23.04.2019 Справа №607/8392/19
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського РВП ТВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. ст. 124, 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як встановлено в судовому засіданні, 20 березня 2019 року о 01 год. 30 хв. громадянин ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки «Опель Омега», державний номерний знак НОМЕР_1, на автомобільній дорозі Доманове - Ковель - Чернівці - Тереблече 138+900, не був уважним не стежив за дорожньою обстановкою, не реагував на її зміну, не вибрав безпечної швидкості руху та допустив зіткнення із автомобілем НОМЕР_2, а саме з його напівпричепом «JANMIL NW-15» державний номерний знак НОМЕР_3, який був припаркований, внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Після цього ОСОБА_1 будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди залишив місце події, чим порушив вимоги п.п. 2.3 «б»; 12.1; 2.10 «а» Правил дорожнього руху України.
Особа яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, з невідомих суду на те причин і про причину неявки в суд не повідомив, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений судом належним чином у встановленому законом порядку. У силу ч. 2 ст. 268 КУпАП вважаю за можливе справу розглядати у відсутності особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Окрім цього, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 243245 від 20.03.2019 року; протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 243246 від 22.03.2019 року; рапорті поліцейського превентивної діяльності Тернопільського РВП ТВП ГУНП в Тернопільській області Гамівка від 20.03.2019 року; додатку до протоколу про адміністративне правопорушення схемі наслідків ДТП без потерпілих, яка сталася 20.03.2019 року о 03.05 год. на а/д Доманове - Ковель - Чернівці - Тереблече 138+900; письмових поясненнях ОСОБА_2 від 20.03.2019 року; письмових поясненнях ОСОБА_1 від 22.03.2019 року.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП, тобто - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, та ст. 122-4 КУпАП, тобто - залишення водіями транспортних засобів на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у відповідності до ст. 36 КУпАП України в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його майновий стан, і приходить до переконання, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 8, 36, 122-4, 124, 280, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 124, 122-4 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуючий суддяОСОБА_3