Рішення від 22.04.2019 по справі 219/13509/17

Справа № 219/13509/17

Провадження № 2-а/219/32/2019

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.04.2019 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області

у складі судді Хомченко Л. І.

секретар Скорубо Ю.І

за участю представників позивача , ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6

розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Бахмут адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Деконський торгівельний дім» до Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, його скасування та зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

ВСТАНОВИВ:

28.11.2017 року позивач звернувся з вказаним адміністративним позовом до відповідача посилаючись на те ,що 17 листопада 2004 року рішенням Покровської сільської ради Артемівського району №4/24-230 товариству з обмеженою відповідальністю «Деконський торгівельний дім» надані в оренду земельні ділянки загальною площею 17,98 га в тому числі пасовища-16,58га та порушених земель 1,40 га у межах населеного пункту на землях запасу житлової та громадської забудови селища Покровське для розміщення кар'єрів гіпсового каменю з усією необхідною інфраструктурою.

06 грудня 2004 року відповідно до зазначеного рішення, між товариством з обмеженою відповідальністю «Деконський торгівельний дім» та Покровською - міською радою Артемівського району був укладений договір оренди земельних ділянок в селищі Покровське Артемівського району Донецької області загальною -площею 16,58 га пасовищ - кадастровий номер 1420987500:03:000:0079 та 1.40га інші угоддя (порушені землі) - кадастровий номер 1420987500:03:000:0080 на термін дії Ліцензії на користування надрами до 17.12.2012 року.

Вказані земельні ділянки були передані в користування Позивачу як об'єкти цивільних прав, а саме були визначені їх площі, межі, присвоєні відповідні кадастрові номери, які відповідно до Порядку присвоєння кадастрових номерів земельним

ділянкам для ведення Державного реєстру земель, затвердженого вказівкою Держкомзему України від 20.03.2002 р. №12 є унікальними на території України і залишаються незмінним протягом всього часу існування земельної ділянки як єдиного цілого, про що 06 грудня 2004 року державним реєстратором Артемівського райвідділу ДРФ ДП «ЦДЗК» у Державному реєстрі земель вчинено запис №17.

16 листопада 2012 року Позивач відповідно до приписів статті 33 Закону України «Про оренду землі», як орендар земельних ділянок 1420987500:03:000:0079 та :420987500:03:000:0080 звернувся до відповідача з листом за вихідним номером №38, який отримано та зареєстровано Відповідачем за вхідним номером 364/02-18, про намір продовжити орендні відносини на строк дії ліцензії, але Відповідач в передбачений законом строк не надав Позивачу відповіді на лист-пропозицію, не повідомив про заперечення у поновленні договору оренди землі, не уклав з Позивачем відповідну додаткову угоду про поновлення договору оренди земельних ділянок, а як слід з приписів статті 33 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі -вважається поновленим та той самий строк і на тих самих умовах.

06 грудня 2012 року ТОВ «Деконський торгівельний дім» як землекористувач звернувся до відділу Держкомзему у Артемівському районі Донецької області з заявами щодо видачі довідок про кількісні характеристики земельних ділянок, розподілення земель між власниками і користувачами (за даними форми 6-зем). Згідно отриманих довідок від 06.12.2012 року за вихідними номерами 3706, земельні ділянки за даними Державного земельного кадастру, а саме пасовища площею 16,58га, інші угіддя площею 1,40 га зареєстровані за кадастровими номерами 1420987500:03:000:0079 та 1420987500:03:000:0080.

З 1 січня 2013 року внаслідок набуття чинності Закону України «Про Державний земельний кадастр», постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру», повноваження територіальних органів Держкомзему/Держземагентства в частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою і договорів оренди землі з 1 «січня 2013 року припинились.

Відповідно до абзацу першого пункту 4 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Державний земельний кадастр», в разі якщо земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні зареєстровані до набрання чинності цим Законом у Державному реєстрі земель, відомості про такі земельні ділянки, обмеження (обтяження) підлягають перенесенню до Державного земельного кадастру в автоматизованому порядку, без подання заяв про це їх власниками, користувачами та без стягнення плати за таке перенесення.

В серпні місяці 2016 року Покровська сільська рада повідомила Позивача про відсутність земельних ділянок переданих в користування ТОВ «Деконський Торгівельний Дім» в Державному земельному кадастрі.

Зробивши відповідні запити. Позивач отримав наступну інформацію. Згідно листа Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру №28-28- 0.21-14280/2-16 від 09.09.2016 року кадастрові номери 1420987500:03:000:0079 та 420987500:03:000:0080 за якими в 2004 році були зареєстровані пасовища площею 16.58га та інші угіддя площею 1,40 га, присвоєні земельним ділянкам для ведення особистого селянського господарства площею 1,7001 га та 1,9500 га посвідчені державним актами від 24.11.2006 року серії ЯГ №366350 та ЯГ №366348.

14.09.2017 року, Позивач зверненням № 14/06-1 направленим до Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області, просить надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1

в межах населеного пункту села Покровське, які перебувають в тимчасовому користуванні ТОВ «Деконський торгівельний дім».

Рішенням Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області № 6 85-527 від 22.09.2017р., Позивачу незаконно відмовлено в наданні вищевказаного дозволу з підстав надання сільською радою рішенням № 6/61-378 від 07.08.2015 року дозволу на розробку (поновлення) проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки для продовження розробки родовища гіпсу Покровське-1 і відсутністю вказаного проекту.

Вважаємо рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області № 6/85-527 від 22.09.2017р., необґрунтованим та таким що порушує права і законні інтереси Позивача з огляду на наступне.

Згідно з пунктом 34 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення питань регулювання земельних відносин належить до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад.

Відповідно до статті 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм права.

Статтею 50 Закону України «Про землеустрій» встановлено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються в разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.

Згідно з частиною першою статті 79 Земельного кодексу України, формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Земельні ділянки, пасовища площею 16.58га та інші угіддя площею 1,40 га які були передані в користування Позивачу на підставі договору оренди, були сформовані як об'єкти цивільних прав, а саме визначені їх площі, межі, присвоєні кадастрові номери, інформація щодо яких була внесена 06.12.2004 року до Державного реєстру земель та не змінювали своє цільове призначення.

Відповідно до п.4 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості про земельні ділянки .420987500:03:000:0079 та 1420987500:03:000:0080 підлягали перенесенню до Державного земельного кадастру в автоматизованому порядку.

Відповідно до п.2 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону, у разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Абзацом 7 статті 55 Закону України «Про землеустрій» технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється на підставі дозволу, наданого органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування відповідно до повноважень.

Крім того, пунктом 3 статті 123 Земельного кодексу України законодавець зазначив вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу органом виконавчої влади та органом місцевого самоврядування, а саме невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів

землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Та як вбачається з аналізу рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області № 6/85-527 від 22.09.2017р. жодна з підстав визначена вищевказаною законодавчою нормою в рішенні сільської ради не зазначена.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування. їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті З КАС України).

Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень , дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Водночас, вимоги позивача стосуються перевірки правомірності відмови відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо встановлення відновлення) меж земельних ділянок для розміщення кар'єрів гіпсового каменю з ; сією необхідною інфраструктурою. З фактичних обставин справи, позивач не вбачає, по земельні ділянки площею 16.58га та інші угіддя площею 1,40 га, стосовно яких виник спір, були передані іншим особам або при вирішенні цієї справи порушуються права третіх осіб.

Окрім того, становище, яке існувало до видання оспорюваного акта, може бути відновлено застосуванням такого способу захисту порушеного права, як визнання незаконним (недійсним) акта суб'єкта владних повноважень.

Таким чином, справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки, відмовляючи позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок, відповідач здійснював владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності до п.2 ч. З ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимогу про зобов'язання відповідача суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

З положень вказаних вище статей Законів випливає право позивача пред'явити в адміністративному позові вимогу про визнання рішення Покровської сільської ради протиправним та зобов'язання прийняти належне рішення.

