16 квітня 2019 року справа №360/3706/18
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Шишова О.О., суддів Сіваченка І.В. Міронової Г.М., розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2018 р. у справі № 360/3706/18 (головуючий І інстанції А.Г. Секірська ), яке складене в повному обсязі 29 грудня 2018 року в м.Сєвєродонецьку Луганської області, за позовом ОСОБА_2 до Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_2 (далі - позивач) звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі - відповідач, апелянт), в якому просила:
- зобов'язати Білокуракинське ОУПФУ обчислити розмір пенсії позивача за законодавством, що діяло раніше, на час виходу на пенсію, і установити вирахуваний розмір пенсійних виплат (але не нижче рівня, розрахованого відповідно до пункту 4-7 з урахуванням пункту 4-3 Прикінцевих положень Закону України № 1058), враховуючи всі довідки по заробітній платі, що були у справі на час перерахунку і додатково подані (п.1 ст.43 Закону Украйни № 1058);
- перерахунок виплат зробити з 01.12.2017, з місяця подачі заяви від 05.12.2017.
В обґрунтуванні позову зазначила, що є пенсіонером з 2002 року, має загальний стаж роботи 37 років 3 місяці 25 днів, з них стаж державної служби - 10 років 2 місяці 11 днів, і мала право одержувати пенсію, нараховану за Законом України "Про пенсійне забезпечення", і мала право одержувати пенсію за Законом України "Про державну службу".
Оскільки законодавством дозволяється одержувати один вид пенсії (стаття 6 Закону України "Про пенсійне забезпечення"), до 01.10.2017 одержувала пенсію за Законом України "Про державну службу" як більш вигідну на той час.
З введенням пенсійної реформи і змінами, внесеними до Закону України № 1058, з 01.10.2017 позивачу автоматично перераховано пенсію за цим Законом відповідно до п.4-7 Прикінцевих положень з урахуванням пункту 4-3, і розмір обчисленої пенсії становив 2673,64 грн, при цьому коефіцієнт заробітної плати склав 1,73066.
В умовах Закону № 1058 стосовно пенсіонерів, яким призначена пенсія до вводу в дію цього Закону (до 01.01.2004) перерахунок здійснюється відповідно до статті 43 "Перерахунок пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом".
Після переписки з відповідачем позивач з'ясувала, що в пенсійній справі знаходились документи по заробітній платі з червня 1995 року по листопад 1995 року, які не бралися до уваги. Довідку видано позивачу задовго до оформлення пенсії, оскільки ТОВ "Фінансист" припинило свою діяльність. В червні 2005 року позивач знову подала до Пенсійного фонду з Архівного відділу Луганської міської ради від 03.06.2005 № 01-35/817 довідку за період роботи в ТОВ "Фінансист". Позивачу в управлінні ПФУ розрахували розмір пенсії, враховуючи додані документи, проте в справі перерахунку не здійснили. Лише через 1,5 року УПФУ в Білокуракинському районі перевірив довідку по заробітній платі, одержав підтвердження з Архівного відділу за № 01-25/2280 від 28.09.2006, проте змін в обчисленні пенсії не було до цього часу.
За пунктом 2 статті 27 і пунктами 1, 2 статті 43 Закону № 1058 дозволяється обчислити розмір пенсії відповідно до Закону № 1788 з послідуючою індексацією за Законом України "Про індексацію грошових доходів населення". Загальний процент нарахування пенсій за Законом № 1788 (стаття 19) - 72% (55%+17%), коефіцієнт заробітної плати, вирахуваний за найоптимальнішим варіантом, - 1,71046. Індексація за Законом № 491 на 01.03.2004 - 7,2% (8,2% - 1%), і з 01.03.205 по 01.03.2017 за статтею 42 (пункт 2) Закону № 1058 - 7,10932. Розмір пенсії: 306,45 х 1,71046 х 72% = 377,40 грн (на 01.01.2004); 377,40 х 107,2% (1,072) х 7,10932 = 2 876,24 грн.
Заяву з проханням обчислити розмір пенсії також за раніше діючим законодавством позивач подавала до Білокуракинського ОУПФУ 05.12.2017.
Крім того, позивач зазначила, що найоптимальніший період для нарахування пенсії повинен був взятий з 01.11.1990 по 31.10.1995. Довідку з ТОВ "Фінансист" позивач подала до УПФУ в Білокуракинському районі при призначенні пенсії у 2002 році, в місячний термін її повинні були перевірити і зробити перерахунок. В управлінні довідку не приймали, говорили, що таких зарплат не буває. В червні 2005 року позивач надала підтвердження - довідку з Архівного відділу Луганської міської ради від 03.06.2005 № 01-25/817 , проте перерахунок так і не було здійснено. Період для обчислення пенсії з 01.06.1990 по 31.05.1995 вибирався не позивачем, а взятий відповідачем самовільно. В той час позивач одержувала пенсію за Законом України "Про державну службу", і при розмежуванні пенсій між ПФУ та бюджетом відповідачу вигідніше було показати менші нарахування за рахунок ПФУ.
Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив частково. Визнав протиправною бездіяльність Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо неприйняття обґрунтованого рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 05 грудня 2017 року № 30/3-14.
Зобов'язав Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_2 про перерахунок пенсії від 05 грудня 2017 року № 30/3-14 з прийняття обґрунтованого рішення за наслідками її розгляду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Також було вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем не дотримано частини п'ятої статті 45 Закону № 1058-IV,якою передбачено обов'язок органу Пенсійного фонду щодо прийняття відповідного рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунок) пенсії.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що пенсія ОСОБА_2 призначена відповідно до Закону України «Про державну службу» з 05.10.2002, загальний стаж становить 37 років 3 місяці 25 днів (у тому числі на державній службі 10 років 2 місяці 11 днів). Заробітну плату для розмежування взято за період з 01.08.1990 по 31.07.1995 (вид розрахунку - звичайний), коефіцієнт заробітку - 1,59360.
18.06.2007 ОСОБА_2 звернулася до управління з заявою про перерахунок пенсії з більшого заробітку, надавши довідку про заробітну плату за період 01.07.1990 по 31.05.1995 (за новою формулою). Після перерахування заробіток для розмежування взято за період з 01.07.1990 по 31.05.1995, та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 04.10.2002, коефіцієнт заробітної плати складає 1,61147.
З 01.10.2017 набрав чинності Закон України від 03.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». При «Масовому перерахунку пенсій з 01.10.2017» програмним забезпеченням автоматично сформовано Списки особових рахунків, по яких розмір пенсії відповідно до Загальнообов'язкового Державного Пенсійного Страхування перевищує розмір пенсії відповідно до спец.закону з 01.10.2017. У зазначеному списку перебувала і заявниця, тому після надання програмного забезпечення, управлінням здійснено переведення пенсій з Закону України «Про державну службу» на пенсію на загальних підставах.
Після перерахунку з урахуванням пункту 4-3 Розділу 15 Закону № 1058 загальний розмір пенсії позивача складає 2561,34 грн, заробітна плата взята по матеріалам пенсійної справи (вибрано оптимальну заробітну плату) за період з 01.08.1990 по 31.07.1995, та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 04.10.2000, коефіцієнт заробітної плати складає 1,65057.
29.11.2017 позивач звернулася до управління з заявою про перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною надбавки (надала довідку про заробітну плату за сумісництвом за період з 01.07.1995 по 31.12.1995), після додавання даного заробітку змінився і оптимальний заробіток. Після проведення перерахунку розмір пенсії ОСОБА_2 становить 2668,27 грн. Заробітна плата взята за період з 01.11.1990 по 31.10.1995 та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 04.10.2002, коефіцієнт заробітної плати складає 1,72683.
При перевірці пенсійної справи виявлено, що управлінням допущено помилку при розрахунку заробітної плати для розмежування, а саме - неправомірно додано до заробітної плати за 60 місяців дані персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 04.10.2002.
З 01.10.2017 проведено перерахунок з виду на вид відповідно до Закону № 1058, у результаті чого розмір пенсії з 01.10.2017 склав 2461,30 грн.
З 01.12.2017 проведено перерахунок пенсії через зміну періоду заробітку з 01.11.1990 по 31.10.1995, розмір пенсії склав 2639,87 грн.
З 01.01.2018 ОСОБА_2 звернулася з заявою про перерахунок пенсії через зміну надбавки (надала довідку про заробітну плату за сумісництвом за червень 1995 року). Після проведення перерахунку розмір пенсії ОСОБА_2 становить 2673,64 грн, заробітна плата взята за період з 01.11.1990 по 31.10.1995 та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 04.10.2002, коефіцієнт заробітної плати складає 1,73066.
