Постанова від 19.04.2019 по справі 162/283/19

Справа № 162/283/19

Номер провадження 3/162/119/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2019 року суддя Любешівського районного суду Волинської області Гладіч Н.І., розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління державного агенства рибного господарства у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, учня ІНФОРМАЦІЯ_3, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту -КУпАП),-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 000452 від 19 березня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 19 березня 2019 року о 23 годині 30 хвилин разом з ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на річці Стохід Любешівського району здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову - острогою на 12 зубів кустарного виробництва, чим порушив вимоги ст. 63 Закону України "Про тваринний світ" та п.3.15 Правил любительського і спортивного рибальства.

Допитаний в суді неповнолітній ОСОБА_1 показав, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно нього за ч.4 ст.85 КУпАП його батьки, як законні представники, не були присутні. На підтверждення свого віку надав копію паспорта громадянина №001637823.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про необхідність повернення справи для належного оформлення.

Відповідно до п. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 270 КУпАП інтереси особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і є неповнолітньою, мають право представляти її законні представники (батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники).

Отже, виходячи з цього, у разі вчинення неповнолітньою особою адміністративного правопорушення, посадові особи, що складають протокол, повинні повідомити законних представників неповнолітнього про складання протоколу про адміністративне правопорушення, повідомити про обставини справи, крім того, їм мають бути роз'яснені їхні процесуальні права. Відомості про законних представників неповнолітнього обов'язково заносяться до протоколу. Законні представники мають право оскаржувати дії та рішення відповідних органів, у зв'язку з притягненням особи до адміністративної відповідальності.

Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення відносно неповнолітнього ОСОБА_1 відсутні відомості про його законних представників, до протоколу не надано жодних підтверджуючих даних, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності є неповнолітньою.

Таким чином, встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП складений з грубим порушенням вимог ст. 256 КУпАП, що робить неможливим розгляд даної справи.

У випадках не додержання вимог ст. 256 КпАП України, суддя зобов'язаний повернути протокол про адміністративне правопорушення для належного його оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 256, 278 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення неповнолітнього ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, повернути Управлінню державного агенства рибного господарства у Волинській області, для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: