Ухвала від 18.04.2019 по справі 297/1286/18

УХВАЛА

18 квітня 2019 року

Київ

справа №297/1286/18

адміністративне провадження №К/9901/9901/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Васильєвої І.А.,

суддів - Пасічник С.С., Юрченко В.П.,

перевіривши касаційну скаргу Закарпатської митниці ДФС на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07 березня 2019 року у справі № 297/1286/18 за позовом ОСОБА_2 до Закарпатської митниці ДФС про скасування постанови у справі про порушення митних правил,

ВСТАНОВИВ:

05 квітня 2019 року Закарпатська митниця ДФС (згідно зі штампом на поштовому конверті) звернулася до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07 березня 2019 року у справі № 297/1286/18.

З матеріалів касаційної скарги вбачається, що рішенням Берегівського районного суду Закарпатської області від 27 липня 2018 року адміністративний позов задоволено. Постанову заступника начальника Закарпатської митниці ДФС начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії в справі про порушення митних правил 1538/30500/18 від 08.05.2018 відносно ОСОБА_2 скасовано, а справу про порушення митних правил відносно ОСОБА_2 закрито.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07 березня 2019 року у справі № 297/1286/18 апеляційну скаргу Закарпатської митниці ДФС залишено без задоволення, а постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07 березня 2019 року у справі № 297/1286/18 без змін.

Колегія суддів приходить до висновку, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити з огляду на наступне.

Відповідно до частини першої статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами.

Вказана категорія спору є справою про порушення митних правил , що за правилами Кодексу адміністративного судочинства України є категорією справ про притягнення до адміністративної відповідальності, що регулюється статтею 286 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, за приписами частини 3 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України, судові рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду справ, визначених статтями 273-277, 282-286 цього Кодексу, набирають законної сили з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного оскарження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи те, що рішення суду апеляційної інстанції не оскаржується в касаційному порядку до касаційного суду та відповідно до пункту 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України, у відкритті касаційного провадження у даній справі необхідно відмовити.

Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Закарпатської митниці ДФС на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07 березня 2019 року у справі № 297/1286/18.

Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: підписІ.А. Васильєва

підписС.С. Пасічник

підписВ.П. Юрченко