Постанова від 23.02.2010 по справі 2-а-280/2010

Справа № 2-а-280/ 2010 р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2010 року м. Хуст

Хустський районний суд Закарпатської області в особі головуючого Джуга С .Д.

при секретарі судового засідання Форкош Д.З.

з участю позивачів ОСОБА_1І .,ОСОБА_2, їх представника ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними , зобов'язання здійснити перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2. звернулися в суд з позовом до управління праці та соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації, про визнання протиправними дій, зобов'язання відповідача здійснити перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.. Свої вимоги позивачі обґрунтовують тим, що відповідно 27.02.2008р та 23.06.2008р.вони народили дітей і перебувають на обліку у відповідача та отримують щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку, яка є основним джерелом матеріального забезпечення їх сімей. Відповідач відмовляючи їм у перерахунку та виплаті державної допомоги, грубо порушив їх конституційні права на належний соціальний захист. При цьому з боку відповідача не дотримуються вимоги Законів України про Державний бюджет на 2008,2009 роки, якими чітко визначені розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. В порушення цих вимог відповідач не дотримується положень Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, внаслідок чого відповідач, повинен зробити перерахунок та виплачувати їм щомісячну державну допомогу не менше прожиткового мінімуму встановленого для дітей віком до 6 років.

Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, їх представник ОСОБА_3, в судовому засіданні подані позови підтримали , посилаючись на викладені в позовних заявах обставини, просять їх задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_4 позови заперечила. Пояснила суду, що до повноважень управління не входить встановлення чи зміна розміру державної допомоги, як органом виконавчої влади ним лише забезпечується надання різних видів державної соціальної допомоги відповідно до вимог чинного законодавства. Позивачам призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно чинного законодавства і виплачувалася щомісячно. Призначаючи державну допомогу позивачам управління керувалося Законом України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми”. Відповідно до ст. 15 цього Закону, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень”. Розділ „Прикінцеві положення” цього Закону визначає, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 %, з 1 січня 2009 року -75 %,з 1 січня 2010 року -100 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї, в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. Такими чином в період 2008-2009 року права громадян на соціальний захист не обмежувалися, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначалася відповідно до положень Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми”. Позивачам вказана допомога призначалась та виплачувалась за період 2008-2009 року, в мінімальному розмірі - 130 грн., оскільки позивачі при зверненні до управління не представили декларацію про доходи і майновий стан сім'ї, а також довідки про доходи кожного члена сім'ї. В задоволенні позову просить відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справі, суд приходить до висновку , що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено , що 27.02.2008р. позивачка ОСОБА_1 народила дитину - доньку Грету. З 10.07. 2008р. їй, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (надалі Закон), призначено і виплачується допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 130 грн. щомісячно. 23.06.2008р. позивачка ОСОБА_2 народила дитину - доньку Аліну і їй з 06.09.2008р., відповідно до даного Закону, призначено і виплачується допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 грн. щомісячно.

Відповідно до ст. 15 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, в редакції чинній на момент призначення позивачам державної допомоги, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. В розділі „Прикінцеві положення” цього Закону визначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 %, з 1 січня 2009 року -75 %,з 1 січня 2010 року -100 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї, в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів ,необхідних для призначення допомоги за цим Законом встановлений постановою К М України від 27 грудня 2001 року №1751 , якою затверджено « Порядок призначення і виплати держаної допомоги сім'ям з дітьми»( надалі Порядок)

Згідно з даним Порядком для призначення допомоги у розмірі , що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан ( заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).

При зверненні позивачів до відповідача ними не представлено декларацію про доходи і майновий стан сім'ї, а також довідки про доходи їх чоловіків, в зв'язку з чим їм призначено державну допомогу в мінімальному розмірі , яка встановлена законом.

Доводи позивачів та її представника про невідповідність розміру призначеної та виплаченої державної допомоги за 2008-2009 рік не відповідають фактичним обставинам справи, а посилання на недотримання відповідачем вимог законів про Державний бюджет України на відповідний 2008,2009 рік є безпідставними.

В ході судового розгляду позивачами , представником позивачів не надано доказів і не доведено, що позивачі після призначення державної допомоги по догляду за дитиною в мінімальному розмірі, зверталися до відповідача із заявою та відповідними матеріалами, які б давали їм підставу для проведення перерахунку та виплати державної допомоги у збільшеному розмірі.

За наведених обставин суд приходить до висновку про безпідставність і необґрунтованість заявлених вимог.

Керуючись вимогами ст.ст.9, 11,158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - відмовити.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня виготовлення постанови в повному обсязі та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий : підпис

З оригіналом вірно:

Хустського районного суду ОСОБА_5