3/312/57/2019
312/104/19
24.04.2019
справа № 312/104/19
провадження № 3/312/57/2019
3/312/58/2019
24 квітня 2019 року с. Велика Білозерка
Суддя Великобілозерського районного суду Запорізької області Рогоза А.Ю., за участю прокурора Тарабукіна Є.Ю, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, не працюючої, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, мешкає за адресою: Запорізька область, с. Велика Білозерка, вул. Центральна, буд.295.
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
За протоколом № 180 від 11.04.2019 року голова Новопетрівської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області ОСОБА_1, будучи, згідно з п.п. "б" п.1 ч.1 ст.3, ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", приміткою до ст.172-6 КУпАП, суб"єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, у порушення вимог ч.2 ст.45, "Закону України "Про запобігання корупції", рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №2, подала її несвоєчасно, а саме 18.02.2019 року, тоді як повинна була подати її не пізніше 30 травня 2017 року, тим самим вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.(в редакції Закону №1700-VII від14.10.2014)- несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.
За протоколом № 181 від 11.04.2019 року голова Новопетрівської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області ОСОБА_1, будучи, згідно з п.п. "б" п.1 ч.1 ст.3, ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", приміткою до ст.172-6 КУпАП, суб"єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, у порушення вимог ч.2 ст.45, "Закону України "Про запобігання корупції", рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №2 подала її несвоєчасно, а саме 18.02.2019 року, тоді як повинна була подати її до 01 квітня 2018 року, вчинивши адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.(в редакції Закону №1700-VII від14.10.2014)- несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю та пояснила, що в період часу з жовтня 2002 року по 31.05.2017 року працювала на посаді голови Новопетрівської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області. Про те, що являється суб'єктом декларування згідно п.п. «в» п.1 частини першої ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» їй було відомо. Так, 07.04.2017 року вона подала щорічну декларацію за 2016 рік у електронному виді на сайті НАЗК.
31.05.2017 року рішенням сесії №1 Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області було припинено її повноваження як голови Новопетрівської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області. Про те, що на підставі частини другої ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язана в разі припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності подати до 1 квітня поточного року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, їй не було відомо.
Про те, що на підставі частини другої ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язана в разі припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, їй не було відомо.
Прокурор Макаренко А.Є. під час судового засідання наполягав на тому, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим просив призначити останньому адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали адміністративної справи та надані письмові докази, суд приходить до наступних висновків.
20.11.2015 року рішенням Новопетрівської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області № 1 визнано повноваження голови Новопетрівської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області ОСОБА_1
За розпорядженням голови Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області ОСОБА_2 № 29-ос від 30.05.2017 року «Про закінчення повноважень Новопетрівського сільського голови» закінчено повноваження Новопетрівського сільського голови ОСОБА_1 з 30.05.2017 року.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов'язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1, обіймаючи посадуголови Новопетрівської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 знаючи про необхідність подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинили діяльність пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, подала її несвоєчасно, лише 18.02.2019 року, тоді як повинна була подати її до 01 квітня 2018 року. Крім того, ОСОБА_1, знаючи про необхідність подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, подала її несвоєчасно, а саме 18.02.2019 року, тоді як повинна була подати не пізніше 30.05.2017 року
Проаналізувавши досліджені у судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан, суд приходить до висновку, що у відповідності до ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тому і приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20 гривень.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 172-6, ст. ст. 245, 251, 252, 280, 283, 284, 289 КУпАП, Законом України “Про запобігання корупції”, суддя
Визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадянв сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 384 грн.20 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Великобілозерський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.Ю. Рогоза