Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
з питання відмови у відкритті провадження в адміністративній справі
02 травня 2019 р. справа № 639/2028/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сліденко А.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття до розгляду позову ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціальне захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради - ОСОБА_2, заступника начальника Управління праці та соціальне захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради - ОСОБА_3, начальника відділу призначення субсидій Управління праці та соціальне захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради - ОСОБА_4 про передання заяви про вчинені корупційні порушення та порушення, пов'язані із корупцією до Національного агентства по запобіганню корупції для вжиття заходів до посадових осіб Управління праці та соціальне захисту населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради - ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 передбачених антикорупційним законом, -
встановив:
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Статтею 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (ч. 1 ст.19 КАС України).
Таким чином, адміністративне судочинство здійснюється виключно стосовно реально існуючих між учасниками суспільних відносин спорів у сфері публічного управління (публічної адміністрації).
Між тим, вимога про передання до Національного агентства по запобіганню корупції заяви про вчинення посадовими (службовими) особами органу місцевого самоврядування корупційних порушень та порушень, пов'язаних із корупцією, взагалі не може бути кваліфікована як юридичний спір.
Відтак, дана вимога не підлягає розгляду ані у порядку адміністративного судочинства, ані у порядку будь-якого іншого судочинства.
Саме такий правовий висновок викладено у п.п.71 і 72 постанови Верховного Суду від 20.02.2019р. по справі №522/3665/17 (адміністративне провадження №К/9901/38991/18), де зазначено, що заявлення особою вимог не правового характеру зумовлює відсутність підстав для їх розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Отже, розгляд та вирішення заявленої позивачем вимоги у порядку адміністративного судочинства, як і виконання вимог ч.6 ст.170 КАС України, видається неможливим, позаяк за сформульованими вимогами взагалі відсутні ознаки існування публічно-правового спору.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 170 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 6-9, 19, 160, 170, 172, 241-243, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі
Роз'яснити, що рішення підлягає оскарженню шляхом подання апеляційної скарги у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України, тобто протягом 15 днів з дати складення повного судового рішення, а набирає законної сили відповідно до ст.256 КАС України, тобто негайно після підписання.
Роз'яснити, що скарга може бути подана у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України.
Суддя Сліденко А.В.