Постанова від 12.04.2019 по справі 569/19471/18

Справа № 569/19471/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2019 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рогозін С.В., з участю представника Рівненської митниці ОСОБА_1, захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3, розглянувши матеріали, які надійшли з Рівненської митниці ДФС про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч. 1 ст. 483 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про порушення митних правил № 0562/20400/18 від 01 жовтня 2018 року вбачається, що 25.09.2018 року громадянин України ОСОБА_2, через Львівську митницю ДФС ввіз на територію України товар, а саме: легковий автомобіль марки «AUDI», модель «Q5», ідентифікаційний номер (кузова) - WAUZZZ8R9HA047907.

У якості підстави для переміщення вказаного транспортного засобу через митний кордон України громадянин України ОСОБА_2 подав органам доходів і зборів України документи, а саме: свідоцтво про реєстрацію № ER411779, договір купівлі б/н від 24.09.2018 року, де вказано, що гр. Michael Schranke (Buschinqstr, 37, Munchen) продає гр. ОСОБА_2 (Bilas Pavlo, 79021, Lviv, kulparkinska 164a) автомобіль марки «AUDI», модель «Q5», ідентифікаційний номер (кузова) - WAUZZZ8R9HA047907, вартістю 8 750 євро.

Переміщення автомобіля через митний кордон України проведено на підставі митної декларації типу ІМ40 EE № UA204010/2018/022555 від 25.09.2018 року.

27.09.2018 року декларантом ПП «А-2» ОСОБА_4 на підставі договору про здійснення декларування вантажів фізичних осіб № 529 від 25.09.2018 року у Рівненську митницю ДФС подано митну декларацію типу ІМ40ДЕ № UA204010/2018/220624 від 27.09.2018 року для проведення митного оформлення вказаного транспортного засобу. Митна вартість автомобіля марки «AUDI», модель «Q5», ідентифікаційний номер (кузова) - WAUZZZ8R9HA047907 за вищезазначеною митною декларацією заявлена декларантом на рівні 384 867,30 грн. (або 11 651,61 євро за офіційним курсом НБУ на дату подання митної декларації), фактурна вартість товару становить 8 750 євро (або 289 023,50 грн. за офіційним курсом НБУ на дату подання митної декларації).

28.09.2018 року в Рівненську митницю ДФС надійшов лист Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС України від 28.09.2018 року № 30064/7/99-99-20-02-01-17, яким надіслано копію митної декларації країни експорту - Федеративної Республіки Німеччини від 24.09.2018 року № 18DE505591844021Е1, згідно якої відправником (продавцем) транспортного засобу марки «AUDI», модель «Q5», ідентифікаційний номер (кузова) - WAUZZZ8R9HA047907 є гр. Roman Bugla, (Hermann-Lons-St. 5а, 31008 Elze DE), одержувачем (покупцем) ОСОБА_2 (Bilas Pavlo, 79021, Lviv, kulparkinska 164a), а також вартість товару становить 14 500,00 євро (або 478 953,20 грн. за офіційним курсом НБУ на дату подання митної декларація).

При цьому, гр. ОСОБА_2 приховав від митного контролю реальну вартість вищезазначеного транспортного засобу, та під час його переміщення через митний кордон України надав у Рівненську митницю ДФС документ: договір купівлі б/н від 24.09.2018 року, що містить недостовірну інформацію стосовно продавця та вартості транспортного засобу.

Отже, проведеним аналізом експортної декларації Федеративної Республіки Німеччини від 24.09.2018 року № 18DE50559184402IE 1 встановлено невідповідність даних, поданим до митного оформлення в Рівненську митницю ДФС за митною декларацією типу ІМ40ДЕ № UA204010/2018/220624 від 27.09.2018 року в частині відправника (продавця) та вартості автомобіля марки «AUDI», модель «Q5», ідентифікаційний номер (кузова) - WAUZZZ8R9HA047907.

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 75 Митного кодексу України для поміщення товарів у митний режим імпорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна подати митному органу, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари.

