Рішення від 18.04.2019 по справі 369/5097/19

Справа № 369/5097/19

Провадження № 2-а/369/248/19

РІШЕННЯ

Іменем України

18.04.2019 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:

головуючого - судді Дубас Т.В.,

при секретарі Мазурик Д.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320622 Територіального виборчого округу № 95 про зміну місця голосування та включення до списку виборців,-

В С ТА Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320622 Територіального виборчого округу № 95 про зміну місця голосування та включення до списку виборців, згідно якого просив змінити місце його голосування та зобов'язати дільничну виборчу комісію виборчої дільниці № 320622 територіального виборчого округу № 95 включити його до списку виборців для голосування на чергових виборах Президента України 21 квітня 2019 року.

В судове засідання сторони не з'явилися, про місце і час судового розгляду повідомлялись судом належним чином.

Позивачем було подано до суду заяву про розгляд справи у його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією паспорта громадянина України.

21.04.2019 р. проводяться чергові вибори Президента України.

Згідно ч. 3 ст. 31 Закону України «Про вибори Президента України» до попереднього списку виборців на виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років і які мають право голосу, та виборча адреса яких відповідно до відомостей Державного реєстру виборців відноситься до цієї виборчої дільниці. Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.

Частиною 3 статті 32 Закону України «Про вибори Президента України» визначено, що громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі не включення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Належність громадянина до відповідної територіальної громади визначається його місцем проживання на її території згідно із Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Виборчою адресою виборця згідно з положеннями ст. 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» є адреса його житла або місця перебування виборця чи інша адреса, що замінює адресу житла виборця, яка є підставою для віднесення виборця до відповідної виборчої дільниці.

Виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Згідно з ст.3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце перебування фізичної особи це - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік, а місцем проживання є адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» під час проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян України на тимчасово окупованій території не організовується і не проводиться.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, мають право реалізувати своє право голосу на таких виборах або всеукраїнському референдумі шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з частиною третьою статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Відповідно до ч 1. ст. 19 Закону України «Про Державний реєстр виборців» особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру.

Відповідно до ч. 2. ст. 19 Закону України «Про Державний реєстр виборців» особа, зазначена в частині першій цієї статті, подає органу ведення Реєстру письмову заяву за формою, встановленою розпорядником Реєстру, із зазначенням відомостей про себе, наведених у статті 6 та пункті 1 частини першої статті 7 цього Закону, і пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), копія якого додається до заяви. Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно зазначаються у заяві, яка подається разом з документом, що підтверджує відповідний факт. Особі, яка є військовослужбовцем строкової служби, для подання такої заяви надається відпустка на строк, достатній для звернення до органу ведення Реєстру.

Відповідно до ч. 8 ст. 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» у разі якщо виборець, який звернувся із заявою, зазначеною в частинах першій або другій цієї статті, виявився не включеним до Реєстру, орган ведення Реєстру перевіряє відомості, зазначені в заяві, надсилаючи запит до відповідних органів, закладів, установ, зазначених у статті 22 цього Закону. Рішення щодо включення цього виборця до Реєстру приймається в порядку, встановленому частинами шостою та сьомою статті 19 цього Закону. Перед прийняттям рішення орган ведення Реєстру може звернутися до виборця стосовно перевірки чи уточнення відомостей щодо нього.

В силу ч.3 ст.7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси.

Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

Порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси встановлюється Центральною виборчою комісією.

Згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси» затверджено Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.

Відповідно до п.2 Порядку заява про тимчасову зміну місця голосування виборця приймається органом ведення Реєстру:

за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування;

за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Згідно з п.3 Порядку заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму та не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування.

Якщо за результатами розгляду заяви встановлено її обґрунтованість та наявність підтверджуючих документів, крім випадку, передбаченого пунктом 2.5 цього Порядку, заявник включений до Реєстру і має право голосу на відповідних виборах або референдумі, керівник органу ведення Реєстру видає з дотриманням вимог цього Порядку наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця, проект якого формується програмними засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців". Наказ може створюватися в паперовій або електронній формі (п.4 Порядку).

Тобто, вирішення питання щодо зміни місця голосування без зміни виборчої адреси відноситься до виключної компетенції органів Державного реєстру виборців.

Як встановлено судом, позивач у справі не надав жодних належних, допустимих, достовірних письмових доказів що він є членом територіальної громади с. Петропавлівська Борщагівка та відповідно проживає на території даного населеного пункту.

Крім того позивач у справі не надано доказів того, що він звернувся у визначені законом строки до органу ведення Реєстру щодо тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Враховуючи викладене, оцінюючи всі надані суду докази, суд не вбачає законних підстав для зміни місця голосування та внесення позивача до списку виборців за виборчою адресою, що територіально належить до Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320622 Територіального виборчого округу № 95.

Керуючись ст.ст.274, 275 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320622 Територіального виборчого округу № 95 про зміну місця голосування та включення до списку виборців - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом двох днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення суду виготовлено 18.04.2019 року.

Суддя Т.В. Дубас