Рішення від 10.04.2019 по справі 320/6541/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2019 року № 320/6541/18

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконуючої обов'язки Ірпінського міського голови ОСОБА_2, Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області про визнання протиправною бездіяльність,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Виконуючої обов'язки Ірпінського міського голови ОСОБА_2 (далі - відповідач-1), Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області (далі - відповідач-2) про визнання протиправною бездіяльності.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 11.12.2018 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження .

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідачем-1 та відповідачем-2 грубо порушено приписи закону щодо доступу громадськості до інформації та прийняття участі членів територіальної громади у розробці містобудівної документації та її право, як повноправного суб'єкта територіальної громади, підлягає захисту судом.

Вказує, що відповідачі навмисно намагалися перешкодити їй, як члену територіальної громади, прийняти участь в громадських обговореннях щодо генерального плану міста Ірпінь, адже в ньому передбачаються зміни, які не підтримуються більшою частиною жителів міста Ірпінь, і тому посадові особи виконавчого комітету Ірпінської міської ради всіляко намагаються усунути громадськість від прийняття рішень по містобудівній документації в місті Ірпені.

На думку позивача, така бездіяльність відповідача-1 та відповідача-2 позбавляє її, можливості провести аналіз кількості населення міста Ірпеня, кількості новозбудованих об'єктів житлового фонду, кількості новозбудованих та реконструйованих об'єктів соціальної інфраструктури, фактичне навантаження на інженерні мережі та технічну можливість їх експлуатації у безпечному для населення режимі, а також забезпечення екологічних вимог та стандартів для безпечного довкілля і можливість проживання в м.Ірпінь без шкоди для здоров'я.

Представник відповідачів проти позову заперечував з тих підстав, що Виконавчий комітет не приймав жодного рішення щодо проведення громадських слухань в м. Ірпінь, а також не порушував і не міг порушувати права позивача.

Зазначає, що В.о. Ірпінського міського голови ОСОБА_2 не має ніякого відношення до «бездіяльності», на яку наголошує позивач, оскільки особисто не публікує (оприлюднює) інформацію на сайті Ірпінської міської ради, не перешкоджала і не перешкоджає доступу до публічної інформації.

Звертав увагу суду на те, що оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні відбулося одночасно з повідомленням про проведення громадських слухань в м. Ірпінь, щодо врахування інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації «Оновлення генерального плану м. Ірпінь. Київської області» на офіційному сайті, а також в газеті «Про Ірпінь». Спеціальний випуск, від 26 жовтня 2018 року.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надавав додаткові письмові пояснення. Просив суд позов задовольнити.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти позову заперечив з мотивів, викладених у відзиві. Просив суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

01.03.2019 на адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

05.03.2019 на адресу суду від представника відповідачів надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

На підставі ст. ст. 194, 205 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 мешкає в м. Ірпені за адресою 08205, Київська обл., місто Ірпінь, вул. 3.Алієвої (Пролетарська)АДРЕСА_1.

27.07.2017 Ірпінською міською радою було прийнято рішення «Про оновлення Генерального плану м. Ірпінь Київської області» №2531-36-VІІ від 27.07.2017, яке оприлюднено в день прийняття на офіційному веб-сайті Ірпінської міської ради, у розділі «Документи міської ради» (підрозділ «Рішення міської ради») в порядку, передбаченому чинним законодавством України. На підставі такого рішення було розпочато процедуру оновлення Генерального плану м. Ірпінь, Київської обл. та збору вихідних даних для оновлення містобудівної документації «Генеральний план міста Ірпінь Київської області».

На виконання проекту «Оновлення Генерального плану м. Ірпінь Київської області» згідно укладеного між виконавчим комітетом Ірпінської міської ради та ДП Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М Білоконя договору розробником проекту Оновлення містобудівної документації - Генерального плану м. Ірпінь, Київської області. Роботи за вказаним договором були виконані в повному обсязі.

28.09.2018 на адресу виконавчого комітету Ірпінської міської ради надійшли від ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М Білоконя матеріали містобудівної документації «Оновлення генерального плану м. Ірпінь Київської області».

Позивач стверджує, що лише 29.11.2018 на офіційному веб-сайті Ірпінської міської ради, в розділі «Прозоре місто» (підрозділі «Громадські обговорення») розміщено проект «Оновлення Генерального плану м. Ірпінь, Київської області» (основне креслення), інформаційна довідка щодо оновлення генерального плану м. Ірпінь, Київської області.