Враховуючи вищевикладене, керуючись Земельним кодексом України, Законом України «Про оренду землі», Законом України «Про Державний земельний кадастр», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також ст.17, ст.18, ч.2 ст.18. ч.І ст.19, ст.99, ст.105, ст.106, ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України просив суд Визнати протиправним рішення Покровської сільської ради Бахмутського гайону Донецької області №6/85-527 від22.09.2017року, про відмову ТОВ Деконський торгівельний дім» надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1 в межах населеного пункту села Покровське і скасувати дане рішення.

Зобов'язати Покровську сільську раду Бахмутського району Донецької області прийняти рішення, яким надати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю Деконський торгівельний дім» на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1.4га родовища гіпсу Покровське-4 в межах населеного пункту села Покровське.

Представник позивача ОСОБА_1, підтримав заявлені вимоги надав пояснення аналогічно викладеним у позовній заяві , просив Визнати протиправним рішення Покровської сільської ради Бахмутського гайону Донецької області №6/85-527 від22.09.2017року, про відмову ТОВ Деконський торгівельний дім» надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1 в межах населеного пункту села Покровське і скасувати дане рішення.

Зобов'язати Покровську сільську раду Бахмутського району Донецької області прийняти рішення, яким надати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю Деконський торгівельний дім» на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1.4га родовища гіпсу Покровське-4 в межах населеного пункту села Покровське.

Представник позивача ОСОБА_2, підтримав заявлені вимоги надав пояснення аналогічно викладеним у позовній заяві , просив Визнати протиправним рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області №6/85-527 від22.09.2017року, про відмову ТОВ Деконський торгівельний дім» надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1 в межах населеного пункту села Покровське і скасувати дане рішення.

Зобов'язати Покровську сільську раду Бахмутського району Донецької області прийняти рішення, яким надати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю Деконський торгівельний дім» на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1.4га родовища гіпсу Покровське-4 в межах населеного пункту села Покровське.

Представник позивача ОСОБА_3 підтримала заявлені вимоги надав пояснення аналогічно викладеним у позовній заяві , просив Визнати протиправним рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області №6/85-527 від22.09.2017року, про відмову ТОВ Деконський торгівельний дім» надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1 в межах населеного пункту села Покровське і скасувати дане рішення.

Зобов'язати Покровську сільську раду Бахмутського району Донецької області прийняти рішення, яким надати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю Деконський торгівельний дім» на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1.4га родовища гіпсу Покровське-4 в межах населеного пункту села Покровське.

Представник відповідача ОСОБА_4, просив відмовити у задоволенні позову так як вважає рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області №6/85-527 від22.09.2017року, про відмову ТОВ Деконський торгівельний дім» надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1 в межах населеного пункту села Покровське законним і обґрунтованим нормами діючого законодавства .

Представник відповідача ОСОБА_5, просив відмовити у задоволенні позову так як вважає рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області №6/85-527 від22.09.2017року, про відмову ТОВ Деконський торгівельний дім» надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1 в межах населеного пункту села Покровське законним і обґрунтованим нормами діючого законодавства .

Представник відповідача ОСОБА_6 просив відмовити у задоволенні позову так як вважає рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області №6/85-527 від22.09.2017року, про відмову ТОВ Деконський торгівельний дім» надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1 в межах населеного пункту села Покровське законним і обґрунтованими нормами діючого законодавства .

Заслухав пояснення сторін , дослідив матеріали справи суд встановив наступні обставини.

17 листопада 2004 року рішенням Покровської сільської ради Артемівського району №4/24-230 товариству з обмеженою відповідальністю «Деконський торгівельний дім» надані в оренду земельні ділянки загальною площею 17,98 га в тому числі пасовища-16,58га та порушених земель 1,40 га у межах населеного пункту на землях запасу житлової та громадської забудови селища Покровське для розміщення кар'єрів гіпсового каменю з усією необхідною інфраструктурою.