На виконання листа ПФУ від 03.08.2018 № 14322/З-11 управління привело пенсійну справу позивача у відповідність до вимог чинного законодавства, обчисливши розмір пенсії з 01.09.2018, враховуючи заробітну плату за період 01.06.1990 по 31.05.1995. Після перерахунку коефіцієнт заробітної плати склав 1,57923. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 5944,85 грн, розмір пенсії після перерахунку з 01.09.2018, розмір пенсії за віком - 2214,46 грн, доплата за понаднормовий стаж (17 років) - 246,84 грн, загальний розмір пенсії за віком - 2461,30 грн.
Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст. 263 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, перебуває на обліку в Білокуракинському ОУПФУ і з 2002 року отримувала пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу», що підтверджується копіями паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, посвідчення серії НОМЕР_2, виданого 17.10.2002 (арк.спр. 18-20).
Матеріалами пенсійної справи ОСОБА_2 підтверджується, що пенсія з 05.10.2002 призначена відповідно до Закону України «Про державну службу», загальний стаж становить 37 років 3 місяці 25 днів (у тому числі на державній службі 10 років 2 місяці 11 днів). Заробітну плату для розмежування взято за період з 01.08.1990 по 31.07.1995 (вид розрахунку - звичайний), коефіцієнт заробітку - 1,59360 (арк.спр. 52-53, 63)
Згідно з розпорядженням від 22.11.2017 № 114804 та протоколом від 23.11.2017 з 01.10.2017 здійснено перерахунок пенсії позивача у зв'язку з переходом з пенсії за Законом України «Про державну службу» на пенсію за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому, загальний розмір пенсії позивача складає 2561,34 грн, заробітна плата взята по матеріалам пенсійної справи (вибрано оптимальну заробітну плату) за період з 01.08.1990 по 31.07.1995, та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 04.10.2000, коефіцієнт заробітної плати складає 1,65057 (арк.спр. 119, 119 зв., 120).
Зазначений перерахунок здійснено у зв'язку з набранням чинності Закон України від 03.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з 01.10.2017 при масовому перерахунку пенсій, на підставі пункту 4-7 Прикінцевих положень Закону № 1058.
29.11.2017 позивач звернулася до управління з заявою про перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною надбавки, надавши довідку про заробітну плату за сумісництвом за період з 01.07.1995 по 31.12.1995 (арк.спр. 123, 126), і розпорядженням від 05.12.2017 № 114808 здійснено перерахунок пенсії через зміну надбавки (арк.спр. 121-122).
05.12.2017 за вх. № 30/З-14 позивач звернулася до відповідача з заявою в довільній формі про перерахунок пенсії по раніше діючому законодавству, ст.19 Закону України № 1788 «Про пенсійне забезпечення» відповідно п.2 ст. 27, абз. 4 п.1 ст. 40, п.2 ст.42, п.п.1, 2 ст. 43 і абз. 4 п.1 Прикінцевих положень Закону № 1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», просила звернути увагу, що при розрахунку коефіцієнта заробітної плати в 1991 році за січень - червень 1991 року примінялась середня заробітна плата - 297 грн, а за липень - грудень 1991 року - 495,40 грн, уточнити коефіцієнт заробітної плати за 1991 року і 60 місяців в цілому, які брались для обрахунку пенсії. Просила виплачувати пенсію з 01.10.2017 по найбільш вигідному варіанту, який повинні були повідомити відповідно до частини другої пункту 11 статті 64 Закону № 1058 (арк.спр. 17).
Листом від 27.04.2018 № 263/З-11 ГУ ПФУ в Луганській області надано відповідь на повторне звернення ОСОБА_2, в якому, зокрема, щодо зменшення розміру індивідуального коефіцієнта заробітної плати та, як наслідок, розміру пенсії зазначено, що зменшення відбулося після перевірки матеріалів пенсійної справи при розгляді попереднього звернення. Заробітну плату, з якої було обчислено пенсію, відкориговано, а саме - період, за який обчислено заробітну плату, визначено згідно з вимогами законодавства, що діяло на час призначення пенсії за законом з числа передбачених у пункті 4-7 розділу 15 Закону № 1058, застосовано заробітну плату за період з 01.06.1990 по 31.05.1995 (арк.спр. 8).
