Ухвала від 02.05.2019 по справі 807/3968/13-а

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення подання без руху

02 травня 2019 рокум. Ужгород№ 807/3968/13-а

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б. розглянувши подання Мукачівського РВ ДВС Головного Територіального управління юстиції у Закарпатській області про видачу дубліката виконавчого листа у справі №807/3968/13-а за адміністративним позовом Мукачівського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового Державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про повернення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

26 квітня 2019 року Мукачівський РВ ДВС Головного Територіального управління юстиції у Закарпатській області звернулось до Закарпатського окружного адміністративного суду із поданням про видачу дубліката виконавчого листа у справі №807/3968/13-а , в якій просить:

1.Видати дублікат виконавчого листа №807/3968/13-а виданого Закарпатським окружним адміністративним судом 08.04.2014 року про стягнення з ОСОБА_1 13197,66 грн. боргу на користь Мукачівського районного центру зайнятості.

2. Надіслати даний виконавчий документ до районного відділу державної виконавчої служби Мукачівського міськрайонного управління юстиції супровідним листом рекомендованою кореспонденцією за адресою: 89600, м. Мукачево, вул. Горького. буд.25.

Частиною 6 ст. 7 КАС України визначено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Стаття 379 та п. 18.4 Перехідних положень КАС України не містять приписів, які регулюють відповідність заяви про видачу дубліката виконавчого документа та заміну стягувача у виконавчому листі вимогам КАС України.

У зв'язку з цим, суд вважає за необхідним застосувати у даному випадку аналогію закону, зокрема, положення ст. 171, 160,161 КАС України.

Відповідно п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 171 цього Кодексу.

Перевіривши заяву про видачу дубліката виконавчого документа та заміну стягувача у виконавчому листі на предмет дотримання вимог встановлених ст. 160, 161, 171 КАС України, суд зазначає наступне.

Пунктом 5 ч. 5 ст. 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують зазначені обставини.

Відповідно до ст. 94, ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Так, в обґрунтування поданої заяви, заявник посилається на те, що постанова державного виконавця про повернення виконавчого документа стягувачу та виконавчий лист були надіслані на адресу стягувача. Однак при розгляді звернення Мукачівського районного центру зайнятості, встановлено , що копія постанови про повернення виконавчого документа стягувачу з оригіналом виконавчого документа (виконавчий лист) до адресата не надійшли.

Однак, жодних доказів на підтвердження указаного заявником не надано, а також не зазначено причини неможливості їх подання. Зокрема, заявником не надано до суду журналу вхідної кореспонденції чи супровідного листа органу державної виконавчої служби.

Крім цього, згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає ОСОБА_2 України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - ОСОБА_2 № 3674-VI).

Згідно ст. 1 цього Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ч. 1 ст. 2 Закону № 3674-VI).

Відповідно до ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно п. 18.4 Перехідних положень КАС України за видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У звязку із зазначеним заявник має сплатити судовий збір за подання даної заяви, а саме 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2019 р." з 1 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921,00 грн.

Враховуючи зазначене позивачу необхідно сплатити до суду судовий збір в розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 576,30 грн.

Натомість позивачем не надано доказів сплати судового збору.

Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлено наступні платіжні реквізити: отримувач коштів: УК у м. Ужгороді, 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: 34314206084005; код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;_______________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків-фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назви установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду де розглядається справа).

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що подання про видачу дубліката виконавчого документа подане без додержання вимог ст. 160 та 161 КАС України.

Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом пяти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

З огляду на вищенаведене, суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає заявнику строк для їх усунення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 169, 241 - 243, 248 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Подання Мукачівського РВ ДВС Головного Територіального управління юстиції у Закарпатській області про видачу дубліката виконавчого листа у справі №807/3968/13-а -залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали

3. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала оскарженню не підлягає

Суддя ОСОБА_2