Судом встановлено, що 26.10.2018 В.о. міського голови - секретарем ради було видано розпорядження №288 від 26.10.2018 «Про ініціювання та заходи з підготовки загально міських громадських слухань». Відповідно до п. 5 вказаного розпорядження встановлено розмістити інформаційні повідомлення про організацію та проведення громадських слухань та відповідні матеріали на офіційному веб-сайті та в офіційному друкованому виданні Ірпінської міської ради Київської області.

Також, як стверджує відповідач, 26.10.2018 на виконання пункту 5 Порядку проведення громадських слухань затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 555 (далі - Порядок) щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні було здійснено оприлюднення повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації на офіційному веб-сайті Ірпінської міської ради.

Зокрема, у повідомленні зазначалося, що «з 26 жовтня 2018 розпочинаються громадські обговорення щодо врахування думки громадськості під час розроблення «Оновлення генерального плану міста Ірпінь». До 26 листопада 2018 р. приймаються заяви та пропозиції громадськості «Оновлення генерального плану міста Ірпінь». Відповідальний за організацію розгляду пропозицій - Начальник відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київсько ї області ОСОБА_3. Подання з пропозиціями подаються у строк з 26 жовтня 2018 року по 26 листопада 2018 року (включно) до відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області. Пропозиції будуть розглянуті у порядку передбаченому постановою КМУ № 555 від 25.05.2011 року. Прилюдне експонування в приміщенні Ірпінської міської ради за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-а. Інформуємо про те, що громадські слухання «Оновлення генерального тану міста Ірпінь» відбудуться 30 листопада 2018 року об 14:00 год. в актовому залі Ірпінської міської ради (вулиця Шевченка, 2а, місто Ірпінь)).

26.10.2018 розпочато громадські обговорення щодо врахування думки громадськості під час розроблення «Оновлення генерального плану міста Ірпінь».

За період громадських обговорень з 26.10.2018 по 26.11.2018 (включно) до відповідальної особи було подано 27 заяв та пропозицій, які було розглянуто комісією з розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту містобудівної документації «Оновлення Генерального плану міста Ірпінь».

27.11.2017 відбувся розгляд заяв та пропозицій, наданих в період громадських обговорень містобудівної документації «Оновлення Генерального плану міста Ірпінь, Київської області. Протокол розгляду заяв та пропозицій, наданих в період громадських обговорень містобудівної документації «Оновлення Генерального плану міста Ірпінь, Київської області» було оприлюднено на офіційному веб-сайті Ірпінської міської ради.

30.11.2018 у у актовій залі Ірпінської міської ради (вул. Шевченка, 2-а, м. Ірпінь, Київська обл.) було проведено громадські слухання «Оновлення генерального плану міста Ірпінь», організатором громадських слухань виступала Ірпінська міська рада, в особі в.о. міського голови - секретаря ради ОСОБА_2.

Водночас позивач вважає, що відповідачі порушили вимоги законів та нормативних актів щодо громадських обговорень проекту містобудівної документації «Оновлення генерального плану міста Ірпінь», підготовки та проведення громадських слухань «Оновлення генерального плану міста Ірпінь» 30.11.2018.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1 ст. 13 Закону України “Про місцеве самоврядування” територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Громадські слухання - це форма безпосередньої участі членів територіальної громади міста в здійсненні місцевого самоврядування, (ст. 35 Статуту територіальної громади м. Ірпінь, затвердженого Рішенням Ірпінської міської ради, № 4581-64-VІ від 30.12.2014)

Мета громадських слухань полягає у спільному обговорені територіальної громади та органів (посадових осіб) місцевого самоврядування найбільш важливих питань місцевого самоврядування та прийняття відповідних рішень.

Як вже було встановлено судом, 30.11.2018 у актовій залі Ірпінської міської ради було проведено громадські слухання “Оновлення генерального плану міста Ірпінь”, організатором громадських слухань виступала Ірпінська міська рада, в особі виконуючого обов'язки міського голови - секретаря ради ОСОБА_2.

Згідно зі ст. 17 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Статтею 21 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” визначено, що громадському обговоренню підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.

Замовники містобудівної документації зобов'язані забезпечити: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними наслідками та наслідками для довкілля, у тому числі для здоров'я населення; оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, пояснювальної записки, розділу “Охорона навколишнього природного середовища” або звіту про стратегічну екологічну оцінку на своїх офіційних веб-сайтах, а також вільний доступ до такої інформації громадськості; реєстрацію, розгляд та врахування пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні; проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; 6) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.

Оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськістю замовнику містобудівної документації.

Пропозиції громадськості подаються у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, який не може становити менш як 30 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.

Пропозиції, подані після встановленого строку, не розглядаються.

Тобто, в даному випадку останнім днем подання пропозицій є 26.11.2018.

Громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.

Оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах замовників містобудівної документації.

Під час розгляду справи, судом було встановлено, оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні відбулося одночасно з повідомленням про проведення громадських слухань в м. Ірпінь, щодо врахування інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації “Оновлення генерального плану м. Ірпінь, Київської області” на офіційному сайті, а також в газеті “Про Ірпінь” (спеціальний випуск від 26.10.2018).

Розгляд заяв та пропозицій, наданих в період громадських обговорень містобудівної документації “Оновлення генерального плану м. Ірпінь Київської області” оформлено у вигляді протоколу і опубліковано на офіційному сайті 27.11.2018, про що свідчать прінскріни з офіційного веб - сайту Ірпінської міської ради.

Як вбачається з протоколу розгляду заяв та пропозицій, наданих в період громадських обговорень містобудівної документації “Оновлення генерального плану м. Ірпінь Київської області” від 27.11.2018 комісією було розглянуто усі заяви та пропозиції, що надійшли у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення.

Згідно Порядку проведення громадських слухань проектів містобудівної документації на місцевому рівні (Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні від 25.05.2011 № 555) оприлюднення розроблених в установленому законодавством порядку проектів містобудівної документації здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх подання розробником до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному органом місцевого самоврядування місці та інформування громадян через розповсюдження брошур і повідомлень, засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення інформації на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації має містити: інформацію про мету, склад та зміст містобудівної документації, викладену у скороченій та доступній для широкої громадськості формі; основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації; відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення; інформацію про місце і строки ознайомлення з проектом містобудівної документації; інформацію про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій; 6) відомості про строк подання і строк завершення розгляду пропозицій; 7) інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо).

Згідно ст. 35 Статуту територіальної громади м. Ірпінь, затвердженого рішенням Ірпінської міської ради від 30.12.2014 № 4581-64-VІ, визначено, що громадські слухання є однією з форм безпосередньої участі територіальної громади міста в здійсненні місцевого самоврядування.

Також, ст. 3 Положення «Про громадські слухання в місті (селі, селища)» визначені основні засади проведення громадських слухань, які на думку суду під час громадських слухань (обговорень), які відбулися 30.11.2018, не порушено.

Громадські слухання мають відкритий характер. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях.

Відповідно до ст. 12 Положення «Про громадські слухання в місті (селі, селища)» членів громади повідомляють невідкладно з моменту прийняття посадовими особами відповідного розпорядження, але не пізніше семи календарних днів до дня їх проведення.

Інформаційні повідомлення про організацію та проведення громадських слухань та відповідні матеріали обов'язково розміщуються на офіційному веб-сайті та в офіційному друкованому виданні ради, комунальних засобах масової інформації. Також вони можуть поширюватися в будь - яких інших засобах масової інформації, соціальних медіа, соціальних мережах, усіма доступними способами з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості членів громади.

В інформаційному повідомленні має бути вичерпна інформація про дату, час і місце проведення громадських слухань, їх ініціатора, предмет, а також про те, де, в які дні та години члени громади можуть ознайомитися з матеріалами громадських слухань у приміщенні ради чи іншому пристосованому для цього приміщенні.

Оголошення про дату, час, місце і предмет громадських слухань також розміщується на дошках оголошень міста Ірпінь.

Відповідно до ст. 21 Положення «Про громадські слухання в місті (селі, селища)» за результатами обговорення предмета громадських слухань простою більшістю голосів учасників з правом голосу ухвалюється рішення громадських слухань, про що зазначається в протоколі, у даному випадку Протокол проведення громадських слухань в м. Ірпінь щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації “Оновлення генерального плану м. Ірпінь, Київської області” від 30.11.2018.

Відповідно до ст. 26 Положення «Про громадські слухання в місті (селі, селища)» громадські слухання визначаються такими, що не відбулися, в таких випадах: оголошення про проведення громадських слухань поширене з порушенням вимог, передбачених ст. 12 цього Положення; кількість посадових чи службових осіб органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів, комунальних підприємств, організацій або юридичних осіб, діяльність яких є предметом громадських слухань, перевищує 50% учасників слухань, які мають право голосу; вчинення інших дій чи бездіяльності, які призвели до грубого порушення прав членів громади.

Крім того, представник відповідачів повідомив суд, що позивач не є учасником громадських слухань, у зв'язку з тим, що він був присутній під час обговорення 30.11.2018, але не реєструвався для прийняття участі в громадських слуханнях, і відповідно не голосував, як це передбачено ст. 15 - 16 Положення «Про громадські слухання в місті (селі, селища)».

