Рішення від 15.04.2019 по справі 914/2181/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.04.2019 Справа №914/2181/18

За позовом: Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів,

до відповідача: Фізичної особи - підприємця Демчука Олега Михайловича, АДРЕСА_1

за участю справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівської міської ради, м. Львів

про демонтаж тимчасової споруди

Суддя Манюк П.Т.

За участю секретаря Чорної І.Б.

Представники:

від позивача: Кузів О.М. - представник;

відповідач: не з'явився.

від третьої особи: Бойко А. Р. - представник.

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшов позов Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради до Фізичної особи - підприємця Демчука Олега Михайловича про демонтаж тимчасової споруди.

Ухвалою суду від 28.11.2018 було відкрито провадження у справі № 914/2181/18 за правилами загального позовного провадження та підготовче засідання призначено на 26.12.2018. В підготовчому судовому засіданні 26.12.2018 було оголошено перерву до 21.01.2019.

Представник позивача у судове засідання 21.01.2019 з'явився, подав клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Львівської міської ради, як власника земельної ділянки на якій знаходиться спірна тимчасова споруда. Також, в судовому засіданні представник позивача подав клопотання про продовження строку підготовчого провадження. Представник відповідача у судове засідання 21.01.2019 з'явився, через канцелярію суду подав відзив на позовну заяву. Щодо клопотань позивача про залучення третьої особи та продовження строку підготовчого провадження не заперечив. Ухвалою від 21.01.2019 суд постановив залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Львівську міську раду, продовжити строк підготовчого провадження та відкласти підготовче засідання на 11.02.2019. У судовому засіданні 11.02.2019 оголошено перерву до 21.02.2019.

У судове засідання 21.02.2019 представники позивача та третьої особи з'явилися. Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Ухвалою суду від 21.02.2019 підготовче засідання відкладено на 13.03.2019.

Представник позивача у судове засідання 13.03.2019 з'явився, щодо зупинення провадження у справі заперечив. Відповідач у судове засідання 13.03.2019 з'явився, через канцелярію суду подав клопотання, згідно якого просив суд зупинити провадження у справі до вирішення на сесії Львівської міської ради питання щодо включення спірної тимчасової споруди до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові. Представник третьої особи у судове засідання 13.03.2019 з'явився, щодо зупинення провадження у справі заперечив. З приводу заявленого відповідачем клопотання про зупинення провадження у справі, суд в ухвалі від 13.03.2019 зазначив, що не вбачає можливості для його задоволення, оскільки вказані відповідачем підстави не відповідають випадкам, визначеним ст. ст. 227, 228 ГПК України. Ухвалою від 13.03.2019 суд постановив закрити підготовче провадження та призначити справу до розгляду по суті на 01.04.2019.

Представник позивача та третьої особи у судове засідання 01.04.2019 з'явилися. Відповідач у судове засідання 01.04.2019 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. У зв'язку із першою неявкою представника відповідача у судове засідання при розгляді справи по суті, ухвалою суду від 01.04.2019 відкладено розгляд справи по суті на 15.04.2019.

Представник позивача в судове засідання 15.04.2019 з'явився, позовні вимоги підтримав. Щодо клопотання відповідача про відкладення розгляду справи заперечив.

Відповідач в судове засідання 15.04.2019 не з'явився, через канцелярію суду подав клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку із його перебуванням на лікарняному.

Представник третьої особи у судове засідання 15.04.2019 з'явився, позовні вимоги позивача підтримав.

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 202 ГПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Так згідно п. 2 ч. 3 ст. 202 ГПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.

З огляду на те, що відповідач 15.04.2019 повторно не з'явився у судове засідання з розгляду справи по суті та не надав жодних доказів в обґрунтування причин поважності своєї неявки, суд, виходячи з положень ст. 202 ГПК України, не вбачає підстав для подальшого відкладення розгляду справи по суті.

Таким чином, оскільки зібраних в матеріалах справи доказів достатньо для з'ясування обставин справи і прийняття судового рішення, в судовому засіданні 15.04.2019 справу розглянуто по суті та оголошено вступну та резолютивну частину судового рішення у справі.

Позиція позивача.

Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради звернулася до Господарського суду Львівської області з позовом до Фізичної особи - підприємця Демчука Олега Михайловича про демонтаж тимчасової споруди.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем встановлено тимчасову споруду на АДРЕСА_2, для здійснення підприємницької діяльності. В результаті комісійного обстеження, оформленого актом від 27.07.2018, представниками Сихівської районної адміністрації встановлено, що згідно ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526» відповідачу не продовжено термін здійснення підприємницької діяльності у вказаній тимчасовій споруді.

Листом від 01.08.2018 № 34-вих-6603 позивач повідомив відповідача про виявлення факту самочинно встановленої тимчасової споруди за вищевказаною адресою. Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 18.09.2018 № 543 відповідачу було надано можливість в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди в термін до 14.10.2018.

В результаті проведення повторного комісійного обстеження на АДРЕСА_2, оформленого актом від 16.10.2018, уповноваженими представниками Сихівської районної адміністрації та КП «Адміністративно-технічне управління» встановлено, що спірна тимчасова споруда відповідачем не демонтована.

