Рішення від 02.05.2019 по справі 300/502/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" травня 2019 р. справа № 300/502/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Микитюка Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до їх вчинення, -

ВСТАНОВИВ:

11.03.2019 ОСОБА_1 (далі також - позивач) звернулася до суду з позовом до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (далі також - відповідач, Надвірнянське оУПФУ Івано-Франківської області) про визнання дій неправомірними та зобов'язання до їх вчинення.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.03.2019 дану позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків (а.с.39-41).

Позивачем у зазначений строк недоліки усунуто, відтак ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.04.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1-2).

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є пенсіонером і перебуває на обліку у Надвірнянському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, де з 29.09.2013 отримує пенсію за віком по Списку №1. Згідно із записами трудової книжки позивача від 10.04.1989 та первинними документами, виданими адміністрацією Комунальної медичної установи міської поліклініки №3 підтверджено, що позивач з 25.03.1993 по 29.08.2013 постійно працювала на посаді рентгенолаборанта рентгенологічного кабінету, яка передбачена Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (п. 12300000-24577, Розділу XIX Постанови Кабінету Міністрів СРСР №10 від 26.01.1991 та Постанови Кабінету Міністрів України №162 від 11.03.1994, п.19 Розділу XIX Постанови Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003). Період роботи позивача на час призначення пенсії по Списку №1 на посаді рентгенолаборант, яка передбачена Списком №1 на час призначення пенсії складав більше 20 років, тому 30.08.2013, позивач звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1. При цьому до заяви було подано пакет документів про стаж роботи (в тому числі уточнюючі довідки, висновки про проведення атестацій, лист Державної експертизи умов праці №05-318 від 18.07.2003 та ін.), заробітну плату.

На підставі представлених позивачем документів Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці з 29.09.2013 призначило пенсію по Списку №1. У 2014 позивач переїхала у смт. Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області, у зв'язку з чим за заявою позивача пенсійну справу було передано з Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, де пенсію по Списку №1 отримує з 20.03.2014.

Після перерахунку пенсії відповідачем, який відбувся 01.10.2017 розмір пенсії не змінився, а тому після ознайомлення із розрахунком стажу, який був врахований для обчислення пенсії, позивач 21.12.2017 звернулася з усною заявою до відповідача по питанню правильності нарахування стажу роботи по Списку №1. На підставі звернення і листа Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області відповідачем здійснено перерахунок пенсії з 01.04.2018, однак період роботи з 25.03.1993 по 19.05.1998 (вкл.) на посаді рентгенолаборант до пільгового стажу по Списку №1 так і не включено.

19.11.2018 позивач звернулася до відповідача із заявою врахувати стаж роботи у комунальній медичній установі "Міська поліклініка №3" на посаді рентгенолаборант по Списку №1 з 25.03.1993 по 19.05.1998 (вкл.) та провести відповідний перерахунок пенсії з часу її призначення.

Із листа відповідача №401/Д-15 від 26.11.2018 позивачу стало відомо, що під час перевірки правильності нарахування її стажу роботи відповідачем було направлено запит до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з даного приводу, на який було отримано відповідь №8810/02 від 28.03.2018, що згідно висновками Державної експертизи умов праці Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації комунальною медичною установою "Міська поліклініка №3" вперше проведено атестацію робочих місць за умовами праці в 2003, яка затверджена наказом №87 від 19.05.2003, а тому для розрахунку стажу за Списком №1 було взято період з 20.05.1998. Саме з тих причин відповідач відмовляється зарахувати позивачу стаж по Списку №1.

Враховуючи викладене, позивач просить суд визнати неправомірними дії Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови зарахувати позивачу з 29.09.2013 на пільгових умовах період роботи з 25.03.1993 по 19.05.1998 у комунальній медичній установі міської поліклініки №3 на посаді рентгенолаборант, яка передбачена Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Постановою КМУ №1173 від 22.08.1956 та Постановою КМУ №162 від 11.03.1994 (п. 12300000-24577, Розділу XIX Установи охорони здоров'я) та зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити перерахунок пенсії позивача з 29.09.2013 (дати призначення пенсії) із врахуванням на пільгових умовах стаж роботи з 25.03.1993 по 19.05.1998 у комунальній медичній установі міської поліклініки №3 на посаді рентгенлаборант, яка передбачена Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Постановою КМУ №1173 від 22.08.1956 та Постановою КМУ №162 від 11.03.1994 (п. 12300000-24577, Розділу XIX Установи охорони здоров'я).

На адресу суду 09.04.2019 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому проти заявлених у позовній заяві вимог заперечив (а.с.47-49). Зазначив, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюються згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, зазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". 21.08.1992 набрав чинності Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442. З 21.08.1992 до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах враховуються періоди з урахуванням результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці.

У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997 (впродовж п'яти років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних п'яти років з урахуванням п. 4.2 Порядку. Якщо атестація була вперше проведена після 21.08.1997, у разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах, до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21.08.1992, п'ятирічний період роботи на даному підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати та період роботи впродовж наступних п'яти років з урахуванням п. 4.2 Порядку. Якщо ж атестація з 21.08.1992 не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.1997 право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21.08.1992 включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць.

Просив суд в задоволенні позову відмовити, у зв'язку з тим, що атестація робочих місць у комунальній медичній установі "Міська поліклініка №3" вперше проведена у 2003 наказ №87 від 19.03.2003, підстав для зарахування позивачу її роботи з 25.03.1993 по 19.05.1998 на посаді рентгенолаборанта немає.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позовну заяву, встановив наступне.

ОСОБА_1 є пенсіонером і перебуває на обліку у Надвірнянському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, де з 29.09.2013 отримує пенсію за віком по Списку №1 (а.с. 11).

Згідно із записами трудової книжки позивача від 10.04.1989 та первинними документами, виданими адміністрацією Комунальної медичної установи міської поліклініки №3 підтверджено, що позивач з 25.03.1993 по 29.08.2013 постійно працювала на посаді рентгенолаборанта рентгенологічного кабінету, яка передбачена Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (п. 12300000-24577, Розділу XIX Постанови Кабінету Міністрів СРСР №10 від 26.01.1991 та Постанови Кабінету Міністрів України №162 від 11.03.1994, п.19 Розділу XIX Постанови Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003) (а.с. 14-18).

Позивач звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1 (а.с. 12).

На підставі представлених позивачем документів Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці з 29.09.2013 призначило пенсію по Списку №1. У 2014 позивач переїхала у смт. Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області, у зв'язку з чим за заявою позивача пенсійну справу було передано з Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, де пенсію по Списку №1 отримує з 20.03.2014.

21.12.2017 позивач звернулася з усною заявою до відповідача по питанню правильності нарахування стажу роботи по Списку №1 (а.с. 25). На підставі звернення і листа Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 28.03.2018 відповідачем здійснено перерахунок пенсії з 01.04.2018, однак період роботи з 25.03.1993 по 19.05.1998 (вкл.) на посаді рентгенолаборант до пільгового стажу по Списку №1 так і не включено (а.с. 36-37).

19.11.2018 позивач звернулася до відповідача із заявою від 14.11.2018 врахувати стаж роботи у комунальній медичній установі "Міська поліклініка №3" на посаді рентгенолаборант по Списку №1 з 25.03.1993 по 19.05.1998 (вкл.) та провести відповідний перерахунок пенсії з часу її призначення (а.с. 35).

Із листа Надвірнянського оУПФУ Івано-Франківської області №401/Д-15 від 26.11.2018 позивачу стало відомо, що під час перевірки правильності нарахування її стажу роботи відповідачем було направлено запит до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з даного приводу, на який було отримано відповідь від 28.03.2018 за вих. №8810/02, що згідно висновками Державної експертизи умов праці Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації комунальною медичною установою "Міська поліклініка №3" вперше проведено атестацію робочих місць за умовами праці в 2003, яка затверджена наказом №87 від 19.05.2003, а тому для розрахунку стажу за Списком №1 було взято період з 20.05.1998. Саме з тих причин відповідач відмовляється зарахувати позивачу стаж по Списку №1 (а.с. 28-31).

Вважаючи вказану відмову протиправною, позивач звернулася до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно з статтею 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" врегульовано питання пенсій за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників.

Відповідно до ч. 1 ст. 114 вказаного Закону право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 114 вказаного Закону на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Таким чином необхідними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є, зокрема зайнятість особи на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №1 або Списком № 2, які затверджені Кабінетом Міністрів України, така зайнятість повний робочий день, та наявність атестації робочих місць.

Відповідно до пункту "а" частини 1 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Відповідно до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Така ж норма міститься в п. 1 "Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637.

Згідно п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до записів трудової книжки НОМЕР_2 (а.с.14-18) ОСОБА_3 з 25.03.1993 переведена на посаду ренгенлаборанта в рентгенкабінет Комунальної медичної установи міської поліклініки №3, в якій працювала по 31.12.2013.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернулася до відповідача із заявою від 14.11.2018 врахувати стаж роботи у комунальній медичній установі "Міська поліклініка №3" на посаді рентгенолаборант по Списку №1 з 25.03.1993 по 19.05.1998 (вкл.) та провести відповідний перерахунок пенсії з часу її призначення (а.с. 35).

Відповідно до довідки №795 від 29.08.2013 у період з 15.11.1990 по 31.12.2013 позивач працювала у Комунальній медичній установі "Міська поліклініка №3" Чернівецької міської ради, з яких у період з 25.03.1993 по 31.12.2013 на посаді рентген лаборант, що передбачена Списком №1 розділ XIX, код професії 1230000-2457 згідно постанови КМУ №10 від 26.01.1991, що не заперечується представником відповідача у відзиві на позовну заяву (а.с.19).

