Постанова від 12.04.2019 по справі 127/9595/19

Cправа № 127/9595/19

Провадження № 3/127/2224/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2019 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., за участю секретаря судового засідання Кучеренко Т.О., прокурора Каменяр С.В., особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_1, розглянувши адміністративні матеріали та протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, які надійшли з Вінницького управління ДВБ НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, колишнього поліцейського роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у Вінницькій області ДПП НПУ, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи поліцейським роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у Вінницькій області ДПП НПУ, являючись суб»єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, припинивши діяльність, пов»язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування 09 квітня 2018 року, був зобов»язаний подати не пізніше цього дня декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов»язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто до 09.04.2018 включно.

За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 лише 19 квітня 2018 року о 19.07 год. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням». Згідно послідовності дій ОСОБА_1, останній несвоєчасно почав вносити відомості до електронної декларації, а саме з 19 квітня 2018 року.

У ході з'ясування питання усвідомлення ОСОБА_1 порушення вимог антикорупційного законодавства встановлено, що останній згідно з розпискою від 09 квітня 2018 року отримав трудову книжку, власноручно розписався про доведення йому вимог п. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» стосовно подання електронної декларації за період неохоплений раніше поданими деклараціями та роз»яснення йому вимог щодо порядку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та не перебуванні на лікарняному.

Закон України «Про запобігання корупції» та рішення НАЗК є загальнодоступною публічною інформацією.

В судовому засіданні прокурор Каменяр С.В., пославшись на вищезазначені обставини, просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначеного правопорушення свою вину повністю визнав, у виненому щиро каявся.

Заслухавши пояснення прокурора, ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення №33/2019 від 02 квітня 2019 року (а.с. 1-7); рапорт старшого оперуповноваженого з ОВС Вінницького управління ДВБ НПУ ОСОБА_2, згідно з яким останній доповідав начальнику Вінницького управління ДВБ НПУ ОСОБА_3, що в ході перевірки було встановлено, що ОСОБА_1, припинивши діяльність в поліції 09 квітня 2018 року, був зобов»язаний не пізніше цього дня подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов»язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто до 09 квітня 2018 року, однак подав лише 19 квітня 2018 року о 19.07 год. (а.с. 8); витяг з Єдиного державного реєстру декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію перед звільненням 19 квітня 2018 року о 19.07 год. (а.с. 29-32); витяг з наказу №324 о/с начальника ДПП від 04 квітня 2018 року про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції (а.с. 23); присягу працівника НПУ ОСОБА_1, яку він прийняв 02 лютого 2018 року (а.с. 27); рапорт ОСОБА_1 про звільнення зі служби в поліції від 26 березня 2018 року (а.с. 22); розписку ОСОБА_1 про отримання трудової книжки, військового квитка, приписного посвідчення та інших документів. Крім того, в розписці ОСОБА_1 власноручно зазначив, що йому доведено вимоги п. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» стосовно подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов»язання фінансового характеру за період не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення форм на офіційному веб-сайті НАЗК (а.с. 24), суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, являючись відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу першого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» поліцейських віднесено до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та, відповідно, до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.

Абзацом п'ятнадцятим частини першої статті 1 Закону визначено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до Закону.

26 березня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до керівництва ДПП НП України з рапортом про звільнення його зі служби в поліції за власним бажанням з 09 квітня 2018 року.

Наказом ДПП НП України № 324 о/с від 04 квітня 2018 року капрала поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в НП України з 09 квітня 2018 року за п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію України».

09 квітня 2018 року, відповідно до розписки, ОСОБА_1 отримав в УПП у Вінницькій області трудову книжку, витяг з наказу про його звільнення та інші документи.

Абзацом першим частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 визначено, що декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Днем припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до п. 2 Порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, який затверджений Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 19 від 06.09.2016 та зареєстрований Міністерством юстиції України від 15.11.2016 за № 1479/29609, є день видачі трудової книжки суб'єкту декларування.

Таким чином, ОСОБА_1, являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, припинивши діяльність в поліції 09 квітня 2018 року, був зобов'язаний не пізніше цього дня подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто до 09 квітня 2018 року.

За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 лише 19 квітня 2018 року о 19.07 год. подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням».

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновками експерта, речовими доказами, а також іншими документами.

У відповідності до вимогст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Оцінивши всі представлені суду докази по справі, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто без поважних причин несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Врахувавши характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що його слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 33, ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. 221, ст. ст. 283-285 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 (вісімсот п»ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, колишнього поліцейського роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у Вінницькій області ДПП НПУ, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: