Справа № 570/1307/19
Номер провадження 3/570/683/2019
27 березня 2019 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Сидоренко С.М., за участі прокурора Краснолюби Р.М., захисника ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, методиста ОКПНЗ "Рівненська мала академія наук", НОМЕР_1, виданий 15.07.1996 Березнівським РВ УМВС України в Рівненській області,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_2, будучи депутатом Клеванської селищної ради Рівненського району, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, а саме припиняє повноваження депутата сільської ради і відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", є суб'єктом на якого розповсюджується дія Закону, в порушення абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні просить накласти на правопорушника адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю та пояснив про обставини, зазначені у протоколі.
Захисник ОСОБА_1 в судовому засіданні просить застосувати до ОСОБА_2 ст. 22 КУпАП, провадження по даній справі закрити, звільнивши ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, оскільки ОСОБА_2 характеризується виключно позитивно, має на утриманні двох малолітніх дітей та матір похилого віку, його діянням не було заподіяно ніякої шкоди.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 Закону, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
У відповідності до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Рішення НАЗК від 10.06.2016 № 3 «Про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті “в” пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до такого припинення повноважень, але не пізніше дня припинення, подають декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
Так, як 16.11.2017 на першій сесії Клеванської селищної ради Клеванською селищною територіальною виборчою комісією оголошено підсумки виборів депутатів Клеванської селищної ради від 29.10.2017 та почались повноваження новообраних депутатів Клеванської селищної ради. У ОСОБА_2, який був депутатом Клеванської селищної ради Рівненського району, повновадження якого завершились, виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2017 по 16.11.2017, в термін до 00:00 год. 17.11.2017.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», встановлено, що ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 13.02.2019 о 22 год. 21 хв.
Вина ОСОБА_2 у вчиненому правопорушенні, крім визнання вини самим правопорушником, підтверджується матеріалами справи.
Заслухавши пояснення прокурора, захисника, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що ОСОБА_2, будучи особою яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У задоволенні клопотання захисника про застосування ст. 22 КУпАП слід відмовити, оскільки ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, яке є істотним та за санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, його не можна вважати малозначним.
З врахуванням особи правопорушника, який вперше притягується до адмінстративної відповідальності, характеризується виключно позитивно, має на утриманні двох малолітніх дітей, приходжу до висновку, що до правопорушника повинне бути застосоване адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті, а саме штраф за нижньою межею санкції.
Суд вирішує питання про стягнення судового збору згідно ст.40-1 КпАП України.
З огляду на викладене, згідно ст.12 Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”, ч.1 ст.172-6 КУпАП, керуючись Законом України “Про судовий збір”, ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (Отримувач коштів УК у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012756. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО) 899998. Номер рахунку 31213206017295. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Сидоренко С.М.