ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
22 квітня 2019 року м. ОдесаСправа № 923/748/18
Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Аленіна О.Ю.
суддів: Лавриненко Л.В., Філінюка І.Г.
при секретарі судового засідання: Чеголя Є.О.
за участю представників сторін:
Від АТ «Херсонобленерго» - Анісімов В.В.
Від Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України- не з'явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
Акціонерного товариства "Херсонобленерго"
на рішення Господарського суду Херсонської області від 15.01.2019
по справі №923/748/18
за позовом Акціонерного товариства "Херсонобленерго"
до Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України
про визнання договору укладеним
У серпні 2018 року Акціонерне товариство «Херсонобленерго» звернулось до Господарського суду Херсонської області із позовом до Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України про визнання укладеним договір про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу в редакції, згідно додатку до позовної заяви.
В обґрунтування позовних вимог АТ «Херсонобленерго» посилається на положення ст. 122 - 124, 1861 Земельного кодексу України, ст. 4, 179 - 181, 184, 187 Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, Законів України "Про ринок електричної енергії", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Рішенням Господарського суду Херсонської області від 15 січня 2019 в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
В мотивах оскаржуваного судового рішення, суд першої інстанції послався на те, що аргументи наведені позивачем, щодо наявності підстав для задоволення позову не приймаються судом, оскільки не відповідають фактичним обставинам справи та вимогам законодавства. Натомість, аргументи наведені Відповідачем, щодо відсутності підстав для задоволення позову, приймаються судом, оскільки відповідають фактичним обставинам справи та вимогам законодавства.
Не погодившись із вказаним судовим рішенням Акціонерне товариство «Херсонобленерго» звернулось до Південно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить скасувати рішення Господарського суду Херсонської області від 15.01.2019 по справі №923/748/18 та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги АТ «Херсонобленерго» в повному обсязі та стягнути на їхню користь з Північно- Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України понесені судові витрати за подання апеляційної скарги.
Звертаючись з апеляційною скаргою апелянт посилається на те, що судом першої інстанції під час прийняття оскаржуваного судового рішення не було враховане те, що відповідно до ч.1 ст.21 Закону України «Про ринок електричної енергії» оператор системи передачі та оператори системи розподілу не мають права відмовити в приєднанні електроустановок замовника до системи передачі або системи розподілу за умови дотримання замовником Кодексу систем розподілу, що затверджений Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних №310 від 14.03.2018.
Обгрунтовуючи апеляційну скаргу апелянт зазначає, що обмеження відповідачем строку, на який сплачується передплата за приєднання його електроустановок до електричних мереж системи розподілу - не можна визнати справедливою та добросовісною поведінкою, а отже АТ «Херсонобленерго» не може передбачити наслідки такої дії відповідача (сплата попередньої оплати за приєднання у розмірі 100% плати на строк не більше 9 місяців), бо норми чинного законодавства не містять жодних посилань на правові наслідки, що можуть настати для позивача після спливу 9 місяців з моменту здійснення відповідачем вищевказаної оплати.
Враховуючи наведене, апелянт зазначає, що суд першої інстанції під час прийняття оскаржуваного судового рішення не в повному обсязі дослідив всі фактичні обставини справи та прийшов до помилкового висновку щодо відмови в задоволенні позовних вимог АТ «Херсонобленерго».
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 20.02.2019 відкрито апеляційне провадження у справі №923/748/18 за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Херсонобленерго" на рішення Господарського суду Херсонської області від 15.01.2019.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 04.03.2019 призначено справу №923/748/18 за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Херсонобленерго" на рішення Господарського суду Херсонської області від 15.01.2019 до розгляду на 09 квітня 2019 об 11:00.
06.03.2019 на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду надійшло клопотання Акціонерного товариства "Херсонобленерго" в якому останнє просить забезпечити проведення судового засідання від 09.04.2019 у режимі відеоконференції та визначити Господарський суд Херсонської області відповідальним за проведення відеоконференції під час судового засідання.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 07.03.2019 клопотання Акціонерного товариства "Херсонобленерго" про участь у судовому засіданні 09 квітня 2019 об 11:00 у режимі відеоконференції задоволено; доручено Господарському суду Херсонської області (73000, м. Херсон, вул. Театральна (Горького), 18) забезпечити проведення судового засідання у справі №923/748/18, розгляд якої призначено на 09 квітня 2019 об 11:00 в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Херсонської області.
