Ухвала від 08.06.2011 по справі 2-а-3042/11

Справа № 2-а-3042/11

УХВАЛА

"08" червня 2011 р. м.Глобине

Суддя Глобинського районного суду Полтавської області Свістєльнік Ю.М.., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом, у якому просить визнати дії Управління пенсійного фонду в Глобинському районі Полтавської області щодо відмови в перерахунку розміру його пенсії по інвалідності протиправними; зобов'язати Управління пенсійного фонду в Глобинському районі Полтавської області в відповідності зі ст.ст. 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»здійснити перерахунок його основної пенсії, виходячи з розрахунку не менше 6 мінімальних пенсій за віком -прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та додаткової пенсії за віком -50 % мінімальної пенсії за віком, прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність за період 01 грудня 2002 року по 17 грудня 2007 року.

Згідно ч.1 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Суд вважає за необхідне зазначити, що строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із її заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, певних процесуальних дій.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 06.06.2011 року звернувся до суду з позовом про перерахунок пенсії, відповідно до ст. ст. 50,54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01 грудня 2002 року по 17 грудня 2007 року. .

Відповідно до ст. 57 Конституції України усі законодавчі акти, які стосуються прав та обов'язків громадян підлягають обов'язковому оприлюдненню і оприлюднюються, що є обставиною загальновідомою. Таким чином обізнаність щодо змісту таких законодавчих актів залежить виключно від волевиявлення особи, прав та обов'язків, якої вони стосуються.

Суд також зазначає, що виплати інвалідам - чорнобильцям є періодичними, відтак, позивач мав можливість звернутись раніше до відповідача з вимогами про перерахунок пенсії відповідно до норм ст. 48 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Отже, враховуючи дату звернення позивача до суду, шестимісячний строк на звернення до суду з позовом та період, за який позивач просить суд захистити його права, приходжу до висновку, що позивач пропустив строк для звернення до суду.

Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

З матеріалів справи таких підстав для поновлення строку звернення позивача до адміністративного суду не вбачається. Доказів поважності пропуску строку на звернення до суду з позовом позивачем не надано.

Частиною 2 ст. 107 КАС України встановлено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення без розгляду чи відмови у відкриті провадження.

Згідно до ч ст. 5 ст. 107 КАС України, про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.

Виходячи із зазначених обставин справи, вважаю, що адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області про перерахунок пенсії слід залишити без розгляду.

Крім того, позивачу необхідно роз'яснити, що відповідно до ст. 155 ч. 3 КАС України, він має право повторно звернутись до адміністративного суду в загальному порядку після усунення підстав, з яких позовна заява була залишена без розгляду.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 107 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Глобинському районі Полтавської області про перерахунок пенсії - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до ст. 155 ч. 3 КАС України, він має право повторно звернутись до адміністративного суду в загальному порядку після усунення підстав, з яких позовна заява була залишена без розгляду.

Ухвала в частині залишення позовних вимог без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Харківського апеляційного адміністративного суду через Глобинський районний суд.

СУДДЯ ГЛОБИНСЬКОГО

РАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_2