26 квітня 2019 року місто Київ
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду Трясун Ю.Р., розглянувши подання голови Миронівського районного суду Київської області про вирішення питання щодо направлення справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, -
До Київського апеляційного суду надійшло подання голови Миронівського районного суду Київської областіпро вирішення питання щодо направлення справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП до іншого суду.
Подання мотивоване тим, що 17 квітня 2019 року до Миронівського районного суду Київської області надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Проте відповідно до звіту та протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18 квітня 2019 року, розглянути справу неможливо, оскільки у суді за штатним розписом працюють три судді, у двох з яких - Гаврищук А.В. та Поліщук А.С. закінчились повноваження, а суддя Капшук Л.О. слухала поєднану справу.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що подання належить задовольнити з таких підстав.
17 квітня 2019 року до Миронівського районного суду Київської області надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до звіту та протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18 квітня 2019 року розглянути справу неможливо, оскільки у суді за штатним розписом працюють три судді, у двох з яких - Гаврищук А.В. та Поліщук А.С. закінчились повноваження, а суддя Капшук Л.О. слухала поєднану справу.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно з ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, згідно з якою з огляду на каральну мету стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, провадження у справах про адміністративне правопорушення є кримінальним для цілей застосування Конвенції (рішення у справі «Надточій проти України» від 15.05.2008 року, рішення у справі «Лучанінова проти України» від 09.06.2011 року), вважаю, що справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 слід направити на розгляд до іншого суду за аналогією закону, тобто положень ст. 34 КПК України
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
За доводами подання голови суду визначити суддю для розгляду справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2немає можливості, оскільки у двох суддів Миронівського районного суду Київської області закінчились повноваження, а інший суддя слухав поєднану справу.
Таким чином доводи, викладені в поданні, є слушними, і справу про адміністративне правопорушення належить направити до Кагарлицького районного суду Київської області.
Керуючись ст. 34 КПК України, суддя, -
Подання голови Миронівського районного суду Київської області задовольнити.
Справу про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП щодо ОСОБА_2 направити для розгляду до Кагарлицького районного суду Київської області.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.Р.Трясун