ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
24 квітня 2019 року м. Київ № 640/6586/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства фінансів України
про зобов'язати вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Міністерства фінансів України в якому просила:
1. стягнути з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1:
- середню заробітну плату за весь час відсторонення від виконання посадових обов'язків за період з 27.11.2017р. по 31.05.2018р. за 100 робочих днів в розмірі 146 252, 0 грн.
- грошові кошти у вигляді допомоги по тимчасовій непрацездатності в межах оплати перших п'яти днів непрацездатності, відповідно до листків непрацездатності за періоди з 27.07.2017р. по 24.11.2017р., з 01.03.2018р. по 07.03.2018р., з 04.06.2018р. по 15.06.2018р.
- моральну шкоду у розмірі 400 000,0 грн.
2. зобов'язати Міністерство фінансів України як страхувальнику відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" вчинити необхідні дії для оплати за рахунок Фонду соціального страхування днів тимчасової непрацездатності починаючи з шостого дня непрацездатності на підставі листків непрацездатності за періоди: 27.07.2017р. по 24.11.2017р., з 01.03.2018р. по 07.03.2018р., з 04.06.2018р. по 15.06.2018р.
Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку про те, що у відкритті провадження в частині позовних вимог про стягнення з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 середню заробітну плату за весь час відсторонення від виконання посадових обов'язків за період з 27.11.2017р. по 31.05.2018р. за 100 робочих днів в розмірі 146 252, 0 грн., необхідно відмовити, з огляду на таке.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 вже зверталась з позовом до Міністерства фінансів України в межах розгляду справи № 826/6586/19 в якому просила:
- визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства фінансів України №179-о від 31 травня 2018 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності», яким Директора Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями Міністерства фінансів України ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження про неповну службову відповідність;
- стягнути з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) середній заробіток за весь час відсторонення з роботи за період з 27 липня 2017 року по 31 травня 2018 року за 104 робочих дні;
- відшкодувати за рахунок Міністерства фінансів України ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 704,80 грн. та витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 24 852,00 грн.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.11.2018р. у справі № 826/8945/18 залишеним в силі постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 104.03.2019р. адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано наказ Міністерства фінансів України №179-о від 31 травня 2018 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності», яким Директора Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями Міністерства фінансів України ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження про неповну службову відповідність. В іншій частині позову відмовлено.
Так, в мотивувальній частині рішення суду зазначено, що "в частині позовних вимог щодо стягнення середнього заробітку за весь час відсторонення з роботи за період з 27 липня 2017 року по 31 травня 2018 року за 104 робочих дні, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог статті 72 Закону України «Про державну службу» на час здійснення дисциплінарного провадження державний службовець може бути відсторонений від виконання посадових обов'язків.
Тривалість відсторонення державного службовця від виконання посадових обов'язків не може перевищувати часу дисциплінарного провадження. Під час відсторонення від виконання посадових обов'язків державний службовець зобов'язаний перебувати на робочому місці відповідно до правил внутрішнього службового розпорядку та сприяти здійсненню дисциплінарного провадження.
Аналіз наведених норм свідчить, що позивач перебувала на робочому місці в період проведення дисциплінарного провадження, що відповідачем не заперечується, крім періоду тимчасової непрацездатності, що встановлено вище.
При цьому, частиною 4 статті 72 Закону України Про державну службу» визначено, що у разі закриття дисциплінарного провадження без притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності йому оплачується у розмірі середньої заробітної плати час відсторонення від виконання посадових обов'язків в установленому порядку.
Відтак, доводи відповідача щодо неможливості оплати періоду відсторонення державного службовця від виконання службових обов'язків спростовується нормами чинного законодавства.
Однак, чинним законодавства така можливість передбачена у разі закриття дисциплінарного провадження без притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності.
Крім того, суд звертає увагу, що відсторонення особи від виконання службових обов'язків є правом, а не обов'язком роботодавця, однак в матеріалах справи відсутні докази оскарження позивачем наказу про її відсторонення від виконання посадових обов'язків, а відтак суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог в даній частині."
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили, рішення або постанова суду, ухвала про закриття провадження в адміністративній справі.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження в цій частині.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КАС України, про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі суддя постановляє ухвалу.
На підставі вищенаведеного, ч. 1 ст. 170 КАС України, суд, -
1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог про стягнення з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 середню заробітну плату за весь час відсторонення від виконання посадових обов'язків за період з 27.11.2017р. по 31.05.2018р. за 100 робочих днів в розмірі 146 252, 0 грн.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати позивачу.
3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускається.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, передбачені ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.І. Добрянська