11.03.2019 року на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду надійшов відзив на апеляційну скаргу від Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України, в якому останній посилаючись на те, що оскаржуване судове рішення було прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права просить рішення Господарського суду Херсонської області від 15.01.2019 року п справі №923/748/18 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Обгрунтовуючи поданий відзив відповідачем зазначається, що відповідач відповідно до Положення про управління Північно-Кримського каналу є державною неприбутковою організацією, і тому у своїй фінансовій діяльності, зокрема в частині оплати 7аданих послуг/виконаних робіт керується Постановою Кабінету Міністрів України «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за державні кошти» №117 від 23.04.2014 року, п.4.2. якого передбачено проведення робіт та послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж у розмірі 100% їх вартості на строк не більше 9 місяців.
Отже, відповідач вважає що посилання на вказану норму є правомірним та конкретизує умови договору та не суперечить діючому законодавству.
Також, Управлінням Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України вказується, що редакція п.4.4. протоколу розбіжностей також не суперечить вимогам п.4.2.4 Кодексу систем розподілу (інший строк виконання зазначених заходів погоджується із Замовником (управлінням Північно-Кримського каналу) у договорі про приєднання з посиланням на вимоги нормативних документів, що визначають строки проектування та будівництва, або з інших причин, погоджених сторонами договору про приєднання.
У судовому засіданні, яке відбулося 22.04.2019 року в режимі відеоконференції представник АТ «Херсонобленерго» - Анісімов В.В. апеляційну скаргу підтримав та просив її задовольнити на підставах, які викладені в апеляційній скарзі.
Відповідно до ч.3 ст. 269 ГПК України, докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього.
Статтею 269 ГПК України встановлено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку встановлених судом першої інстанції фактичних обставин справи і їх повноту, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів встановила наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до заяви Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України (надалі за текстом рішення - Відповідач, Замовник, УПКК ДАВРУ) від 10.05.2018 року за вх. № 12/019687 Акціонерне товариство "Херсонобленерго" (надалі за текстом рішення - Позивач, Товариство, АТ "Херсонобленерго", ОСР (оператор системи розподілу)) підготувало та видало 27.06.2018 року Замовникові Технічні умови стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок № 36/78-1048 (надалі за текстом рішення - ТУ) та проект Договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу (надалі за текстом рішення - Договір) від 27.06.2018 року (а.с. 23-25).
З проекту Договору пункту 1.1. вбачається, що до електричних мереж приєднується дренажна насосна станція №2 у Скадовському районі (Оленксандрівська сільська рада).
Зі змісту пункту 2.1. проекту Договору вбачається, що Акціонерне товариство "Херсонобленерго" (Виконавець за Договором) забезпечує будівництво , реконструкцію, технічне переоснащення та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України (Замовник за Договором) та здійснює підключення його електроустановок до електричних мереж системи розподілу.
Матеріали справи свідчать про те, що не погоджуючись зі змістом Договору, відповідач Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України 13.08.2018 року із супровідним листом № 11/580-18 від 11.08.2018 р., повернув Позивачеві проект Договору, підписаний з Протоколом розбіжностей (а.с. 26-27).
Відповідно до змісту вказаного Протоколу розбіжностей, з вказаних у Протоколі розбіжностей пунктів Договору 4.1., 4.4., 7.1., не врегульованим залишився пункт 4.4. Договору, умови якого позивач АТ «Херсонобленерго» викладає у наступній редакції: "Замовник сплачує попередню оплату за приєднання на поточний рахунок Виконавця послуг у розмірі 100 відсотків плати, визначеної пунктом 4.1. цього розділу, упродовж 5 робочих днів від дати підписання цього Договору Сторонами".
Зі змісту протоколу розбіжностей вбачається, що на думку Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України вказаний пункт повинен бути викладений у наступній редакції: "Замовник сплачує попередню оплату за приєднання на поточний рахунок Виконавця послуг у розмірі 100 відсотків плати на строк не більше 9 (дев'яти) місяців, визначеної пунктом 4.1. цього розділу, упродовж 5 робочих днів від дати підписання цього Договору Сторонами".
Проаналізувавши матеріали справи, колегія суддів Південно-західного апеляційного господарського суду приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст.ст. 626, 638 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Зазначені норми кореспондуються з приписами ст. 180 Господарського кодексу України (далі ГК України).
Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 Цивільного кодексу України).
Загальний порядок укладання господарських договорів визначений ст.181 Господарського кодексу України.
Примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється ст.187 Господарського кодексу України та ст.649 Цивільного кодексу України, виходячи зі змісту яких і принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна зі сторін ухиляється від його укладення, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо його умов.
Згідно з ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 187 Господарського кодексу України передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про ринок електричної енергії" учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.
Відповідно до ч.1 ст.21 Закону України «Про ринок електричної енергії» визначено, що оператор системи передачі та оператори систем розподілу не мають права відмовити в приєднанні електроустановок замовника до системи передачі або системи розподілу за умови дотримання замовником кодексу системи передачі та кодексу систем розподілу.
Згідно з ч.ч.1-3 ст. 49 Закону України "Про ринок електричної енергії" для цілей цієї статті основним споживачем вважається споживач та/або власник електричних мереж, який не є оператором системи розподілу, електричні мережі якого використовуються для розподілу електричної енергії іншим споживачам, а також для транспортування електричної енергії в мережі оператора системи розподілу. Відносини між основним споживачем та користувачами, що живляться від його мереж, та оператором системи розподілу та/або оператором системи передачі регулюються кодексом систем розподілу, кодексом системи передачі, правилами роздрібного ринку та договорами, укладеними на їх основі. Основний споживач зобов'язаний укласти з оператором системи розподілу, на території здійснення ліцензованої діяльності з розподілу якого розташовані його мережі, договір про спільне використання електричних мереж за типовою формою, затвердженою Регулятором.
Порядок приєднання електроустановок до електричних мереж системи розподілу встановлений Кодексом систем розподілу (надалі за текстом рішення - Кодекс, КСР), затвердженим Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 310 від 14.03.2018 р.
Згідно із пунктом 4.1.9 Кодексу систем розподілу визначено, що послуга з приєднання електроустановок Замовника до системи розподілу є платною послугою та надається ОСР відповідно до договору про приєднання.
Відповідно до пункту 1.3. Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж (затверджена Постановою НКРЕ №115 від 12.02.2013; далі-Методика), що була чинною на момент виникнення спору - плата за приєднання є одним із джерел фінансування, передбачених інвестиційною програмою електропередавальної організації заходів з розвитку електричних мереж з метою приєднання електроустановок замовників.
Пунктом 1.4. Методики передбачено, що кошти отримані електропередавальною організацією як плата за приєднання, обліковуються на окремому поточному рахунку та використовуються виключно для розвитку електричних мереж.
Відповідно до підпункту 4.2.2 Кодексу систем розподілу визначено, що послуга зі стандартного приєднання передбачає виконання Товариством певного комплексу робіт, в тому числі розроблення та узгодження з іншими заінтересованими сторонами проектної документації на будівництво, реконструкцію та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок Замовника (до точки приєднання електроустановок Замовника); здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення об'єктів електроенергетики тощо.
Згідно із пунктом 4.2.4 Кодексу систем розподілу визначено, що строк надання послуг зі стандартного приєднання для електроустановок Замовника не може перевищувати 30 календарних днів від дати оплати Замовником ОСР вартості приєднання відповідно до договору про приєднання. Інший строк виконання зазначених заходів погоджується із Замовником у договорі про приєднання з посиланням на вимоги нормативних документів, що визначають строки проектування та будівництва, або з інших причин, погоджених сторонами договору про приєднання.
Відтак, оскільки відповідач має намір приєднати до електричних мереж побудовану дренажну насосну станцію №2 у Скадовському районі (Олександрівська сільська рада), що не заперечується сторонами, укладення договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу є обов'язком відповідача.
Разом із тим, ч. 1 ст. 648 Цивільного кодексу України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
Частиною 3 ст.184 Господарського кодексу України передбачено, що укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
З огляду на зазначене, враховуючи обов'язковість для сторін укладення договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу та безпідставне ухилення відповідача від виконання вимог Закону України "Про ринок електричної енергії" та Кодексу системи розподілу, зважаючи на відповідність запропонованого позивачем проекту договору умовам типового договору, та враховуючи протокол розбіжностей Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України, колегія суддів вважає обґрунтованими позовні вимоги про визнання укладеним договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу шляхом викладання пункту 4.4. Договору в редакції АТ «Херсонобленерго», а пунктів 4.1, 7.1 Договору в редакції замовника Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України згідно протоколу розбіжностей до даного договору.
Колегією суддів Південно-західного апеляційного господарського суду не приймаються посилання відповідача на пункт 4.2. постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за державні кошти» №117 від 23.04.2014 року, оскільки плата за стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу передбачена умовами договору є разовим платежем та сплачується одноразово під час приєднання до електричних мереж та не є періодичною платою.
Разом з тим, звертаючись із позовом, АТ «Херсонобленерго» зазначає про погодження п.п. 4.1., 7.1. проекту Договору в редакції відповідача, проте зазначена редакція, запропонована відповідачем в проекті Договору, який є додатком до позову, відсутня в проекті.
У судовому засіданні представник позивача підтвердив погодження із запропонованою відповідачем редакцією п.п. 4.1, 7.1. проекту Договору та зауважив, що ці пункти помилково не вказано у проекті Договору, на укладення якого наполягає позивач.
У зв'язку з чим, колегія суддів Південно-західного апеляційного господарського суду вважає за необхідним викласти у Договорі про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу п.п.4.1., 7.1. в редакції відповідача.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.275 ГПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове рішення у відповідній частині або змінити рішення.
Статтею 277 ГПК України визначено, що Підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.
З урахуванням вищевикладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про відмову у задоволенні позовних вимог АТ «Херсонобленерго» про визнання укладеним договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу, у зв'язку з цим апеляційна скарга АТ «Херсонобленерго» підлягає задоволенню, рішення господарського суду Херсонської області від 15.01.2019 у справі №923/748/18 скасуванню, із задоволенням позовних вимог у повному обсязі.
Розподіл судових витрат у даній справі здійснено відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 269, 270, 275, 276, 281-284 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу задовольнити.
Рішення Господарського суду Херсонської області від 15.01.2019 у справі №923/748/18 скасувати.
Позов Акціонерного товариства «Херсонобленерго» задовольнити.
Визнати укладеним договір про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу між АТ «Херсонобленерго» та Управлінням Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України в наступній редакції із викладенням п.п. 4.4. Договору в редакції АТ «Херсонобленерго» та п.п. 4.1., 7.1 Договору в редакції Управлінням Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України:
про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу №_____
м.Скадовськ «___»________ 20____р.
АТ «Херсонобленерго», в особі Заступника директора технічного з питань організації приєднання електроустановок замовників до електричних мереж Кічіянца Володимира Андрійовича, що діє на підставі довіреності 07/175-18 від24.04.201 В., (далі - Виконавець послуг), з однієї сторони та, Управління Північно-Кримського каналу в особі Виконувача обов'язків начальника Шевченка Сергія Олександровича (далі - Замовник), з іншої сторони (далі - Сторони), уклали цей договір про приєднання електроустановок Замовника до електричних мереж системи розподілу (далі - Договір),
При виконанні умов цього Договору Сторони зобов'язуються діяти відповідно до чинного законодавства, зокрема вимог Кодексу систем розподілу (далі - Кодекс).
1. Загальні положення
1.1. За цим Договором до електричних мереж системи розподілу Виконавця послуг, оператора малої V системи розподілу або іншого власника електричних мереж (основного споживача) приєднується: дренажна насосна станція №2 місце розташування об'єкта Замовника: Скадовський р-н., Олександрівська сільська рада.
1.2. Місце (точка) забезпечення потужності об'єкта Замовника встановлюється на: додаткова опора в створі опор №27- №28 ПЛ-35кВ відпайка на ПС "Восход" від ПЛ-35кВ "Виноградово-Чаплинка". Остаточно точка забезпечення потужності буде визначена проектом.
1.3. Точка приєднання (межа балансової належності об'єкта Замовника) встановлюється на: на затискачах на опорі, що проектується, в створі опор №27- №28 ПЛ-35кВ підпайка на ПС "Восход" від ГІЛ-35кВ "Виноградово-Чаплинка".
1.4. Тип приєднання об'єкта Замовника: стандартне.
1.5. Величина потужності, замовленої до приєднання (у точці приєднання), 10.0 кВт.
1.6. Категорія надійності електропостачання ІІІ.
1.7. Ступінь напруги в точці приєднання визначається напругою на межі балансової належності та буде становити 35 (27) кВ, І клас напруги.
2. Предмет договору
2.1. Виконавець послуг забезпечує приєднання електроустановок об'єкта Замовника (будівництво, реконструкція, технічне переоснащення та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта Замовника від точки забезпечення потужності до точки приєднання) відповідно до схеми зовнішнього електрозабезпечення і проектної документації та здійснює підключення електроустановок об'єкта Замовника до електричних мереж системи розподілу на умовах цього Договору.
2.2. Замовник оплачує Виконавцю послуг вартість приєднання до електричних мереж системи розподілу на умовах цього Договору.
3. Права та обов'язки сторін
3.1 Виконавець послуг зобов'язаний:
3.1.1. Розпочати та забезпечити в установленому порядку приєднання (будівництво та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта Замовника від місця забезпечення потужності до точки приєднання) об'єкта Замовника до електричних мереж системи розподілу у термін три місяці, згідно СНІП, ДБН та СОУ-Н МЕВ 4.2.2-37471933-45:2011, після виконання Замовником зобов'язань, визначених підпунктом 3.2.3 цього Договору.
Перебіг строків надання послуг з приєднання зупиняється на час здійснення виконавцем послуг' заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об'єктів електроенергетики (про, що письмово повідомляється Замовник) та з інших підстав визначених нормативно-правовими актами.
Після завершення процедури відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об'єктів електроенергетики перебіг строку надання послуги з приєднання, встановленого умовами договору про приєднання продовжується.
3.1.2. Підключити електроустановки Замовника до електричних мереж системи розподілу упродовж 5 днів, якщо підключення не потребує припинення електропостачання інших споживачів, або 10 днів, якщо підключення потребує припинення електропостачання інших споживачів, після виконання умов цього Договору, введення в експлуатацію об'єкта Замовника в порядку, встановленому законодавством у сфері містобудування, та після укладення договору про надання послуг з розподілу, після виконання Замовником зобов'язань, визначених підпунктами 3.2.1, 3.2.2, 3.2.4 пункту 3.2 цього Договору, та ,с/ надання послуги з первинного підключення електроустановок (об'єкта) як окремої послуги.
3.1.3. Підключити електроустановки Замовника до електричних мереж системи розподілу Виконавця послуг на підставі заяви Замовника впродовж 5 днів, якщо підключення не потребує припинення електропостачання інших споживачів, або 10 днів, якщо підключення потребує припинення електропостачання інших споживачів, після введення в експлуатацію об'єкта Замовника в порядку, встановленому законодавством у сфері містобудування, та після укладення договору з постачання електричної енергії та договору з розподілу електричної енергії.
3.2. Замовник зобов'язаний:
3.2.1. Розробити на підставі технічних умов від 27.06.2018р., N 36/78-1048, які є додатком до цього Договору, проектну документацію щодо будівництва (реконструкції) електричних мереж внутрішнього електрозабезпечення (у межах земельної ділянки Замовника) електроустановок Замовника від точки приєднання до об'єкта Замовника та щодо безпеки електропостачання.
3.2.2. Погодити розроблену на виконання підпункту 3.2.1 цього пункту проектну документацію з Виконавцем послуг.
3.2.3. Оплатити на умовах цього Договору вартість наданих Виконавцем послуг з приєднання електроустановок Замовника до електричних мереж системи розподілу в точці приєднання.
3.2.4. На дату 15.06.2020р. ввести в експлуатацію в порядку, встановленому законодавством у сфері містобудування, власний об'єкт та електричні мережі зовнішнього та внутрішнього електрозабезпечення електроустановок Замовника (у межах земельної ділянки Замовника), надавши Виконавцю послуг документи, що підтверджують готовність до експлуатації електроустановок об'єкта Замовника.
3.3. Виконавець послуг має право:
3.3.1. Прийняти рішення щодо надання послуги з приєднання до електричних мереж системи розподілу або самостійно, або із залученням підрядних організацій.
3.3.2. У разі порушення Замовником порядку розрахунків за цим Договором призупинити виконання зобов'язань за цим Договором до належного виконання Замовником відповідних умов цього Договору та/або ініціювати перегляд Сторонами істотних умов цього Договору.
3.4. Замовник має право:
3.4.1. Контролювати, у тому числі через особистий кабінет Замовника на веб-сайті Виконавця послуг та шляхом письмових запитів до Виконавця послуг, виконання Виконавцем послуг зобов'язань щодо будівництва електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта Замовника від точки забезпечення потужності до точки приєднання, хід виконання робіт, пов'язаних із наданням послуги з приєднання.
3.5. У разі виникнення потреби у перенесенні існуючих (діючих) повітряних та/або підземних '.електричних мереж та інших об'єктів електроенергетики звернутися до їх власника з метою укладення окремого договору щодо надання послуг з перенесення відповідних об'єктів електроенергетики відповідно до частини вісімнадцятої статгі 21 Закону України «Про ринок електричної енергії».
3.6. Після введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта Замовника Виконавець послуг набуває права власності на збудовані електричні мережі зовнішнього електрозабезпечення (від точки забезпечення потужності до точки приєднання).
4. Плата за приєднання та порядок розрахунків
4.1. На дату укладення цього Договору плата за приєднання становить 70 200, 00 грн. (сімдесят тисяч двісті грн., 00 коп.) з ПДВ 11 700, 00 грн. (одинадцять тисяч сімсот грн. 00 коп.).
4.2. Виконавець послуг зобов'язаний надати Замовнику рахунок на сплату плати за приєднання не пізніше 3 робочих днів від дати укладення цього Договору у встановленому законодавством порядку.
4.3. Виконавець послуг зобов'язаний надати Замовнику рахунок на сплату плати за додаткову послугу з підключення разом із рахунком на сплату плати за приєднання.
4.4. Замовник сплачує попередню оплату за приєднання на поточний рахунок Виконавця послуг у розмірі 100 відсотків плати, визначеної пунктом 4.1. цього розділу, упродовж 5 робочих днів від дати підписання цього Договору Сторонами.
4.5. За домовленістю Сторін може бути встановлений інший порядок оплати шляхом конкретизації умов цього Договору.
5. Відповідальність сторін
5.1. У випадку порушення своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність,' визначену цим Договором та чинним законодавством. Порушенням зобов'язання є його невиконання або неналежне виконання.
5.2. Виконавець послуг несе відповідальність за зміст та обґрунтованість виданих технічних умов та правильність розрахунку плати за приєднання до електричних мереж системи розподілу.
5.3. За порушення строків виконання зобов'язання за цим Договором винна Сторона сплачує іншій Стороні пеню у розмірі 0,1 відсотка вартості приєднання за кожний день прострочення. Пеня не нараховується на час зупинення надання послуг з приєднання з підстав передбачених договором та нормативно-правовими актами.
У разі порушення Виконавцем послуг умов зобов'язання щодо строків надання послуги з приєднання: у разі перевищення строку надання послуги з приєднання, встановленого цим Договором, від 10 до 20 календарних днів плата за приєднання, визначена пунктом 4.1 розділу 4 цього Договору, зменшується на 10 відсотків (крім випадків, визначених Кодексом);
У разі перевищення строку надання послуги з приєднання, встановленого цим Договором, від 20 до 120 календарних днів плата за приєднання, визначена пунктом 4.1 розділу 4 цього Договору, зменшується на 20 відсотків (крім випадків, визначених Кодексом);
У разі перевищення строку надання послуги з приєднання, встановленого цим Договором, більше ніж на 120 календарних днів Виконавець послуг зобов'язаний повернути Замовнику кошти, отримані як попередня оплата (у розмірі 100 відсотків плати, визначеної пунктом 4.1 розділу 4 цього Договору) (крім випадків, визначених Кодексом).
5.4. Сторони не відповідають за невиконання умов цього Договору, якщо це спричинено дією обставин непереборної сили. Факт дії обставин непереборної сили підтверджується відповідною довідкою Торгово-промислової палати України.
Виконавець послуг не притягується до відповідальності передбаченої цим договором у разі зупинення часу надання послуг приєднання, а саме пеня за час зупинення надання послуг з приєднання не нараховується та плата за приєднання не підлягає зменшенню.
6. Порядок вирішення спорів
6.1. Усі спірні питання, пов'язані з виконанням цього Договору, вирішуються шляхом переговорів - між Сторонами.
6.2. У разі недосягнення згоди спір вирішується в судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.