Підпунктом г, п. 1, ч. 1 ст. 335 Митного кодексу України визначено, що під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі такі документи та відомості: комерційні документи на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів.

Статтею 257 Митного кодексу України передбачено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до частини 8 статті 264 Митного кодексу України встановлено, що з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Таким чином, громадянином ОСОБА_2 вчинено дії спрямовані на переміщення товару, а саме: «автомобіля марки «AUDI», модель «Q5», ідентифікаційний номер (кузова) - WAUZZZ8R9HA047907, вартістю 14 500,00 євро, за курсом НБУ на день подання митної декларації в Рівненську митницю ДФС 27.09.2018 року - 478 953,20 грн., через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документа: договір купівлі б/н від 24.09.2018 року, що містить неправдиві відомості щодо відправника (продавця) та вартості транспортного засобу.

В судовому засіданні захисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 - адвокат ОСОБА_3 просив суд закрити провадження в справі у зв'язку з відсутністю події і складу правопорушення та закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Представник Рівненської митниці ДФС ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав протокол про порушення митних правил № 0562/20400/18 від 01 жовтня 2018 року, просив суд притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Суд, заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 2ст. 467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а в разі розгляду судами (суддями) справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477-485 цього Кодексу - не пізніше ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.

Частиною 1 статті 257 МК України, передбачено, що здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. .

Відповідно до приписів ст. 264 МК України, митна декларація приймається та реєструється митним органом у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом. Подання митної декларації повинно супроводжуватися наданням митному органу комерційних супровідних та інших необхідних документів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом. Митна декларація приймається митним органом, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додано всі необхідні документи. Дата і час прийняття митної декларації фіксуються посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставлянням відміток на бланку митної декларації та відповідним записом у документах митного органу. З моменту прийняття митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.

Частиною 4 статті 255 МК України визначено, що митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених цим Кодексом відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії. Таким чином, у випадку виконання особою дій, визначених законодавством України, та надання митним органом дозволу на користування та/або розпорядження товарами, щодо яких здійснюється митне оформлення, митне оформлення вважається закінченим.

Це свідчить про те, що із закінченням митного оформлення дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, є завершеними, а не тривають протягом невизначеного періоду часу до їх виявлення.

З огляду на це, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України порушення митних правил, яке полягає у поданні митному органу як підстави для переміщення товарів документів, які містять неправдиві відомості, характеризується вчиненням одноразової дії у певний час, а саме під час митного оформлення товару, коли таке правопорушення повинно бути виявлене контролюючим органом, який згідно з метою митного оформлення засвідчує відомості, одержані під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та оформляє результати такого контролю.

Таким чином, дане правопорушення не є триваючим, оскільки подання митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо вартості товару, було вчинено як одноразові дії, які й характеризують ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України. Тому, саме з 25.09.2018 року,слід обраховувати строк, передбачений законодавством, для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Зазначене порушення митних правил не можна вважати триваючим, бо воно припиняється із поданням декларації митному органу.

Відповідно, на дату розгляду справи строк притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності закінчився.

Також варто зазначити, що як вбачається з матеріалів справи, вони надійшли для розгляду до Рівненського міського суду Рівненської області 18 жовтня 2018 року.

Суд неодноразово призначав вказану справу до розгляду. Причинами відкладення розгляду послужили обставини, які не залежали від суду, а саме виклик особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, заяви захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про відкладення розгляду справи, у зв'язку з необхідністю ознайомлення із матеріалами справи, заявою захисника про витребування у ДФС України копій документів, які було отримано ДФС України від митних органів Німеччини у ході оперативної співпраці, а також після надання вказаних документів, з необхідністю їх перекладу на українську мову.

З наведеного вбачається, що суд з об'єктивних причин не мав можливості розглянути справу про адміністративне правопорушення у термін, в який особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності після скоєння адміністративне правопорушення.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За вищезазначених обставин провадження у справі відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 467, 483 МК України, ст.ст. 247, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України закрити у зв'язку із закінченням строків притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Протягом десяти днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.

Суддя Рівненського міського суду С.В. Рогозін