П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
16 квітня 2019 р.м.ОдесаСправа № 521/637/19
Головуючий в 1 інстанції: Тополева Ю.В.
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Потапчука В.О.
суддів: Семенюка Г.В. , Шляхтицького О.І.
за участю секретаря Алексєєвої Н.М.
Представника відповідача ОСОБА_1
Представника відповідача ОСОБА_2
Представника апелянта ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_1 адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 29.01.2019р., прийнятого у відкритому судовому засіданні (суддя Тополева Ю.В.) по справі № 521/637/19 за позовом ОСОБА_4 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації про про визнання протиправною та скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності,
Короткий зміст позовних вимог.
14 січня 2019 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації та просив визнати протиправною та скасувати Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації від 21 грудня 2018 року №50, про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_4 у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн., і закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення в зв'язку з відсутністю події складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.145 КУпАП.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає,що Департаментом державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації у термін з 29 листопада 2018 року по 12 грудня 2018 року була проведена позапланова перевірка ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» щодо дотримання вимог законодавства про радіочастотний ресурс України. Підставою для здійснення позапланової перевірки була заява Товариства від 20 вересня 2018 року №46 про проведення позапланової перевірки. За результатами перевірки 12 грудня 2018 року Товариству було надано Акт позапланової перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України від 12 грудня 2018 року №98/пос/13/1.
Заступником начальника відділу державного нагляду по Південно-східному регіону управління державного нагляду Департаменту державного нагляду НКРЗІ ОСОБА_5, уповноваженим НКРЗІ для здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України та ринком телекомунікацій, за порушення вимог п. 4.1.8. Ліцензійних умов, було складено відносно Позивача ОСОБА_6 №50 від 12 грудня 2018 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.145 КУпАП.
21 грудня 2018 року уповноважений НКРЗІ ОСОБА_2 виніс Постанову №50, якою на позивача накладено штраф в розмірі 1700 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.145 КУпАП, яку позивач вважає такою, що має бути визнана протиправною та скасована, а провадження у справі має бути закрито на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
Короткий зміст рішення суду першої інстанції.
Рішенням Малиновського районного суду м.Одеси від 29 січня 2019 року позов залишений без задоволення.
Короткий зміст вимог апеляційної скарги.
Не погоджуючись з вказаним рішенням ОСОБА_4 звернувся до суду з апеляційною скаргою, у якій зазначено, що рішення винесено з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим скаржник просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Окрім того, скаржник зазначає, що висновки суду щодо обов'язковості ліцензування (наявності у Позивача ліцензії на вид діяльності відповідно до Закону України «Про телекомунікації» ) є такими,що прийняті з порушенням норм матеріального права.
Скаржник звертає увагу на те,що договір наразі є чинним, та на думку позивача саме договір підтверджує забезпечення ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» виконання умов повного освоєння ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України від 06.04.2016 №8361 та від 01.08.2016 №8503 в частині надання у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг. Та свідчить про відсутність порушень вимог п.4.1.8 Ліцензійних умов.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2019 року відкрито апеляційне провадження у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно приписів ст. 310 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу у відкритому судовому засіданні.
Обставини справи.
Департаментом державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації у термін з 29 листопада 2018 року по 12 грудня 2018 року була проведена позапланова перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія Краєвид» щодо дотримання вимог законодавства про радіочастотний ресурс України. Підставою для здійснення позапланової перевірки була заява Товариства від 20 вересня 2018 року №46 про проведення позапланової перевірки. Предметом перевірки було перевірка питання початку та повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензією на користування радіочастотним ресурсом № 8361, виданою 06.04.2016 року та за ліцензією на користування радіочастотним ресурсом № 8503, виданою 01.08.2016 року.
За результатами перевірки НКРЗІ було складено Акт позапланової перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України від 12 грудня 2018 року №98/пос/13/1, яким встановлено, що Договір від 15.01.2018 № 150118, укладений між ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» та ТОВ ОСОБА_7, не є договором на надання телекомунікаційних послуг. Таким чином ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» не надано комісії договорів про надання телекомунікаційних послуг, чим не забезпечено виконання умов повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України від 06.04.2016 № 8361 та від 01.08.2016 № 8503 в частині надання у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг, що є порушенням вимог п. 4.1.8 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України.
Таким чином, перевіркою встановлено, що ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» не забезпечено виконання вимог законодавства про радіочастотний ресурс щодо повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України від 06.04.2016 № 8361 та від 01.08.2016 № 8503, що є порушенням вимог п. 4.1.8 Ліцензійних умов.
