Постанова від 25.04.2019 по справі 534/558/19

Справа № 534/558/19

3/534/119/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2019 року м. Горішні Плавні

Суддя Комсомольського міського суду Полтавської області Куц Т.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого водієм ПрАТ «Полтавський ГЗК», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, - за ч.1 ст.163-1 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення №809 від 08.04.2019 ОСОБА_1, який є керівником ОСББ «Добробут-89» вчинив правопорушення порядку ведення податкового обліку, а саме несвоєчасно подано до Кременчуцького управління ГУ ДФС у Полтавській області звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2018 рік, термін подання якого є 01.03.2019, а фактично було подано 26.03.2019, чим було порушено вимоги пп.49.18.3 п.49 Податкового кодексу України.

Головним державним ревізором - інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Кременчуцького управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_2 дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 до суду не з'явився, проте надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність разом із письмовими поясненнями, в яких зазначив, що свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП визнає, проте просить закрити провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення, пояснивши, що звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2018 рік був поданий вчасно, а саме 19.02.2019. Проте при його складанні відбулась технічна помилка, яку згодом було виправлено та повторно направлено звіт 26.03.2019.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, виходячи з наступного.

Згідно положень ч.1 ст.163-1 КУпАП особа підлягає адміністративній відповідальності за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Судом встановлено, що 19.02.2019 о 19:57:32 ГУ ДФС у Полтавській області (м.Горішні Плавні) прийнято документ J0101911, а саме звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації ОСББ «Добробут-89» за грудень 2018 року, що підтверджується приєднаною до матеріалів справи квитанцією №2.

Згідно із письмовими поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, при направленні вказаного звіту сталась технічна помилка в частині зазначення звітного періоду, а саме замість періоду 1 рік зазначено період за 12 місяців.

Згідно із квитанцією №2 від 26.03.2019, о 13:45:42 26.03.2019 ГУ ДФС у Полтавській області (м.Горішні Плавні) прийнято документ J0101911, а саме звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації ОСББ «Добробут-89» за 2018 рік, граничний термін подання якого 01.03.2019.

У відповідності до акту про результати камеральної перевірки своєчасності подання звіту використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2018 рік №17805/16-31-511218/40535580, складеного старшим державним ревізором - інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Кременчуцького управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_2, зафіксоване несвоєчасне подання звіту ОСББ «Добробут-89» за 2018 рік, а саме при граничному терміні подання звіту 01.03.2019, датою отримання органом ДФС було 26.03.2019.

Згідно із ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У відповідності до ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення зобов'язаний, зокрема, з'ясувати чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо (стаття 280 КУпАП).

Так, наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи встановлюються органом (посадовою особою) на підставі доказів у справі про адміністративне правопорушення, тобто будь-яких фактичних даних, на основі яких встановлюються зазначені обставини. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису тощо.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

У відповідності до вимог ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

З урахуванням встановлених в ході розгляду фактичних обставин справи та беручи до уваги, що Наказ Міністерства фінансів України від 17.06.2016 №553 (у редакції Наказу МФУ від 28.04.2017 №469), яким затверджено форму звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації не містить правил формування даного звіту та жодних роз'яснень з огляду на принцип правової визначеності, однієї із складової якого є зрозумілість і чіткість закону, суд доходить висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та необхідність закриття провадження по даній справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.247, 283, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП - закрити, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду подаються протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку оскарження.

Особи, які беруть участь у справі, мають право ознайомитися із повним текстом постанови та отримати її копію 26 квітня 2018 року в приміщенні Комсомольського міського суду Полтавської області.

Суддя підпис ОСОБА_3

Згідно з оригіналом.

Суддя Т.О. Куц