Справа № 151/167/19
Провадження № 3/151/43/19
іменем України
25 квітня 2019 року смт. Чечельник
Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Моцний В.С., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу адміністративної практики управління патрульної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого по ч.1 ст.130 КУпАП, -
Старшим інспектором ВМАЗУПП у Вінницькій області ДПП капітаном поліції ОСОБА_2 складено адміністративний протокол по ч.1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 за те, що він 08 лютого 2019 року о 22 год. 30 хв. в смт. Чечельник, Вінницької області керував автомобілем Peugeot 605, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота), від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе не визнав і пояснив, що дійсно 08.02.2019 року о 22 год. 30 хв. він перебував в смт.Чечельник та стояв на узбіччі. До нього під'їхали працівники поліції та сказали щоб він представив документи на транспортний засіб і посвідчення водія. На вимогу працівників поліції надав відповідні документи, вони сказали що у нього є ознаки алкогольного сп'яніння і запропонували продути алкотестер "Драгер", він в свою чергу запропонував проїхати в лікарню. Працівники поліції склали протокол, дали тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, у лікарню працівник поліції його не доставляв, при цьому відстороненний від керування транспортним засобом не був.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні повідомив, що він зустрівся зі своїм товаришем ОСОБА_4 та сиділи в машині розмовляли. Під'їхали працівники поліції, їм здалося, що ОСОБА_1 п'яний і почали оформляти документи. Пропонували пройти огляд на стан сп'яніння, але ОСОБА_1 говорив, що пройде його в лікарні. Через деякий час вони поїхали автомобілем.
Суд, вислухавши ОСОБА_1, свідка ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи та всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, дав оцінку зібраним по справі доказам, виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному, об'єктивному та всебічному з'ясуванню обставин справи, прийшов до висновку, що справу провадженням слід закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.
Частиною 1 ст.130 КпАП України передбачено відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ст.266 КУпАП, особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Наказом Міністра внутрішніх справ України та Міністра охорони здоров'я України від 09.11.2015 року №1452/735, який зареєстровиний в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858 затверджено Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за №1413/27858.
Пунктом 6 розділу ІІ вищевказаної Інструкції, огляд на стан сп'яніння проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);
лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Пунктом 7 розділу ІІ вищевказаної Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).
Пунктом 8 розділу ІІ вищевказаної Інструкції форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.
Пунктом 9 розділу ІІ вищевказаної Інструкції з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Як вбачається із направлення від 08.02.2019 року (22 год. 35 хв.) ОСОБА_1 було направлено на огляд з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння до Комунального некомерційного підприємства "Чечельницька ЦРЛ". Особу на огляд у заклад охорони здоров'я доставив старший інспектор ВМАЗ УПП у Вінницькій області ДПП капітан поліції ОСОБА_2.
Як вбачається із листа Комунального некомерційного підприємства "Чечельницька ЦРЛ" №129 від 18.04.2019 року, ОСОБА_1 не доставлявся працівниками поліції для проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Як вбачається вбачається із протоколу про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він відмовився від проходження огляду в присутності двох свідків при цьому не вказано від якого огляду відмовився (з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським чи в закладі охорони здоров'я).
Судом встановлено, що дійсно ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським, але виявив бажання пройти огляд в закладі охорони здоров'я про, що свідчать його пояснення, як в протоколі так і в судовому засіданні. Даний факт також підтверджується направленням від 08.02.2019 року (22 год. 35 хв.) для проходження огляду в КНП "Чечельницька ЦРЛ", однак огляд фактично не проведений в медичному закладі, хоча в самому направленні вказано, що ОСОБА_1 доставлений працівником поліції в медичний заклад.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає не доведений факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а тому вважаю за необхідне справу провадженням закрити згідно п.1 ст. 247 КпАП України.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.247, ст.ст.266, 283, 284, 285 КУпАП, -
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 по ч.1 ст.130 КУпАП закрити, за відсутністю складу адміністративного правопорушення згідно п.1 ст.247 КпАП України.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається через суд, який виніс постанову.
Копію постанови вручити ОСОБА_1.
Суддя :