7. Строк дії Договору
7.1. Цей договір набирає чинності з моменту отримання Замовником оформленого належним чином договору із додатками, що є невід'ємними частинами договору, протоколу розбіжностей, що набирає чинності відповідно до ст.181 Господарського кодексу України та діє до 31.12.2018, а в частині виконання зобов'язань - до їх повного виконання; в частині введення в експлуатацію власного об'єкта та електричні мережі зовнішнього та внутрішнього електрозабезпечення електроустановок Замовника (у межах земельної ділянки Замовника) до 15.06.2020 року.
7.2. Цей Договір може бути змінено або розірвано і із інший строк за ініціативою будь-якої зі Сторін у порядку, встановленому чинним законодавством.
7.3. Строк цього Договору може бути продовжений за вмотивованим зверненням однієї зі Сторін у порядку, встановленому чинним законодавством.
7.4. Цей Договір може бути розірвано у порядку, встановленому чинним законодавством, у разі невиконання Сторонами своїх, зобов'язань.
8. Інші умови Договору
8.1. Фактом виконання зобов'язання Виконавця послуг з приєднання до електричних мереж системи розподілу об'єкта Замовника (будівництво електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення від точки забезпечення потужності до точки приєднання). Сторони вважатимуть підписання Сторонами акта про надання послуги з приєднання до електричних мереж системи розподілу.
8.2. Акт про надання послуги з приєднання до електричних мереж системи розподілу може бути також оформлений Сторонами цього Договору після подання робочої напруги та проведення випробувань електрообладнання Замовника або обладнання зовнішнього електрозабезпечення Замовника.
8.3.Перелік невід'ємних додатків до цього Договору:
1.Технічні умови_______________________,
2._____________________________________
8.4. Цей Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу для Замовника та Виконавця послуг.
9. Місцезнаходження Сторін
Виконавець послуг
АТ «Херсонобленсрго» Управління Північно-Кримського каналу
вул. Пестеля, 5 м. Херсон м.Нова Каховка, м. Таврійськ, вул. Незалежності, буд.11
р/р 26002007037568 Ідентифікаційний номер: 01034656
ПАТ "Перший Інвестиційний Банк" |
МФО 300506
ЄДРПОУ 05396638
М.П.
Заступник директора технічного з питані, Виконувача обов'язків начальника Шевченка Сергія Олександровича
організації приєднання електроустановок Кічіянц В.А.
замовників до електричних мереж _____________________________________________________________________________________________________________
(посада) (підпис, П.І.Б) (посада) (підпис, П.І.Б.)
Стягнути з Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України (74988, Херсонська область, м.Таврійськ, м.Нова Каховка, вул. Незалежності, 11 (ЄДРПОУ:01034656) на користь Акціонерного товариства «Херсонобленерго» (73003, м.Херсон, вул. Пестеля, 5 ЄДРПОУ: 05396638, поточний рахунок НОМЕР_1 у ТВБВ №10021/01 ФХОУ «Ощадбанк», МФО:352457 «Ощадбанк» №10021, МФО:352457, рахунок зі спеціальним режимом використання НОМЕР_2 у філії - Херсонському ОУ АТ «Ощадбанк» №10021, МФО:352457 судовий збір за подання позову у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні".
Стягнути з Управління Північно-Кримського каналу Державного агентства водних ресурсів України (74988, Херсонська область, м.Таврійськ, м.Нова Каховка, вул. Незалежності, 11 (ЄДРПОУ:01034656) на користь Акціонерного товариства «Херсонобленерго» (73003, м.Херсон, вул. Пестеля, 5 ЄДРПОУ: 05396638, поточний рахунок НОМЕР_1 у ТВБВ №10021/01 ФХОУ «Ощадбанк», МФО:352457 «Ощадбанк» №10021, МФО:352457, рахунок зі спеціальним режимом використання НОМЕР_2 у філії - Херсонському ОУ АТ «Ощадбанк» №10021, МФО:352457 судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 2643 (дві тисячі шістсот сорок три) гривні.
Доручити Господарському суду Херсонської області видати відповідні накази з зазначенням всіх необхідних реквізитів.
Постанова, згідно ст. 284 ГПК України, набуває законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного суду.
Датою складання повного судового рішення є 26.04.2019.
Головуючий суддя: О.Ю. Аленін
Судді: Л.В. Лавриненко
І.Г. Філінюк