У зв'язку із наведеними обставинами позивач звернувся до суду з вимогою зобов'язати відповідача здійснити демонтаж тимчасової споруди, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2.

Позиція відповідача.

Відповідач проти позову заперечив, зазначивши що Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради є неналежним позивачем у справі, оскільки даний спір стосується правовідносин з оренди землі на якій розташована тимчасова споруда відповідача.

Відповідач повідомив, що між ним та Львівською міською радою 01.03.2011 було укладено договір оренди землі за адресою: АДРЕСА_2, який закінчив свою дію 30.12.2016. Однак, відповідач і дотепер продовжує користується вказаною земельною ділянкою та сплачує орендну плату за неї. У зв'язку із цим, відповідач вважає, що саме Львівська міська рада чи Департамент містобудування, якому делеговано повноваження на укладення договорів оренди землі, можуть бути позивачами у даному спорі.

Позиція третьої особи у справі.

Львівська міська рада позовні вимоги позивача підтримала, вважає, що відповідно до Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4526, Сихівська районна адміністрація вправі звертатися до суду із позовом до власників тимчасових споруд про їх демонтаж, у разі встановлення тимчасових споруд з порушенням порядку, визначеного вказаним Положенням.

Обставини справи встановлені судом.

01.03.2011 між Львівською міською радою та Фізичною особою - підприємцем Демчуком Олегом Михайловичем було укладено договір оренди землі, за умовами якого відповідач отримав в оренду земельну ділянку площею 0,0056 га, кадастровий НОМЕР_2, яка знаходиться у АДРЕСА_2 для обслуговування малої архітектурної форми. Відповідно до п. 8 вказаного договору, з врахуванням змін внесених додатковими угодами від 11.09.2014 та від 15.09.2015, договір було укладено терміном до 30.12.2016.

Ухвалою Львівської міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» (п.1), був продовжений термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м. Львова до 31.05.2018 згідно з додатком 1. Під порядковим номером № 105 у додатку № 1 до вказаної ухвали зазначено відповідача.

Ухвалою Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526», подальший строк розміщення тимчасової споруди відповідачу продовжено не було.

Актом комісійного обстеження від 27.07.2018, складеним представниками позивача та КП «Адміністративно-технічне управління» встановлено, що на АДРЕСА_2 розміщена тимчасова споруда, яка належить ФОП Демчук О. М., однак, згідно ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 термін здійснення підприємницької діяльності у вказаній тимчасовій споруді не продовжено.

Позивач листом від 01.08.2018 № 34-вих-6603 повідомив відповідача про виявлення факту самочинно встановленої тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2 з огляду на непродовження терміну здійснення підприємницької діяльності у вказаній споруді та її вилучення з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності відповідно до ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417.

27.08.2018 інженером КП «Адміністративно-технічне управління» було складено протокол № 1-081б про адміністративне правопорушення, у якому зазначено про самочинне встановлення відповідачем тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2 чим вчинено адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 152 КпАП України.

Постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Сокільницької сільської ради від 19.09.2018, відповідача було притягнуто до адміністративної відповідальності за самочинне встановлення тимчасової споруди на АДРЕСА_2, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850,00 грн, який відповідач оплатив 19.09.2018 (що підтверджується копією квитанції яка міститься в матеріалах справи).

Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 18.09.2018 року № 543 «Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2» відповідачу було надано можливість в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди в термін до 14.10.2018. Вказане розпорядження було скеровано відповідачу разом із супровідним листом від 19.09.2018 № 34-вих-8021, що підтверджується копією поштової квитанції від 06.10.2018, долученою до позовної заяви.

16.10.2018 комісією у складі представників позивача та КП «Адміністративно-технічне управління» було проведено повторне обстеження на АДРЕСА_2, в результаті якого встановлено, що розпорядження від 18.09.2018 року № 543 відповідачем не виконано, а спірна тимчасова споруда не демонтована, про що було складено відповідний акт комісійного обстеження.

На звернення Сихівської районної адміністрації із запитом до Управління комунальної власності ЛМР останнє, листом від 02.11.2018 № 4-2302-2107, повідомило, що звернень від відповідача для продовження терміну дії договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасової споруди на АДРЕСА_2 не надходило. Також, Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР у відповідь на звернення позивача листом від 13.11.2018 за вих. №4-2401-1475 повідомило, що паспорт прив'язки розміщення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2 відповідачу не видавався.

В результаті зазначеного, у зв'язку із тим, що відповідач добровільно не виконав розпорядження Сихівської районної адміністрації ЛМР від 18.09.2018 року № 543 «Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_2», позивач звернувся до суду із позовом про зобов'язання відповідача здійснити демонтаж тимчасової споруди, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

Норми права та мотиви з яких виходить суд при ухваленні рішення.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди. Згідно п. п. 2.1, 2.20, 2.30, 2.31 вказаного Порядку, встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив'язки. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу. Розміщення тимчасової споруди самовільно забороняється.

Ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4526 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові (далі - Порядок), який визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, продовження договору оренди земельної ділянки для розміщення тимчасових споруд, укладення та продовження договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд, встановлення режиму роботи об'єктів торгівлі та побутового обслуговування, ресторанного господарства у тимчасових спорудах торговельного призначення, демонтажу тимчасових споруд.

Відповідно до п. 2.1 Порядку, розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки, та плану земельної ділянки або схемі прив'язки.

Згідно п. 1.3 Порядку, самовільно встановлена тимчасова споруда, це тимчасова споруда, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим Положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту прив'язки тимчасової споруди.

Як передбачено п. 7.1.2. Порядку, самовільно встановлені тимчасові споруди підлягають демонтажу.

Як передбачено п. 7.6. Порядку, розпорядження районної адміністрації про демонтаж тимчасових споруд надсилається суб'єкту господарювання протягом 2 днів з дати набрання ним чинності з наданням терміну для добровільного виконання демонтажу тимчасових споруд у термін до 1 місяця.

У разі невиконання власником тимчасових споруд вимог пункту 7.6 Порядку, районна адміністрація звертається до відповідного суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасових споруд, встановлених з порушенням цих Правил (п. 7.8. Порядку).

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

До компетенції виконавчих органів міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян (пп. 7 п. «а» ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Згідно статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» виконавчим органам міських рад делеговано повноваження у галузі будівництва, зокрема, зі здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.

Згідно п. 1 та п. 3 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

Згідно п. 1.1 Положення про Сихівську районну адміністрацію Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 01.11.2016р. № 977, Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради є виконавчим органом Львівської міської ради відповідно до ухвали міської ради від 26.05.2016 № 505 "Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів", утвореним відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Згідно п. 4.49. та п. 4.50. вказаного Положення, до компетенції Сихівської районної адміністрації належать повноваження, зокрема, щодо надання дозволів на влаштування елементів благоустрою і озеленення у встановленому виконавчим комітетом порядку; розгляд питань та вжиття заходів у порядку, встановленому виконавчим комітетом, щодо фактів самовільного будівництва (погодження, приведення до попереднього стану, демонтажу тощо).

Щодо тверджень відповідача про те, що Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради є неналежним позивачем у справі суд зазначає, що вказаний виконавчий орган Львівської міської ради наділений як самоврядними, так і делегованими повноваженнями від Львівської міської ради, які закріплені ухвалою Львівської міської ради від 14.07.2016 № 777 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», де зокрема, передбачено, що до повноважень районної адміністрації у галузі економічного, культурного та соціального розвитку віднесено розгляд та вжиття заходів у встановленому міською радою та виконавчим комітетом порядку щодо фактів порушення розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм та літніх майданчиків.

Крім того, згідно п. 7.8. Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, дія якого поширюється на всі підприємства, установи і організації незалежно від форми власності та відомчої належності, а також на фізичних осіб, які встановлюють тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові (п. 1.7. Порядку), саме районні адміністрації наділені повноваженнями на звернення до суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасових споруд, встановлених з порушенням цього Порядку.

Твердження відповідача про те, що даний спір стосується лише правовідносин з оренди землі, які існували у відповідача і Львівської міської ради не відповідають дійсності, оскільки, відповідно до п. 1.3. Порядку, тимчасова споруда вважається самовільно встановленою у разі відсутності не лише договору оренди землі, на якій вона встановлена, а й зокрема, ухвали міської ради про надання дозволу на здійснення підприємницької діяльності у відповідній споруді та паспорту прив'язки тимчасової споруди, які у даному випадку відповідач суду не представив, а Витяг з протоколу постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради від 23.01.2019 р. № 118, на який посилається відповідач, та яким погоджено включення тимчасової споруди відповідача до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, за відсутності відповідного рішення (ухвали) Львівської міської ради, належним та достатнім доказом вважатися не може.

Таким чином, виходячи із вищезазначеного суд встановив, що Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради наділена необхідними повноваженнями на звернення до суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасових споруд, встановлених з порушенням Порядку їх розміщення, відтак є належним позивачем у даній справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Згідно з п. 4 ст. 376 ЦК України, якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.

Висновки суду за результатами розгляду справи.

На підставі наведених обставин справи та представлених сторонами доказів, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради про зобов'язання Фізичної особи - підприємця Демчука Олега Михайловича здійснити демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_2 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відшкодування витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору, відповідно до ст. 129 ГПК України, покладається на відповідача повністю.

Керуючись ст.ст. 2, 13, 74, 76, 77, 78, 86, 129, 236-241, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Фізичну особу-підприємця Демчука Олега Михайловича (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) здійснити демонтаж тимчасової споруди, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

Стягувач: Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради (79049, м. Львів, проспект Червоної Калини, 66, код ЄДРПОУ 25258931).

Боржник: Фізична особа-підприємець Демчук Олег Михайлович (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1).

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Демчука Олега Михайловича (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (79049, м. Львів, проспект Червоної Калини, 66, код ЄДРПОУ 25258931) 1 762, 00 судового збору.

4. Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 241 ГПК України, та може бути оскаржено до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/.

Повний текст рішення складено 22.04.2019.

Суддя Манюк П.Т.