Заступником начальника відділу державного нагляду по Південно-східному регіону управління державного нагляду Департаменту державного нагляду НКРЗІ ОСОБА_5, уповноваженим НКРЗІ для здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України та ринком телекомунікацій було складено відносно Позивача ОСОБА_6 №50 від 12 грудня 2018 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.145 КУпАП, з якого вбачається, що директором TOB «Телерадіокомпанія Краєвид» ОСОБА_4 вчинено правопорушення яке зафіксовано в ході проведення позапланової перевірки суб'єкта нагляду - «Телерадіокомпанія Краєвид», яка проводилась з 29 листопада по 12 грудня 2018 року, а саме, TOB «Телерадіокомпанія Краєвид» не забезпечено виконання умов повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України від 06.04.2016 № 8361 та від 01.08.2016 № 8503 в частині надання у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг, що є порушенням вимог п. 4.1.8 Ліцензійних умов користування РЧР України, затверджених рішенням НКРЗІ від 19.08.2005 № 53, та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517.
28 грудня 2018 року начальником відділу державного нагляду по Південно-східному регіону управління державного нагляду Департаменту державного нагляду НКРЗІ ОСОБА_2 винесено постанову № 50 про накладення адміністративного стягнення на директора товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія Краєвид» ОСОБА_4, за правопорушення передбачене частиною першою статті 145 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (тисяча сімсот) гривень.
Таким чином правовідносини між сторонами виникли внаслідок здійснення позивачем господарської діяльності в сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України,а також перевірки цій діяльності, та регулюються Законами України Про телекомунікації, Про радіочастотний ресурс України та іншими нормативно-правовими актами,що регулюють здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України.
В постанові, яка оскаржується встановлено факт порушення ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, а саме, не забезпечено виконання умов повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України від 06.04.2016 року № 8361 та від 01.08.2016 року № 8503 в частині надання у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг, що є порушенням вимог п. 4.1.8. Ліцензійних умов користування РЧР України, затверджених рішенням НКРЗІ від 19.08.2005 № 53, та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517, за що настає відповідальність, передбачена ст. 145 КУпАП.
Висновок суду першої інстанції.
Залишаючи позов без задоволення суд першої інстанції виходив з того, що ТОВ ТРК Краєвид не забезпечено виконання умов повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України в частині надання у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг, що є порушенням вимог п. 4.1.8. Ліцензійних умов користування РЧР України, затверджених рішенням НКРЗІ від 19.08.2005 № 53 є обґрунтованим та таким, що відповідає законодавству України, яке регулює відносини, які виникли між сторонами.
Джерела права й акти їх застосування.
Згідно вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» користування радіочастотним ресурсом України підлягає державному регулюванню.
Органом державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, яка утворюється відповідно до Закону України "Про телекомунікації".
Згідно із ст.14 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» повноваження національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України
1. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, здійснює свої повноваження у смугах радіочастот загального користування.
2. Повноваженнями національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України є:
1) ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України відповідно до цього Закону;
2) розробка та затвердження нормативно-правових актів (правил, положень, норм) щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України;
2-1) контроль за наявністю передбачених законом ліцензій, інших дозвільних документів у сфері користування радіочастотним ресурсом України;
2-2) здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про радіочастотний ресурс України та запобігання правопорушенням при користуванні радіочастотним ресурсом України у смугах радіочастот загального користування;
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 30 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів - суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом для надання- телекомунікаційних послуг
Відповідно до ч.1 ст.145 КупАП адміністративна відповідальність настає за порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України,передбачену ліцензіями,дозволами.
Ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України - документ, який засвідчує право суб'єкта господарювання на користування радіочастотним ресурсом України протягом визначеного терміну в конкретних регіонах та в межах певних смуг, номіналів радіочастот з виконанням ліцензійних умов;
Відповідно до п. 4.1. 8. Ліцензійних умов користування РЧР України, ліцензіат зобов'язаний дотримуватися термінів початку та повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензією відповідно до плану освоєння радіочастотного ресурсу, який надавався суб'єктом господарювання до заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом, з урахуванням вимог цього підпункту, якщо інше не визначено умовами ліцензії.
Термін початку користування радіочастотним ресурсом за ліцензією - 6 місяців з дати оформлення ліцензії. У разі якщо ліцензія передбачає користування радіочастотним ресурсом у декількох регіонах, початок користування радіочастотним ресурсом для першого регіону - 6 місяців з дати оформлення ліцензії, для другого - 8, далі - з інтервалом 2 місяці.
