Справа № 369/3818/19
Провадження № 3/369/1895/19
Іменем України
08.04.2019 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Бурбела Юрій Сергійович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Головного Управління ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, яка працює головним бухгалтером в ТОВ «Галафарм», та зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №17 від 07.03.2019: «Головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок у сфері торгівлі та послуг та інших галузей економіки управління та аудиту ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 під час проведення планової виїзної документальної перевірки ТОВ «Галафарм», код ЄДРПОУ: 30886474 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2016 по 30.09.2018, за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Київська, буд. 6, встановлено, що ОСОБА_1 - головний бухгалтер ТОВ «Галафарм» вчинила порушення в частині ведення податкового обліку, а саме: п.п. 14.1.11 п. 44.1 ст. 44, п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02.10.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток підприємств на загальну суму 454035 грн. за 9 місяців 2018 року; п. 189.1 ст. 189, абзацу г п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.10.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 65100 грн., за вересень 2018 року.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи, вважаю за необхідне дану справу повернути до Головного управління ДФС у Київській областівиходячи з наступного.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У той же час, в даному протоколі про адміністративне правопорушення №17 від 07 березня 2019 року, не зазначена норма (стаття) КУпАП, яка передбачає відповідальність за дане правопорушення. Таким чином, суд позбавлений можливості з'ясувати обставини, які не зазначені в протоколі, що мають значення для правильного вирішення справи, оскільки протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
При доопрацюванні даних матеріалів необхідно: зазначити нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.256 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути до Головного управління ДФС у Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає
Суддя Ю.С. Бурбела