06 грудня 2004 року відповідно до зазначеного рішення, між товариством з обмеженою відповідальністю «Деконський торгівельний дім» та Покровською - міською радою Артемівського району був укладений договір оренди земельних ділянок в селищі Покровське Артемівського району Донецької області загальною -площею 16,58 га пасовищ - кадастровий номер 1420987500:03:000:0079 та 1.40га інші угіддя (порушені землі) - кадастровий номер 1420987500:03:000:0080 на термін дії Ліцензії на користування надрами до 17.12.2012 року.

14.09.2017 року, Позивач зверненням № 14/06-1 направленим до Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області, просить надати дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1,4га родовища гіпсу Покровське-1

в межах населеного пункту села Покровське, які перебувають в тимчасовому користуванні ТОВ «Деконський торгівельний дім».

Рішенням Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області № 6 /85-527 від 22.09.2017 року відмовлено в наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення ) меж земельних ділянок в зв'язку з тим ,що згідно листа №01/07-1 від 1.07.2015 року директора ТОВ ,,Деконський торгівельний дім ,,ОСОБА_7 і доданих документів Товариству з обмеженою відповідальністю ,Деконський Торгівельний дім,, наданий дозвіл на розробку(поновлення ) проекту землеустрою щодо відведення в оренду ТОВ,, Деконський торгівельний дім ,,земельної ділянки для продовження розробки родовища гіпсу Покровське-1 (рішення сільської ради від 7.08.2015 року № 6/62-378 ,Про дозвіл на розробку (поновлення ) проекту землеустрою щодо відведення в оренду ТОВ,, Деконський торгівельний дім ,земельної ділянки для продовження розробки родовища гіпсу Покровське -1) і відсутністю вказаного проекту .

Вказані обставини сторони не оспорювали.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та доводам сторін зазначає наступне.

Згідно п.3 ст 123 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно частини першої статті 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно до вимог п.3 ст 123 ЗК України підставою відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Аналіз наведених правових норм дає підстави зробити висновок, що ЗК України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зокрема: невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідно до Рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області № 6 85-527 від 22.09.2017р., Позивачу відмовлено в наданні вищевказаного дозволу з підстав надання сільською радою рішенням № 6/61-378 від 07.08.2015 року дозволу на розробку (поновлення) проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки для продовження розробки родовища гіпсу Покровське-1 і відсутністю вказаного проекту.

Тобто, фактичною обставиною відмови у наданні позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою є надання сільською радою рішенням № 6/61-378 від 07.08.2015 року дозволу на розробку (поновлення) проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки для продовження розробки родовища гіпсу Покровське-1 і відсутністю вказаного проекту

Проте, чинним законодавством не передбачено право міської ради відступати від положень статті 123 ЗК України, в тому числі не передбачено й прийняття рішення про відмову у задоволенні вимоги, порушеної в заяві про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, у зв'язку з надання сільською радою рішенням № 6/61-378 від 07.08.2015 року дозволу на розробку (поновлення) проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки для продовження розробки родовища гіпсу Покровське-1 і відсутністю вказаного проекту

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Так, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено наявність фактичних та юридичних підстав для прийняття рішення про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки позивачу .

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку , що визначена відповідачем підстава для відмови у наданні дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок не відповідає вимогам статті 123 Земельного кодексу України.

Тому Рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області № 6 85-527 від 22.09.2017р., щодо відмови в наданні вищевказаного дозволу з підстав надання сільською радою рішенням № 6/61-378 від 07.08.2015 року дозволу на розробку (поновлення) проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки для продовження розробки родовища гіпсу Покровське-1 і відсутністю вказаного проект є протиправним та підлягає скасуванню.

