Справа № 490/834/19
нп 2-а/490/15/2019
Центральний районний суд м. Миколаєва
17 квітня 2019 року суддя Центрального районного суду міста Миколаєва Черенкова Н.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції про скасування постанови щодо притягнення до адміністративної відповідальності,-
Позивач звернувся до суду з даним позовом до відповідача про скасування постанови про скасування постанови щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Підставою для визначення територіальної підсудності є адреса позивача, зазначена ним у позові: АДРЕСА_1 , що відноситься до території Центрального району м. Миколаєва.
З метою встановлення зареєстрованого місця проживання позивача зроблено запит до відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України у Миколаївській області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) позивача.
За інформацією, наданою відділом обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України у Миколаївській області та Департаментом з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради , позивач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , що територіально відноситься до Інгульського району м. Миколаєва.
За нормами ст. 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Як слідує з ч. 5 ст. 171 КАС України, якщо буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи, що позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , що територіально відноситься до Інгульського району м. Миколаєва, за такого матеріали адміністративного позову слід передати до Ленінського районного суду м. Миколаєва, оскільки позивачем при подачі позову вибрано підсудність за своїм місцем проживання.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Керуючись ст. ст. 25, 29, 30, 171 КАС України, суддя,
Матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції про скасування постанови щодо притягнення до адміністративної відповідальності передати до Ленінського районного суду м. Миколаєва.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду або через Центральний районний суд м. Миколаєва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Н.П. Черенкова