Постанова від 19.04.2019 по справі 345/1489/19

Справа №345/1489/19

Провадження № 3/345/345/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.04.2019 року м. Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Онушканич В.В., з участю прокурора Калуської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від УЗЕ в Івано-Франківській області ДЗЕ НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, жительки с. Кудлатівка, вул. Степана Бандери, 77, Калуського району, Івано-Франківської області, громадянку України, фізична особа підприємець, ІНФОРМАЦІЯ_2, одружена, на утриманні дітей не має, не судиму, депутата Войнилівської селищної ради ОТГ, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, будучи депутатом Войнилівської селищної ради об'єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області, тобто будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2018 р., подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Правопорушення вчинено при наступних обставинах.

Відповідно до рішення першої сесії сьомого демократичного скликання Войнилівської селищної ради об'єднаної територіальної громади від 10.01.2018 № 2-1/2018 «Про визнання повноважень депутатів Войнилівської селищної ради об'єднаної територіальної громади» визнано повноваження обраного депутата Войнилівської селищної ради об'єднаної територіальної громади - ОСОБА_2

За таких обставин, ОСОБА_2 у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія Закону - депутат місцевої ради. Відповідно до пункту 13 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік тільки 09.04.2018 р., хоча, будучи депутатом Войнилівської селищної ради об'єднаної територіальної громади, тобто суб'єктом декларування, зобов'язана була подати відповідну декларацію за 2017 рік в період з 01.01.2018 по 01.04.2018.

ОСОБА_2 визнала свою вину у вчиненому.

Прокурор вважає, що вина ОСОБА_2 повністю доводиться поясненнями самої правопорушниці та матеріалами справи про адмінправопорушення, а в її діях наявний склад корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім визнання ОСОБА_2 своєї вини, її вина у скоєному доводиться наступними матеріалами:

- відомостями, викладеними у протоколі № 106/2019 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією від 28.03.2019 р., в якому зафіксовано обставини вчиненого ОСОБА_2 корупційного адміністративного правопорушення (а.с. 2-7);

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 22);

- скріншотом із сайту «Єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_2І.», з якого вбачається, що остання подала декларацію 09.04.2018 р. (а.с. 8)

- роздрукованою копією декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_2 (а.с. 14-18);

- копією рішення Войнилівської селищної ради ОТГ від 10.01.2018 р. № 2-1/2018 «Про визнання повноважень депутатів Войнилівської селищної ради об'єднаної територіальної громади» (а.с. 19).

Заслухавши думку учасників справи та дослідивши у судовому засіданні матеріали справи про корупційне правопорушення, проаналізувавши норми діючого законодавства, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні стягнення у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, враховується характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного, обставини справи, ступінь вини правопорушника та дані про його особу.

До обставин, які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відношу, визнання правопорушником своєї вини у вчиненому, а також те, що вона раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності, в тому числі за вчинення корупційних правопорушень, не притягувалася.

Обставини, які б обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутні.

Враховуючи наведені обставини, суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка до адміністративної відповідальності притягається вперше, її позитивну характеристику (а.с. 21), сімейний стан (а.с. 20) вважаю за доцільне ОСОБА_2 призначити покарання в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП із ОСОБА_2 на користь держави слід стягнути судовий збір згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-6, 221, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумі доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути із ОСОБА_2 в користь Державної судової адміністрації України 384,20 грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя