Ухвала від 18.04.2019 по справі 1440/2375/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

18 квітня 2019 р.м. ОдесаСправа № 1440/2375/18

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі: судді-доповідача - ОСОБА_1, суддів - Димерлія О.О., Коваля М.П., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року по справі №1440/2375/18 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року відмовлено у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2.

На зазначене судове рішення ОСОБА_2 11.04.2019 року (згідно штемпелю на конверті) подав апеляційну скаргу.

Перевіривши порядок подання апеляційної скарги, суд дійшов наступних висновків.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Даним законом були внесені зміни, зокрема, до Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, відповідно до пп.15.5 п.15 ч.1 розд. VII Перехідних положень оновленого Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Згідно абз. 2 пп. 15.16 п. 15 ч. 1 розд. VII Перехідних положень КАС України, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Враховуючи, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система на даний час не функціонує, необхідно керуватися правилами подання апеляційної скарги, що діяли до 15 грудня 2017 року.

Так, ч. 1 ст. 186 КАС України (в редакції станом на 03 серпня 2017 року) передбачала, що апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.

Враховуючи вищевикладене та те, що в даному випадку апеляційна скарга була подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції, тобто з порушенням порядку її подання, апеляційну скаргу, відповідно до пп. 15.5 п. 15 ч. 1 розд. VII Перехідних положень КАС України необхідно повернути апелянту без розгляду.

Керуючись ст.ст. 248, 328, пп.15.5 п.15 ч.1 розд. VII Перехідних положень КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року по справі №1440/2375/18 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - повернути апелянту без розгляду.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення.

Повний текст ухвали складено та підписано 18.04.2019 року.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

Судді: О.О. Димерлій

ОСОБА_3