Справа №:755/2557/19
"17" квітня 2019 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі
головуючого судді - Чех Н.А.
з участю секретаря - Кузьменко А.М.,
розглянувши в судовому засіданні в м. Києві заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт», стягувач: Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк», боржник - ОСОБА_1, про заміну сторони виконавчого провадження,
установив:
Заявник звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження посилаючись на те, що 13.01.2010 року Нахімовським районним судом м. Севастополь ухвалено судове рішення по справі № 2-672/10 за позовною заявою АКІБ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1, яким вирішено звернути стягнення на автомобіль, від продажу якого забезпечити вимоги кредитора в сумі 39 263,06 грн. та судових витрат в сумі 422,63 грн. 08.12.2011 року між ПАТ «УкрСиббанк» та ПАТ «Дельта Банк» укладено Договір купівлі-продажу прав вимоги за кредитними договорами. 16.11.2018 року між ПАТ «Дельта Банк» та ТОВ «Глобал Спліт» було укладено Договір (купівлі-продажу) № 997/К, відповідно до якого ТОВ «Глобал Спліт» отримало право вимоги до ОСОБА_1. У зв'язку з чим, просять змінити стягувача ПАТ «УкрСибанк» правонаступником - ТОВ «Глобал Спліт».
В судове засідання сторони не з'явилися. Відповідно до ст. 442 ЦПК України суд у десятиденний строк розглядає заяву у судовому засіданні з повідомленням сторін та заінтересованих осіб. Неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно ухвали Київського апеляційного суду від 05.02.2019 року підсудність матеріалів даної справи було визначено Дніпровському районному суду м. Києва.
Відповідно до ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочинів (відступлення права вимоги).
Відповідно до ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 272 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Верховним Судом України у постанові від 20.11.2013 року висловлена правова позиція у справі № 6-122цс13 у якій зазначено про те, що виходячи зі змісту статтей 512, 514 ЦК України, ст. 378 ЦПК України, ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» заміна кредитора у зобов'язанні можлива з підстав відступлення вимог (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
Встановлено, що заявник просить змінити сторону виконавчого провадження по рішенню Нахімовського районного суду м. Севастополь у справі № 2-672/10 від 13.1.2010 року за позовом АКІБ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за Кредитним договором (як зазначено у заяві). Проте, заявником не було надано належним чином посвідченої копії даного рішення.
Не надав заявник і копії кредитного договору № 11144075000.
13.03.2019 року на адресу заявника було надіслано лист з вимогою надати суду копію рішення Нахімовського районного суду м. Севастополь у справі № 2-672/10 від 13.1.2010 року за позовом АКІБ «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за Кредитним договором та копію Кредитного договору № 11144075000. Дана вимога отримана заявником 25.03.2019 року. Однак, на час розгляду справи заявник вимогу суду не виконав, документів не надав.
Відсутність вказаних документів дають підстави суду для відмови у задоволенні заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 512, 514 ЦК України, ст.ст. 258, 259, 260, 353, 354, 442 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Спліт», стягувач: Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк», боржник - ОСОБА_1, про заміну сторони виконавчого провадження - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: