Справа№ 640/6628/19
н/п 3/640/1466/19
"09" квітня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі: судді - Божко В.В., за участю прокурора Мацегори В.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Харківській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_1), який до 28.09.2018 р. обіймав посаду водія 31-державної пожежно-рятувальної частини м. Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 1726 КУпАП,-
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді водія 31-державної пожежно-рятувальної частини м. Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, та будучи 28 вересня 2018 року звільненим з вище зазначеної посади, будучи згідно з підпунктом «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII (далі по тексту - Закон №1700-VII), суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушенні вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме пізніше дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оприлюднив 02.10.2018 на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Е - декларацію перед звільненням за період з 01.01.2018 по 27.09.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 1726 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав в повному об'ємі і щиро розкаявся.
Прокурор просив визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 1726 КУпАП, його винуватість підтверджується матеріалами справи.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши адміністративний матеріал, встановив наступні факти.
Згідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Як вбачається з матеріалів справи, наказом начальника Головного управління ДСНС України у Харківській області від 22.10.2015 № 398 о/с лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду водія 31-державної пожежно-рятувальної частини м. Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області з відповідним грошовим забезпеченням.
ОСОБА_1 є суб'єктом, зазначеним в підпункті «д» п.1. ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII, та відповідно суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, зокрема за порушення вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону.
Відповідно наказу начальника Головного управління ДСНС України у Харківській області від 28.09.2018 № 264 о/с прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_1 звільнено з посади водія 31-державної пожежно-рятувальної частини м. Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, з яким його було 28.09.2018 ознайомлено належним чином.
У відповідності до ст.1 Закону №1700-VII визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст. 65 Закону №1700-VII за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч.1 ст.3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно з підпунктом «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, осіб рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби віднесено до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Враховуючи, що до пункту 13 статті 1 Закону №1700-VII, суб'єкти декларування - особи, зазначені у підпункті "д" пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону №1700-VII, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Згідно наказу начальника ГУ ДСНС України у Харківській області від 28.09.2018 № 264 о/с, прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_1 28.09.2018 звільнено з посади водія 31-державної пожежно-рятувальної частини м. Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, про що свідчить його підпис про ознайомлення в вище зазначеному наказі.
На виконання вимог абзацу першого частини другої статті 45 Закону №1700-VII, ОСОБА_1, займаючи посаду водія 31-державної пожежно-рятувальної частини м. Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, 02.10.2018, оприлюднив на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Е - декларацію перед звільненням за період з 01.01.2018 по 27.09.2018, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua.
ОСОБА_1, станом на 28.09.2018, будучи звільненим з посади водія 31-державної пожежно-рятувальної частини м. Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, був зобов'язаний подати декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня припинення діяльності на посаді, а саме 28.09.2018 року.
Однак, згідно інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства, декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав 02 жовтня 2018 року, тобто несвоєчасно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 1726 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, що підтверджене зібраними по справі доказами, а саме: протоколом №259 про адміністративне правопорушення від 21.03.2019 року; повідомленням НАЗК від 05.10.2018 р. № 257; розпечаткою послідовністю дій користувача ОСОБА_1; витягом з веб-сайту НАЗК; запитом від 11.01.2019 № 328/39/119/01-2019; листом НАЗК; листом про надання інформації вх. № 608 від 18.02.2019; наказом №507 від 21.09.2017; положенням про ГУ ДСНС у Харківській області; рапортом ОСОБА_1; наказом від 22.10.2015 № 398 о/с; наказом від 28.09.2018 № 264 о/с; витягом з наказу від 28.09.2018 № 264 о/с; рапортом про отримання документів ОСОБА_1 в день звільнення; посадовою інструкцією ОСОБА_1; службовою характеристикою ОСОБА_1; пам'яткою при звільнені із ДСНС України; обхідним листом ОСОБА_1; наказом № 101 від 01.08.2013.
Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставина, що пом'якшує відповідальність правопорушника є його щире розкаяння.
Обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст. 35 КУпАП, не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь вини, обставини справи, та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу.
У відповідності зі ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП, суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 33, 34, 35, ч.1 ст. 1726 КУпАП, ст. 68, 129 Конституції України, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у здійсненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 1726 КУпАП і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського Апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом 10 днів з моменту її винесення.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
СУДДЯ -