Крім того, враховуючи передбачене частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України право суду вийти за межі позовних вимог в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять, суд вважає, що для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача в рамках даного адміністративного спору необхідно вийти за межі позовних вимог та слід зобов'язати Покровську сільську раду Бахмутського району Донецької області повторно розглянути заяву ТОВ ,,Деконський торгівельний дім ,, у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58 га і площею 1,4 га родовища гіпсу Покровське -1 в межах населеного пункту села Покровське -1 від 14.09.2017 року (зареєстроване 15 вересня 2017 року за вхідним №464/01-22 ) з урахуванням висновків даного рішення

У задоволенні позовних вимог у частині зобов'язати Покровську сільську раду Бахмутського району Донецької області прийняти рішення, яким надати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю Деконський торгівельний дім» на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58га та площею 1.4га родовища гіпсу Покровське-4 в межах населеного пункту села Покровське слід відмовити так як прийняття рішення з такого питання входить виключно до дискреційних повноважень відповідача відповідно до вимог діючого законодавства.

За судові витрати з оплати судового збору з Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області на користь ТОВ ,,Деконський торгівельний дім за судові витрати 1600 гривень з урахуванням часткового задоволення вимог.

Керуючись ст. 241-247 КАС України , суд

ВИРІШИВ :

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Деконський торгівельний дім» до Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області , про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, його скасування та зобов'язання відповідача вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області № 6/85-527 від 22.09.2017 року , про відмову ТОВ ,,Деконський торгівельний дім ,, у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58 га і площею 1,4 га родовища гіпсу Покровське -1 в межах населеного пункту села Покровське -1 та зобов'язати Покровську сільську раду Бахмутського району Донецької області повторно розглянути клопотання ТОВ ,,Деконський торгівельний дім ,, у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58 га і площею 1,4 га родовища гіпсу Покровське -1 в межах населеного пункту села Покровське -1 від 14.09.2017 року (зареєстроване 15 вересня 2017 року за вхідним №464/01-22 ) з урахуванням висновків даного рішення ,а в іншій частині позову відмовити.

Вступна та резолютивна частина проголошена 10.04.2019 року .

Стягнути з Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області на користь ТОВ ,,Деконський торгівельний дім за судові витрати 1600 гривень.

У повному обсязі рішення виготовлене 19.04.2019 року .

Рішення може бути оскаржене до Першого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з дня його проголошення .

Суддя Л. І. Хомченко

Справа № 219/13509/17

2-а/219/32/2019

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.04.2019 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області

у складі судді Хомченко Л. І.

секретар Скорубо Ю.І

за участю представників позивача , ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6

розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Бахмут адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Деконський торгівельний дім» до Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, його скасування та зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

ВСТАНОВИВ:

Зважаючи на складність у викладенні повного рішення суду пов'язаного з потребою в обґрунтуванні доводів сторін на що може бути витрачено значний час суд вважає на необхідне постановити вступну та резолютивну частину .

Керуючись ст. 241-247 КАС України , суд

ВИРІШИВ :

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Деконський торгівельний дім» до Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області , про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, його скасування та зобов'язання відповідача вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області № 6/85-527 від 22.09.2017 року , про відмову ТОВ ,,Деконський торгівельний дім ,, у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58 га і площею 1,4 га родовища гіпсу Покровське -1 в межах населеного пункту села Покровське -1 та зобов'язати Покровську сільську раду Бахмутського району Донецької області повторно розглянути клопотання ТОВ ,,Деконський торгівельний дім ,, у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок площею 16,58 га і площею 1,4 га родовища гіпсу Покровське -1 в межах населеного пункту села Покровське -1 від 14.09.2017 року (зареєстроване 15 вересня 2017 року за вхідним №464/01-22 ) з урахуванням висновків даного рішення ,а в іншій частині позову відмовити.

Вступна та резолютивна частина проголошена 10.04.2019 року .

Стягнути з Покровської сільської ради Бахмутського району Донецької області на користь ТОВ ,,Деконський торгівельний дім за судові витрати 1600 гривень.

Рішення може бути оскаржене до Першого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з дня його проголошення .

Суддя Л. І. Хомченко

Суддя Л.І.Хомченко