386.
Платником не надано до контролюючого органу підтвердження оплати товару платіжних доручень або виписок з банку.?
З наданих документів, неможливо дійти висновку про відповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 4823, 5302, 7307, 7317, 9026, оскільки, надані документи зазначають лише про деякі елементи організації роботи позивача пов'язаної із купівлею - продажем товару. Документи щодо здійсненої господарської операції, на підставі якої було складено податкову накладну від № 43 до повідомлення не було надано.
Жоден з наданих до комісії ГУ ДФС в Черкаській області документів та всі вони в сукупності не підтверджують того обсягу купівлі товару, що було реалізовано ТОВ “Основа-Будмонтаж”, який зазначений у податковій накладній № 43.
Посилання позивача про подання всіх необхідних документів зі скаргою на рішення відповідача до ДФС України суд оцінює критично оскільки позивачем оскаржується рішення комісії ГУ ДФС в Черкаській області, а не рішення комісії ДФС по розгляду скарг.
При цьому, надані до суду документи також не можуть бути належними доказами щодо купівлі-продажу товарів.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що комісія ГУ ДФС в Черкаській області розглянувши надані позивачем документи, дійшла правомірного висновку, що останні документи є недостатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Таким чином, у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог про скасування рішення комісії ГУ ДФС в Черкаській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 29.11.2018 № 1006008/НОМЕР_1 про відмову в реєстрації податкової накладної № 43 від 15.12.2017.
Відповідно до ст. 139 КАС України, судові витрати, зі сплати судового збору не підлягають відшкодуванню.
Керуючись ст.ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242- 246, 250, 252, 255 КАС України, суд,
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя П.Г. Паламар
Повний текст рішення виготовлено 02.05.2019