гСправа № 358/234/19 Провадження № 3/358/94/19
24 квітня 2019 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1,
за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
17 лютого 2019 року о 03 годині 40 хвилин ОСОБА_1 в м. Богуславі Київської області по вулиці Миколаївській керував автомобілем марки ВАЗ-21099, реєстраційний номерний знак НОМЕР_2, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей, нестійка хода. Від проходження медичного огляду в закладі охорони здоров'я в установленому порядку для визначення стану алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 відмовився в присутності свідків. Такими діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 «Правил дорожнього руху».
Будучи допитаним під час судового розгляду справи, ОСОБА_1 визнав факт керування ним автомобілем після вживання пива, що мало місце 17 лютого 2019 року близько 03 години 40 хвилин. Також він пояснив, що дійсно працівники поліції зупинили його автомобіль на вул. Миколаївській в м. Богуславі, де виявили в нього ознаки алкогольного сп'яніння, але він не пам'ятає, щоб йому пропонували пройти огляд для визначення стану сп'яніння в Богуславській ЦРЛ.
Крім показань ОСОБА_1 його вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №121617 від 17.02.2019, а також показаннями свідків.
Так, допитаний під час розгляду справи свідок ОСОБА_2 підтвердив факт вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення та пояснив, що в ніч на 17 лютого 2019 року він перебував на службі в групі швидкого реагування Богуславського відділення поліції. Близько 03 години 30 хвилин поблизу торгового центу «Маяк» було звернуто увагу на автомобіль марки ВАЗ-21099, який з пробуксовкою рушив із місця. Він на службовому автомобілі прослідував за вказаним автомобілем та зупинили його на вул. Миколаївській. Після зупинки автомобіля було виявлено, що водій ОСОБА_1 перебував з ознаками алкогольного сп'яніння, після чого йому запропонували пройти огляд на стан сп'яніння в Богуславській ЦРЛ, але водій відмовився пройти відповідний огляд.
Свідки ОСОБА_3 і ОСОБА_4 в судовому засіданні підтвердили той факт, що вони були запрошені працівниками поліції, як свідки, при складанні протоколу щодо водія автомобіля ВАЗ-21099 який був зупинений на вул. Миколаївській в районі будівлі Укрпошти. В їх присутності водій відмовився пройти огляд на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я.
Оцінюючи дослідженні по справі докази в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, є доведеною.
Адміністративним правопорушенням відповідно до статті 130 ч. 1 КУпАП вважається, крім керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння, також відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Відповідно до статті 266 КУпАП, огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під дією препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції є заходом забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, який здійснюється в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України. Такий порядок був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008р. № 1103 та діє зі змінами та доповненнями на даний час.
Відповідно до п. 2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Відповідно до п. 3 вказаного Порядку огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем в закладі охорони здоров'я ( в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (п. 8 вищевказаного Порядку).
Аналогічне положення також визначено п.п 1, 6 розділу «IX. Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП» Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 №1395.
Згідно п.п. 2, 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 09.11.2015 №1452/735, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Таким чином, вищезазначені нормативні акти чітко визначають, коли у поліцейського виникає право проводити огляд на стан сп'яніння водіїв транспортних засобів, а саме у поліцейського мають бути підстави вважати, що водії перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Посадовою особою, яка склала протокол щодо ОСОБА_1, в даному протоколі про адміністративне правопорушення зазначені ознаки сп'яніння: «запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей та нестійка хода», які є в переліку ознак алкогольного сп'яніння, установлених МОЗ і МВС та зазначені дії водія по ухиленню від огляду на стан сп'яніння, а тому дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 1 ст. 130 КУпАП, окільки він своїми діями, які проявились у відмові особи, що керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння вчинив зазначене правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 130 ч. 1, 247, 252, 280, 283, 284, Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, штраф у подвійному розмірі в сумі 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Головуючий: суддя ОСОБА_5