Суд наголошує на тому, що чинним законодавством України передбачено право будь - якого зацікавленого члена громади зареєструватися і брати участь в громадських слуханнях. Як правило, зацікавленість полягає в здобутті певних благ, в відновлені порушеного права, або ж рішення, яке приймається, якимось чином може вплинути на права і обов'язки особи, погіршити становище особи.

Щодо посилань позивача на факт того, що громадські слухання, які відбулися 30.11.2018 були проведені у робочий час, у приміщенні актового зала, який не вмістить всіх мешканців міста Ірпінь (50 тис. осіб), у зв'язку з чим порушено ст. 10 Положення «Про громадські слухання в місті (селі, селища)», суд вважає їх безпідставними.

Статтею 13 Положення «Про громадські слухання в місті (селі, селища)» визначено, що кожен може взяти участь у громадських слуханнях. Члени громади приходять на слухання вільно, відповідно до оголошення про громадські слухання. Якщо приміщення, в якому призначено проведення слухань, не може вмістити всіх бажаючих членів громади, голова зобов'язаний призначити додаткові слухання в порядку передбаченому цим Положенням.

На думку суду, бажаючі члени громади були зареєстровані для участі в громадських слуханнях, про що свідчать списки громадян міста, які пройшли реєстрацію, і вільно голосували за “Оновлений генеральний план м. Ірпінь”.

Під час громадських слухань було зареєстровано 345 громадян, а тому кількість можливого перебування громадян в актовому залі Ірпінської міської ради є реальною.

Зокрема, суд наголошує на тому, що відповідачами було надано до суду докази, які підтверджують факт повідомлення громади м. Ірпінь про проведення громадських слухань вчасно та в передбаченому законом порядку, а саме прінскрін з офіційного веб - сайту Ірпінської міськї ради, а позивач стверджує, що інформаційне повідомлення з'явилось на офіційному веб-сайті відповідача невчасно, а саме лише ввечері 29.11.2018.

Суд зазначає, що неможливо встановити о котрій годині було оприлюднено вказане інформаційне повідомлення на офіційному веб-сайті відповідача. Однак судом встановлено, що повідомлення громади м. Ірпінь про проведення громадських слухань вчасно та в передбаченому законом порядкуё а саме у спецвипуску газети “Про Ірпінь” від 26.10.2018, що виходить на місцевому рівні та має Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації № 21038-10838 від 15.10.2014.

На думку суду такі повідомлення є достатніми та належними засобами щодо повідомлення громади про проведення громадських слухань.

Аналогічна правова позиція відображена у постанові Верховного Суду у справі 463/1230/16-а від 19.09.2018. В якій суд зокрема зазначає, що опублікування в газеті повідомлення про проведення громадських слухань є достатнім доказом про сповіщення громади міста про майбутні громадські слухання.

Крім того, судом встановлено, що 16.09.2018 у мережі Фейсбук позивачем було розміщено повідомлення про проведення у місті Ірпінь по вул. Алієвої, 61 місцевих громадських слухань з питань «Планування розвитку та благоустрою кварталу міста Ірпінь Київської області, обмеженого вулицями ОСОБА_4 будинки номер 51, 61 та Соборної будинки 108- 118»

(https://www.facebook.eom/groups/l515028668747687/регта1іпк/2123757311208150/).

За даним посиланням також містяться фото, на яких присутня і сама позивач.

Вказане свідчить про обізнаність позивача з оновленням містобудівної документації «Генеральний план міста Ірпінь Київської області», безпосередню участь позивача у такому процесі.

Щодо тверджень позивача про те, що:

- відповідач-2 не проводив громадських обговорень містобудівної документації;

- відповідачі не звертались до Київської обласної державної адміністрації щодо визначення державних інтересів;

- відповідачі не повідомляли про порядок і строк внесення пропозицій до Оновлення генерального плану м. Ірпінь через місцеві засоби масової інформації;

- відповідачі не узгоджували проект Оновлення генерального плану м. Ірпінь з іншими суміжними територіальними громадами;

- відповідачі не забезпечили здійснення стратегічної екологічної оцінки і не повідомили про це зацікавлену громадськість;

Суд зазначає, що вказане не може свідчити про бездіяльність відповідачів, оскільки зазначена інформація не подавалась для обговорення на громадських слуханнях щодо Оновлення генерального плану м. Ірпінь. Всі пропозиції, які були подані у передбачений законом строк, були розглянуті комісією з розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту містобудівної документації «Оновлення Генерального плану міста Ірпінь».

Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач як суб'єкт владних повноважень довів суду правомірність своїх дій під час проведення громадських слухань 30.11.2018, а тому підстави для задоволення позову відсутні.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Щавінський В.Р.