При цьому, із листа Надвірнянського оУПФУ Івано-Франківської області №401/Д-15 від 26.11.2018 позивачу стало відомо, що під час перевірки правильності нарахування її стажу роботи відповідачем було направлено запит до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з даного приводу, на який було отримано відповідь від 28.03.2018 за вих. №8810/02, що згідно з висновками Державної експертизи умов праці Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації комунальною медичною установою "Міська поліклініка №3" вперше проведено атестацію робочих місць за умовами праці в 2003, яка затверджена наказом №87 від 19.05.2003, а тому для розрахунку стажу за Списком №1 було взято період з 20.05.1998 (а.с. 26).

Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 пенсії за віком на пільгових умовах призначаються за результатами атестації робочих місць, яка також надає інші пільги і компенсації, передбачені законодавством, а саме надбавка за роботу в зазначених умовах, право на скорочений робочий день, додаткову відпустку й одержання лікувально-профілактичного лікування. Атестація повинна проводитися на підприємстві не рідше одного разу на п'ять років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Контроль за проведенням атестації, правильністю застосування Списків покладено на Державну експертизу умов праці.

Основна мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації) визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

Відповідно до пункту 3 Порядку застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005р. № 383 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.12.2005р. за № 1451/11731), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

У пункті 4.2 зазначеного Порядку застосування списків йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.

Якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

З довідки №795 від 29.08.2013 року, вбачається, що позивач працювала повний робочий день в КМУ "Міська поліклініка №3" Чернівецької міської ради на посаді рентген лаборанта рентгенологічного кабінету, з 25.03.1993, виконувала роботу згідно посадової інструкції рентген лаборанта (а.с. 19).

У відзиві на позов представником відповідача не спростовано ті обставини, що жодних змін в організації роботи за робочим місцем позивача, змін у назві професії, колі службових обов'язків з 1993 році до проведення повторної атестації не відбувалось.

Таким чином, записами у трудовій книжці та довідкою підтверджено характер роботи і стаж, який дає позивачу право на зарахування до пільгового стажу за списком №1 період роботи з 25.03.1993 року по 19.05.1998 року на посаді рентген лаборанта рентгенологічного кабінету у комунальній медичній установі "Міська поліклініка №3".

З урахуванням викладеного, суд зазначає, що оскільки обов'язок проведення атестації покладається на керівника підприємства, а умови праці позивача залишалися незмінними значний проміжок часу, непроведення чергової атестації робочого місця за умовами праці, при наявності наступної атестації робочого місця і незмінності умов праці, не можуть обмежувати гарантії працівника на зарахування пільгового стажу його роботи і отримання пенсії на пільгових умовах.

Отже, суд приходить висновку про протиправність дій відповідача щодо не зарахування позивачу до пільгового стажу по списку №1 періоду роботи з 25.03.1993 року по 19.05.1998 року.

Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи, що при призначенні пенсії ОСОБА_1, відповідачем протиправно не зараховано спірний трудовий стаж, з метою забезпечення відновлення порушеного права, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позову до суду в розмірі 1536,80 грн., що підтверджується квитанцією №0.0.1287389185.1 від 05.03.2019 та квитанцією №0.0.1306268848.1 від 23.03.2019 року.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає стягненню сплачений судовий збір у розмірі 1536,80 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії Надвірнянського об'єднаного управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови зарахувати ОСОБА_1 з 29.09.2013 на пільгових умовах період роботи з 25.03.1993 по 19.05.1998 у комунальній медичній установі міської поліклініки №3 на посаді рентгенлаборант, яка передбачена Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Постановою Ради Міністрів СРСР №1173 від 22.08.1956 та Постановою Кабінету Міністрів України №162 від 11.03.1994 (п. 12300000-24577, Розділу XIX Установи охорони здоров'я).

Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 29.09.2013 (дати призначення пенсії) із врахуванням на пільгових умовах стаж роботи з 25.03.1993 по 19.05.1998 у комунальній медичній установі міської поліклініки №3 на посаді рентгенлаборант, яка передбачена Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Постановою Ради Міністрів СРСР №1173 від 22.08.1956 та Постановою Кабінету Міністрів України №162 від 11.03.1994 (п. 12300000-24577, Розділу XIX Установи охорони здоров'я).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Надвірнянського об'єднаного управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 40386749) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) сплачений судовий збір в розмірі 1536 (одну тисячу п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач: ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), АДРЕСА_1

відповідач: Надвірнянське об'єднане управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 40386749, майдан Шевченка, 3, м. Надвірна, Надвірнянський район, Івано-Франківська область, 78405).

Суддя Микитюк Р.В.