Ухвала від 02.05.2019 по справі 620/986/19

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

02 травня 2019 року Чернігів Справа № 620/986/19

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Баргаміної Н.М., розглянувши в письмовому провадженні клопотання Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом учасників процесу у справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправним та скасування рішення відповідача, оформленого листом № 86/06/В-7 від 25.01.2019, щодо відмови позивачу у зарахуванні до стажу роботи, що дає право на отримання грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періодів роботи з 10.05.1984 по 12.05.1986 на посаді старшої піонервожатої Бердичівської середньої школи №3; з 01.09.1989 по 14.11.1990 на посаді викладача дитячої школи мистецтв м. Мирний; з 01.09.2000 по 28.07.2001 на посаді викладача Чернігівської музичної школи № 1; з 01.09.2001 по 30.11.2010 на посаді викладача Чернігівської музичної школи № 1 ім. С. Вільконського; з 01.12.2010 по 31.08.2016 на посаді заступника директора-завідувача хореографічним відділом, з 01.09.2016 на посаді завідувача музичним відділенням Школи мистецтв при КВНЗ «Чернігівський коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради, та щодо відмови у виплаті грошової допомоги; зобов'язання відповідача зарахувати до стажу роботи позивача, що дає право на отримання грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди її роботи з 10.05.1984 по 12.05.1986 на посаді старшої піонервожатої Бердичівської середньої школи №3; з 01.09.1989 по 14.11.1990 на посаді викладача дитячої школи мистецтв м. Мирний; з 01.09.2000 по 28.07.2001 на посаді викладача Чернігівської музичної школи № 1; з 01.09.2001 по 30.11.2010 на посаді викладача Чернігівської музичної школи № 1 ім. С. Вільконського; з 01.12.2010 по 31.08.2016 на посаді заступника директора-завідувача хореографічним відділом, з 01.09.2016 на посаді завідувача музичним відділенням Школи мистецтв при КВНЗ «Чернігівський коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради; зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Ухвалою суду від 10.04.2019 відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні).

В відзиві на позовну заяву, що надійшов на адресу суду, містилося клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом учасників процесу.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Частиною другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно частини другої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Частиною четвертою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В силу пункту 3 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно частини першої статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

В силу пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Так, в ухвалі суду про відкриття провадження у справі від 10.04.2019 суд, дослідивши матеріали справи, предмет та підстави позову, склад учасників справи, дійшов висновку, що дана адміністративна справа згідно пункту 3 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України відноситься до справ незначної складності та розглядається судом за особливостями, визначеними статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи вищевикладене, клопотання Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом учасників процесу є безпідставним та не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 243, 248, 257, 260, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом учасників процесу у справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.М. Баргаміна