Справа № 736/105/19
Номер провадження 2/736/339/19
10 квітня 2019 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Кутового Ю.С.,
при секретарі - Александровій Н.Л.
представника позивача - ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківка у приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та своє утримання, -
Позивачка звернулась до суду з даним позовом посилаючись на те, що з відповідачем ОСОБА_2 вони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 18.06.2013 року у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Корюківського районного управління юстиції, актовий запис за №33. Від спільного подружнього життя є неповнолітня дитина, син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сімейне життя з відповідачем не склалось, шлюб не розірваний, однак сторони разом не проживають, припинили сімейно-шлюбні відносини і ведення спільного господарства, відновлювати розірвані відносини не збираються. Дитина проживає разом з позивачкою і знаходиться на її утриманні. Відповідач не виконує свого батьківського обов'язку, дитину матеріально не утримує, не надає матеріальної допомоги на її утримання. За таких обставин позивачка вимушена звернутись до суду з цією заявою для примусового стягнення аліментів з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 з усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, (але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) починаючи з дня подання в суд даної заяви і до повноліття дитини, та аліменти на своє утримання у розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, починаючи з дня подання в суд даної заяви і до досягнення сином трьох років, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4.
Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково, а саме на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/6 частини та на утримання позивачки до досягнення дитиною трьох років у розмірі 1/6 частини з усіх видів його заробітку.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити частково за наступних підстав.
По справі встановлено, що позивачка з відповідачем перебувають у шлюбі, зареєстрованому 18.06.2013 року у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Корюківського районного управління юстиції, актовий запис за № 33, що підтверджується свідоцтвом про шлюб Серії НОМЕР_1. Від спільного подружнього життя є неповнолітня дитина, син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження Серії НОМЕР_2 від 22.03.2016. Сімейне життя з відповідачем не склалось, шлюб не розірваний, однак сторони разом не проживають, припинили сімейно-шлюбні відносини і ведення спільного господарства, відновлювати розірвані відносини не збираються. Дитина проживає разом з позивачкою і знаходиться на її утриманні. За таких обставин позивачка вимушена звернутись до суду з даним позовом до суду.
З відповідача згідно рішення Корюківського районного суду року стягуються аліменти на утримання іншої неповнолітньої дитини ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі ј частини з усіх видів його заробітку. Дана обставина ніким не заперечувалася.
Відповідно до чинного сімейного законодавства батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини підлягає негайному виконанню. За таких обставин позов в частині стягнення аліментів на утримання дитини підлягає задоволенню у розмірі запропонованому позивачкою та визнаному відповідачем.
Відповідно до ч.1, 4 ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
За таких обставин позов підлягає частковому задоволенню у розмірі 1/5 частини з усіх видів його заробітку щомісяця на утримання дитини та у розмірі 1/6 частини з усіх видів його заробітку щомісяця на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років, і саме такий розмір аліментів буде відповідати принципу розумності та справедливості.
Судові витрати слід стягнути з відповідача.
Керуючись ст.ст. 84, 180, 182, 183, 191 СК України, ст.ст. 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та своє утримання - задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Красноград Красноградського району Харківської області, на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/5 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно (але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку), починаючи з14.01.2019 і до повноліття дитини.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3. уродженця м. Красноград Красноградського району Харківської області аліменти на утримання ОСОБА_3 до досягнення дитиною ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьох років у розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, починаючи з 14.01.2019 року і до досягнення дитиною трьох років - до ІНФОРМАЦІЯ_4.
Стягувати з ОСОБА_2 на користь держави - 768 (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп. судового збору.
Рішення в частині стягнення аліментів набирає негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Корюківський районний суд Чернігівської області.
Учасник справи якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне рішення виготовлене та підписане 22.04.2019 р.
Суддя Ю. С. Кутовий