Справа № 909/468/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
про визнання боржника банкрутом
12.04.2019 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., при секретарі судового засідання Сегін І. В., за участю представника ініціюючого кредитора ОСОБА_1, розпорядника майна ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІССЯ-МОЛОКО",
13 грудня 2018 р., Господарський суд Івано-Франківської області відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ "ПОЛІССЯ-МОЛОКО", ввів процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів, розпорядником майна призначив арбітражного керуючого ОСОБА_2
Оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "ПОЛІССЯ-МОЛОКО" було оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 13 грудня 2018 р.
06 лютого 2019 р., суд постановив ухвалу за результатами попереднього засідання, відповідно до якої кредитором боржника визнав ОСОБА_3 управління ДФС в Івано-Франківській області, затвердив реєстр вимог кредиторів ТОВ "ПОЛІССЯ-МОЛОКО" на загальну суму 2 938 878 грн 85 коп., а підсумкове засідання призначив на 27 березня 2019 р.
22 березня 2019 р., до канцелярії суду від розпорядника майна надійшов звіт про проведену роботу в процедурі розпорядження майном боржника та клопотання про визнання ТОВ "ПОЛІССЯ-МОЛОКО" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2
27 березня 2019 р., протокольною ухвалою суд відклав підсумкове засідання на 12 квітня 2019 р.
В судовому засіданні суд заслухав доповідь розпорядника майна про виконану роботу в процедурі розпорядження майном боржника. Зокрема, розпорядник майна зазначила, що господарської діяльності товариство не здійснює, будь-якого рухомого та нерухомого майна за боржником не зареєстровано, пропозицій від санаторів, інвесторів, засновників щодо покращення фінансового стану товариства, а також пропозицій щодо укладення мирової угоди до розпорядника майна не надходило, можливість відновити платоспроможність боржника відсутня.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників у справі про банкрутство, суд встановив наступне.
22 березня 2019 р., відбулись загальні збори кредиторів ТОВ "ПОЛІССЯ-МОЛОКО", на яких було обрано комітет кредиторів боржника, до якого увійшов ініціюючий кредитор ОСОБА_3 управління ДФС в Івано-Франківській області.
Цього ж дня комітет кредиторів боржника прийняв рішення звернутись до суду з клопотанням про визнання ТОВ "ПОЛІССЯ-МОЛОКО" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2, уповноваживши розпорядника майна звернутись до суду із відповідним клопотанням.
Згідно з ч. 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Законом.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень:
схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;
відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації;
подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником;
подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що пасиви боржника значно перевищують його активи.
При цьому, пропозиції зі сторони можливих інвесторів та пропозиції щодо санації боржника до суду не надходили, а внутрішня фінансова можливість відновити платоспроможність боржника відсутня.
Отже, виходячи з того, що задовольнити вимоги кредиторів боржника неможливо інакше як через застосування ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання комітету кредиторів та визнати боржника банкрутом і відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
За приписами ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.
Як вбачається із матеріалів справи, 22 березня 2019 р. комітет кредиторів боржника прийняв рішення звернутися до суду із клопотанням про призначення ліквідатором у даній справі арбітражного керуючого ОСОБА_2
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора та арбітражного керуючого ОСОБА_2, суд встановив, що запропонована комітетом кредиторів боржника кандидатура арбітражного керуючого відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Враховуючи наведене, ліквідатором ТОВ "ПОЛІССЯ-МОЛОКО" слід призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2
Відповідно до частин 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Керуючись статтями 2, 26, 27, 37, 38, 40, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 234, 235 ГПК України, суд
товариство з обмеженою відповідальністю "ПОЛІССЯ-МОЛОКО" (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, буд. 26; ідентифікаційний номер 31835038) - визнати банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від 13 травня 2013 р. № 1009).
Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІССЯ-МОЛОКО" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
Зобов'язати ліквідатора банкрута інформувати господарський суд про свою роботу та вжиття заходів, спрямованих на задоволення вимог кредиторів та хід ліквідаційної процедури банкрута, надавати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури з підтверджуючими документами кожні три місяці.
Ліквідатора банкрута зобов'язати провести ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута у строк до 01 березня 2020 р.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у визначені статтями 256, 257 ГПК України строк та порядку.
Постанову направити кредиторам, банкруту, ліквідатору банкрута, державному реєстратору, органу державної виконавчої служби, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Івано-Франківській області.
Суддя І. В. Ткаченко
Повний текст постанови складено 18 квітня 2019 р.