Справа № 752/26720/18
Провадження по справі № 1-кс/752/11667/18
29.12.2018 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, розглянувши внесене в кримінальному провадженні зареєстрованого 02.07.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018100000000628, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК Україниклопотання подане старшим слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві, старший ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, в порядку глави 15 Кримінального процесуального кодексу України, -
до провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання подане старшим слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві, старший лейтенант поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.
В обґрунтування заявлених вимог, ОСОБА_3 зазначила, що Слідчою групою слідчого управління ГУНП у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018100000000628 від 02.07.2018 року, за зверненням голови Рахункової палати ОСОБА_5 щодо неналежного виконання службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 своїх службових обов'язків, під час використання коштів державного бюджету, виділених для лікування громадян України за кордоном за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном», що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Звертаючись з зазначеним клопотанням ОСОБА_3 просила розглянути його за відсутності службових осіб у володінні яких знаходяться документи доступ до яких просить надати слідчий, з метою унеможливлення останніми завчасного знищення або переховування документів, до яких просить надати тимчасовий доступ, що було прийнято до уваги, а тому судовий виклик останніх не здійснювався.
Старша слідча слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві, старший ОСОБА_3 подала до суду клопотання про розгляд заявлених у клопотанні вимог за його відсутності, з викладених у ньому підстав, просив задовольнити.
За правилами ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , фіксування технічними засобами судового засідання не здійснювалось у зв'язку з відсутністю у судовому засіданні осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
За даними наявними в матеріалах кримінального провадження № 12018100000000628 від 02.07.2018року, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань встановлено, що надійшло звернення голови Рахункової палати ОСОБА_5 щодо неналежного виконання службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 "я за кордоном за бюджетною програмою "Лікуваня громадян України за кордоном", що спричинило тяжкі наслідки.
Крім того, органом досудового розслідвання встановлено, що Рахунковою палатою проведено аудит ефективності використання коштів державного бюджету, виділених ІНФОРМАЦІЯ_1 для лікування громадян України за кордоном, про що складено Акт № 05-10/02-6 від 19.03.2018. За даними аудиту встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у 2016-2017 роках не забезпечило здійснення належного внутрішнього контролю за використанням коштів державного бюджету, виділених для лікування громадян України за кордоном за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном». У порушення Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для лікування громадян України за кордоном, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2017 № 175, бюджетні кошти спрямовані, крім вартості лікування, діагностики, відшкодування вартості проїзду та оплати банківських послуг, також на витрати медичного закладу зарубіжної країни для збереження його інфраструктури при лікуванні іноземних пацієнтів. Таким чином, кошти у розмірі 16,3 тис. євро (554,0 тис. грн.) використано не за цільовим призначенням. Відповідно до пункту 24 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України це є порушенням бюджетного законодавства. Крім того, МОЗ не організувало отримання від медичних закладів зарубіжних країн звітів про обсяги та остаточну вартість лікування 143 громадян України. Як наслідок, Міністерство не володіє інформацією про використання перерахованої у 2016-2017 роках до медичних закладів іноземної валюти у сумі 7240,5 тис. дол. США і 7666,0 тис. євро (422040,9 тис. гривень). ІНФОРМАЦІЯ_2 на лікування за кордон у 2016-2017 роках була неефективною і не забезпечила прозорості та об'єктивності прийняття рішень. Положення про цю Комісію не затверджене, що свідчить про нормативну неврегульованість її діяльності та наявність ризику вчинення корупційних діянь. Таким чином, правила і норми її діяльності нормативно не врегульовано, отже, є ризик корупційних дій.
При розслідуванні даного злочину виникла необхідність у вилученні завірених належним чином світлокопій документів, а саме: переліку громадян України, які лікувались за кордоном за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» у 2016-2017 роках; детальні витяги з історії хвороб направлення управління/департаменту охорони здоров'я, обґрунтування головного спеціаліста відповідного профілю МОЗ щодо доцільності лікування за кордоном, підтвердження медичного закладу зарубіжної країни можливості надання відповідної спеціалізованої допомоги, довідки пор склад сім'ї хворого та доходи, громадян України, які лікувались за кордоном за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» у 2016-2017 роках; звіти про обсяги та остаточну вартість лікування громадян України, які лікувались за кордоном за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» у 2016-2017 роках; Положення про Комісію МОЗ з питань направлення на лікування за кордон у 2016-2017 роках та рішення прийняті даною Комісією; Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.1995 № 991 тощо, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .
За результатами розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінніІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , дослідивши додані до клопотання документи, приходжу до висновку, що зазначене клопотання підлягає задоволенню, оскільки з наданих матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що надання доступу до інформації, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а можливість довести їх іншими способом, крім тих про які йдеться в клопотанні, відсутня.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 108, 159-166, 309 КПК України слідчий суддя, -
клопотання подане старшим слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві, старший ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_4 в межах криміналнього провадження №12018100000000628, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, задовольнити.
Надати дозвіл слідчому групи слідчих та/або за його дорученням ІНФОРМАЦІЯ_3 , з можливістю вилучення їх оригіналів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до: переліку громадян України, які лікувались за кордоном за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» у 2016-2017 роках; детальні витяги з історії хвороб направлення управління/департаменту охорони здоров'я, обґрунтування головного спеціаліста відповідного профілю МОЗ щодо доцільності лікування за кордоном, підтвердження медичного закладу зарубіжної країни можливості надання відповідної спеціалізованої допомоги, довідки пор склад сім'ї хворого та доходи, громадян України, які лікувались за кордоном за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» у 2016-2017 роках; звіти про обсяги та остаточну вартість лікування громадян України, які лікувались за кордоном за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» у 2016-2017 роках; Положення про Комісію МОЗ з питань направлення на лікування за кордон у 2016-2017 роках та рішення прийняті даною Комісією; Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.1995 № 991 тощо.
Роз'яснити положення ч. 4 ст. 165 ч. 1 ст. 166 КПК України, відповідно до змісту яких: на вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів; у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1