Повним освоєнням радіочастотного ресурсу за ліцензією, яка надає права виключного користування номіналами, смугами радіочастот, є наявність у ліцензіата не менше одного дозволу на експлуатацію РЕЗ з користуванням певною частиною смуги радіочастот, визначеної в ліцензії для цього регіону, на кожні 500 тисяч населення відповідного регіону за умови надання цим ліцензіатом у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг. У разі наявності у ліцензіата кількох ліцензій в одній смузі радіочастот враховуються всі вказані ліцензії.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про телекомунікації» Абонент - споживач телекомунікаційних послуг, який отримує телекомунікаційні послуги на умовах договору, котрий передбачає підключення кінцевого обладнання, шо перебуває в його власності або користуванні, до телекомунікаційної мережі.
Споживач телекомунікаційних послуг (споживач) - юридична або фізична особа, яка потребує, замовляє та/або отримує телекомунікаційні послуги для власних потреб;
Оператор телекомунікацій - суб'єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій із правом на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж;
Кінцеве обладнання - обладнання, призначене для з'єднання з пунктом закінчення телекомунікаційної мережі з метою забезпечення доступу до телекомунікаційних послуг.
Телекомунікаційна послуга (послуга) - продукт діяльності оператора та/або провайдера телекомунікацій, спрямований на задоволення потреб споживачіву сфері телекомунікацій;
Згідно із ч.1ст.42 Закону України «Про телекомунікації» передбачає, що діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до реєстру операторів,провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів. При цьому, частиною 7 ст. 42 цього Закону визначено вичерпний перелік видів діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню. До вказаного переліку входять такі види діяльності у сфері телекомунікацій, як надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.
Відповідно до п.3 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 № 295 (далі - Правила № 295):
Договір про надання послуг - правочин, укладений між споживачем і оператором, провайдером, за яким оператор, провайдер зобов'язується на замовлення споживача надавати послуги, а споживач - їх оплачувати (якщо інше не передбачено договором);
Послуга з передачі даних - обмін даними між кінцевими обладнаннямиз використанням телекомунікаційних мереж.
Згідно із ч.1 ст. 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» ретрансляція - прийом і одночасна передача, незалежно від використаних технічних засобів, повних і незмінних телерадіопрограм або істотних частин таких програм, які транслюються мовником.
Оцінка суду.
Дослідивши матеріали справи, судом апеляційної інстанції,було встановлено,що постановою про накладення адміністративного стягнення від 21.12.2018 № 50 за наслідками перевірки було притягнуто Позивача до адміністративної відповідальності, оскільки під час проведення позапланової перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» щодо дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України, встановлено факт порушення ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, а саме ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид», не забезпечено виконання умов повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України від 06.04.2016 № 8361 та від 01.08.2016 № 8503 в частині надання у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг, що є порушенням вимог пункту 4.1.8 Ліцензійних умов.
Скаржник в апеляційній скарзі зазначає, що ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» не надає жодних інших телекомунікаційних послуг з використанням радіочастоного ресурсу в діапазоні 2300...2400 МГц, за виключенням послуг з обслуговування та технічної експлуатації багатоканальної мережі та здійснення передавання даних (передавання та ретрансляцію зображення та звуку) каналами зв'язку багатоканальної мережі, вказаних в договорі з ТОВ "ДАТАГРУП МЕДІА".
Відповідно до Договору № 150118 від 15.01.2018 (далі - Договір № 150118) ТОВ "Телерадіокомпанія Краєвид" (Виконавець) зобов'язується надавати ТОВ "ДАТАГРУП МЕДІА" (далі - Замовник) послуги з обслуговування та технічної експлуатації Багатоканальної мережі Виконавця, за допомогою якої кінцеві користувачі (абоненти Замовника) отримують можливість підключення на договірних засадах, та подальшого доступу до Програмних послуг Замовника (далі - Послуги), а Замовник приймає належним чином надані Послуги та оплачує їх на умовах, передбачених цим Договором. Послуги передбачають здійснення Виконавцем для Замовника передавання даних (передавання та ретрансляцію телевізійного зображення та звуку) каналами зв'язку Багатоканальної мережі Виконавця.
Але з такими доводами колегія суддів не погоджується.
Відповідно до п.3 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 № 295 (далі - Правила № 295):
Договір про надання послуг - правочин, укладений між споживачем і оператором, провайдером, за яким оператор, провайдер зобов'язується на замовлення споживача надавати послуги, а споживач - їх оплачувати (якщо інше не передбачено договором);
Послуга з передачі даних - обмін даними між кінцевими обладнаннями з використанням телекомунікаційних мереж.
Відповідно до предмету Договору № 150118 ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» надає ТОВ "ДАТАГРУП МЕДІА" послуги з обслуговування та технічної експлуатації Багатоканальної мережі Виконавця, за допомогою якої кінцеві користувачі (абоненти ТОВ «ДАТАГРУП МЕДІА», які с третіми особами) отримують можливість підключення на договірних засадах, та подальшого доступу до Програмних послуг ТОВ «ДАТАГРУП МЕДІА».
Таким чином, ТОВ «ДАТАГРУП МЕДІА» не є споживачем (абонентом) телекомунікаційних послуг, відповідно вимог Закону України «Про телекомунікації», Правил № 295, оскільки отримує дані послуги не для власних потреб, а для можливості забезпечення на комерційній основі кінцевих користувачів (споживачів) доступом до Програмних послуг ТОВ «ДАТАГРУП МЕДІА».
Вищезазначене підтверджується схемою побудови телекомунікаційної мережі між Позивачем та ТОВ «ДАТАГРУП МЕДІА», відповідно до якої видно що кінцеві користувачі телекомунікаційних послуг є користувачі ТОВ «ДАТАГРУП МЕДІА».
Послуга, якою обмінюються сторони договору № 150118 є передавання телевізійного зображення та звуку, що не передбачає обмін даними між кінцевими обладнаннями абонентів, та не є телекомунікаційною послугою в розумінні норм законодавства у сфері телекомунікацій. ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» не виконується вимога абзацу третього пункту 4.1.8 Ліцензійних умов щодо надання ліцензіатом у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг.
ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» відповідно до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій є оператором телекомунікацій і здійснює свою діяльність у сфері телекомунікацій України за видами діяльності: технічне обслуговування та експлуатація власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з/та без використання радіочастотного ресурсу.
Позивач має дві ліцензії на користування радіочастотного ресурсу України від 06.04.2016 № 8361, від 01.08.2016 № 8503 за радіотехнологією: мультисервісний радіодоступ: радіозв'язок у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації.
Відповідно до частини перщої статті 31 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України видаються НКРЗІ суб'єктам господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг.
НКРЗІ на підставі звернення Позивача від 20.09.2018 № 46 було проведено позапланову перевірку з питання початку та повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензією на користування радіочастотним ресурсом № 8361, виданою 06.04.2016 та за ліцензією на користування радіочастотним ресурсом № 8503, виданою 01.08.2016.
Договір № 150118 від 15.01.2018 є угодою між оператором телекомунікацій та провайдером програмної послуги, та не є договором надання телекомунікаційних послуг, оскільки ТОВ «ДАТАГРУП МЕДІА» не є кінцевим користувачем телекомунікаційних послуг та не використовує телекомунікаційну мережу для власних потреб як споживач, а з метою надання послуг своїм абонентам - кінцевим користувачем, які отримують можливість підключення на договірних засадах, та подальшого доступу до Програмних послуг ТОВ «ДАТАГРУП МЕДІА».
Таким чином, позаплановою перевіркою встановлено, що ТОВ "Телерадіокомпанія Краєвид" не забезпечено виконання вимог законодавства про радіочастотний ресурс щодо повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України від 06.04.2016 № 8361 та від 01.08.2016 № 8503, що є порушенням вимог п. 4.1.8 Ліцензійних умов, внаслідок чого Позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності згідно з частиною першою статті 145 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікації та користування радіочастотним ресурсом України.
А тому колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо не забезпечення ТОВ ТРК Краєвид виконання умов повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензіями на користування радіочастотним ресурсом України в частині надання у відповідному регіоні телекомунікаційних послуг за встановленими значеннями показників якості послуг, що є порушенням вимог п. 4.1.8. Ліцензійних умов користування РЧР України, затверджених рішенням НКРЗІ від 19.08.2005 № 53.
Відповідно до вимог ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Отже, в адміністративному процесі, як виняток із загального правила, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.
У відповідності із ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
З огляду на вищезазначене, вказаним вимогам оскаржуване рішення суду першої інстанції відповідає.
Відповідно до частин 1 та 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Відповідно до пункту 1 ст. 315 КАС за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Відповідно до ст.316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального прав.
Керуючись ст.ст.315, 316, 322, 325 КАС України, суд
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення.
Рішення Малиновського районного суду м.Одеси від 29 січня 2019 року - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Повний текс судового рішення складений та підписаний 19 квітня 2019 року.
Головуючий суддя ОСОБА_8
Судді ОСОБА_9 ОСОБА_10