07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.
Номер провадження 3/356/88/19
Справа № 356/166/19
24.04.2019 року суддя Березанського міського суду Київської області Голік Г.К., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2 а, кв. 23, м. Березань, Київська область,
за ч. 1 ст. 41 КУпАП,
05.03.2019 року інспектором праці ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про те, що вона, будучи фізичною особою-підприємцем з адресою здійснення фінансово-господарської діяльності: Київська область, м. Березань, вул. Шевченків шлях, 139, у березні 2017 року; грудні 2017 року; жовтні 2018 року не забезпечила своєчасне повідомлення територіальним органам Державної фіскальної служби за місцем обліку її як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття на роботу працівників ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до початку роботи вищевказаних працівників, чим порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Відповідальність за дане адміністративне правопорушення передбачено ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Права, передбачені ст. 268 КУпАП особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом роз'яснено.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала.
Частиною 1 ст. 41 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» встановлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Зазначену вище постанову було прийнято Кабінетом Міністрів України відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпПУ, згідно з якою працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних у справі доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № КВ49/1382/АВ/П/ПТ від 05.03.2019 року (а.с. 1), актом інспекційного відвідування фізичної особи, яка використовує найману працю № ОМС-КВ49/1382/АВ від 05.03.2019 року (а.с.2-7).
На підставі вищевикладеного вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, відповідальність, за яке передбачена ч. 1 ст. 41 КУпАП, є доведеною і її дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Однак, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до законодавства підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше, як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про корупційні правопорушення.
Згідно фактичних обставин справи, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення та в акті інспекційного відвідування фізичної особи, яка використовує найману працю №ОМС-КВ49/1382/АВ від 05.03.2019 року, події, які в них викладені, мали місце 01.03.2017 року, 01.10.2018 року, 01.12.2017 року.
Правових підстав стверджувати, що інкриміноване правопорушення за викладених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин, носить триваючий характер і продовжувалося після вищезазначеного періоду у суду немає.
Таким чином, на момент судового розгляду справи сплинув передбачений ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. 41 КУпАП, ст. 38, 247, 283, 284, 294 КУпАП, суд
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2 а, кв. 23, м. Березань, Київська область, ІПН: НОМЕР_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Провадження у справі закрити за закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Київського апеляційного суду через Березанський міський суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Г. К. Голік