про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
02 травня 2019 рокум. Ужгород№ 260/598/19
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Калинич Я.М., одержала матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України в Закарпатській області про визнання протиправними та скасування протоколу та постанови, -
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної фіскальної служби України в Закарпатській області (управління протидії митним правопорушенням та міжнародної противодії) в особі державного інспектора ВМО №2 митного поста «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_2 та в.о. начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної противодії ОСОБА_3 про скасування адмінпротоколу №085030500/17 від 12 лютого 2019 року та Постанови ДФС України в Закарпатській області №0850/30500/19 від 25 березня 2019 року.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, у тому числі, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до вимог п. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Судом встановлено, що у позовній заяві позивачем ставиться питання про порушення відповідачем вимог Митного кодексу України під час складення протоколу про порушення митних правил №085030500/17 від 12.02.2019 року та прийняття постанови в справі про порушення митних правил №0850/30500/19 від 25.03.2019 року. Вказаною постановою визнано винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 481 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на суму 17000,00 грн.
Суд звертає увагу, що провадження у справах про порушення митних правил, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про порушення митних правил, накладення адміністративних стягнень, оскарження постанов суду у справах про порушення митних правил здійснюється у порядку передбаченому Митним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Розділом XIX Митного кодексу України визначено порядок провадження у справах про порушення митних правил, процесуальні дії та порядок їх проведення, оскарження постанов у справах про порушення митних правил.
Відповідно до ст. 529 Митного кодексу України визначено, що постанова митниці у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 Митного кодексу України визначено, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Отже, провадження у справах про порушення митних правил, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про порушення митних правил, накладення адміністративних стягнень, оскарження постанов суду (судді) у справі про порушення митних правил здійснюються у порядку, передбаченому Митним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення та не належать до компетенції окружних адміністративних судів.
Передачу справ з одного суду до іншого суду визначено положеннями статті 29 КАС України. Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (ч.ч. 1, 2 ст. 30 КАС України).
Статтею 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Оскільки переметом даного позову є оскарження рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності та враховуючи те, що позивач зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, справа за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України в Закарпатській області про визнання протиправними та скасування протоколу та постанови предметно підсудна місцевому загальному суду, а саме: Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області, як адміністративному суду.
З врахуванням викладеного адміністративну справу №260/598/19 належить передати на розгляд Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області.
Керуючись ст. 25, 29, 171, 248, 256 КАС України, суд -
Адміністративну справу №260/598/19 за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України в Закарпатській області про визнання протиправними та скасування протоколу та постанови передати за підсудністю на розгляд Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області, що знаходиться за адресою: вулиця Загорська, 53, місто Ужгород, Закарпатська область, 88000.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги через Закарпатський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання (підписання).
Суддя ОСОБА_4