Листом від 03.08.2018 № 14322/3-11 Департамент пенсійного забезпечення ПФУ надав відповідь на звернення ОСОБА_2 від 21.06.2018 № 14322/З-11, в якій зазначено, що з 05.10.2002 їй призначено пенсію за віком за нормами Закону № 3723. На виконання пункту 13 Прикінцевих положень Закону № 10158 різницю між розміром пенсії відповідно до Закону № 3723 та розміром пенсії відповідно до Закону № 1058 обчислено з урахуванням, зокрема, довідки про заробітну плату з 01.06.1990 по 31.05.1995. Під час розгляду звернення виявлено помилку в частині визначення заробітної плати при проведення перерахунку пенсії відповідно до поданої 29.11.2017 заяви та доданих документів. Зокрема, заробітна плата була помилково обчислена з урахуванням положень абзацу третього частини першої статті 40 цього Закону. ГУ ПФУ в Луганській області доручено Білокуракинському ОУПФУ привести матеріали пенсійної справи у відповідність до вимог чинного законодавства, обчисливши розмір пенсії враховуючи заробітну плату з червня 1990 по травень 1995 року (арк.спр. 9).
На виконання листа ПФУ від 03.08.2018 № 14322/З-11 управління привело пенсійну справу позивача у відповідність до вимог чинного законодавства, обчисливши розмір пенсії з 01.09.2018, враховуючи заробітну плату за період 01.06.1990 по 31.05.1995. Після перерахунку коефіцієнт заробітної плати склав 1,57923. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 5944,85 грн, розмір пенсії після перерахунку з 01.09.2018, розмір пенсії за віком - 2214,46 грн, доплата за понаднормовий стаж (17 років) - 246,84 грн, загальний розмір пенсії за віком - 2461,30 грн, про що повідомлено ГУПФУ в Луганській області листом від 16.08.2018 № 4324/031-06 (арк.спр. 143 зв.).
28.09.2018 за вих. № 5242/031-2018 Білокуракинським ОУПФУ надано позивачу відповідь на звернення від 13.09.2018, в якій зазначено про те, що управлінням здійснено з 01.10.2017 переведення пенсії з Закону України «Про державну службу» на пенсію на загальних умовах (більш вигідний варіант) по матеріалам пенсійної справи, і на виконання листа ПФУ від 03.08.2018 № 14322/З-11 управління 15.08.2018 привело пенсійну справу у відповідність до вимог діючого законодавства (арк.спр. 22).
21.12.2018 за вх. № 40964/2018 відповідачем надано довідку, що при визначенні розміру пенсії за віком ОСОБА_2 враховано заробітну плату за 60 календарних місяців, а саме - з 01.06.1990 по 31.05.1995, де коефіцієнт для обчислення пенсії складає 1,57923, а середньомісячний заробіток для обчислення пенсії дорівнює 5944,85. У зв'язку з перевіркою ГУ ПФУ в Луганській області пенсійної справи позивача встановлено, що при визначенні різниці між розміром пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ та розміром пенсії із солідарної системи до Закону № 1058, з 01.01.2004 при розрахунку заробітної плати для розмежування безпідставно зараховані дані персоніфікованого обліку, що не відповідає вимогам законодавства, відповідно до якого призначались пенсії до 01.01.2004. Таким чином, період роботи в ТОВ «Фінансист» з червня 1995 року по листопад 1995 року відповідно до архівних довідок від 28.09.2006 № 01-25/2280 та від 03.06.2005 № 01-25/817 до розрахунку заробітної плати не врахований. 15.08.2018 пенсійну справу ОСОБА_2 приведено у відповідність до вимог чинного законодавства, обчисливши розмір пенсії з 01.09.2018, враховуючи заробітну плату за період з 01.06.1990 по 31.05.1995, на виконання листа ПФУ щодо звернення ОСОБА_2
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, статтею 44 Закону № 1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною п'ятою статті 45 Закону № 1058-IV визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган ПФУ та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846; далі - Порядок № 22-1).
Відповідно до пункту 1.5 Порядку № 22-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім'ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
Пунктом 2.8 Порядку № 22-1 визначено, що поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
Відповідно до пункту 4.1 Порядку № 22-1 що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (пункт 4.3 Порядку № 22-1).
Також пунктом 4.10 Порядку № 22-1 передбачено, що не пізніше 10 днів після надходження всіх необхідних документів для виплати пенсії орган, що призначає пенсію, повинен їх розглянути та прийняти відповідне рішення, яке оформлюється розпорядженням. Надані документи та заява зберігаються в пенсійній справі.
Отже, після отримання відповідної заяви позивача від 05.12.2017 № 30/3-14 відповідач повинен був розглянути цю заяву та прийняти мотивоване рішення у відповідності з вимогами Порядку № 22-1.
Натомість, за наслідками розгляду заяви позивача відповідач не прийняв рішення про перерахунок пенсії чи про відмову в перерахунку, і взагалі не надав обґрунтованої відповіді, тому суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Білокуракинського ОУПФУ щодо неприйняття обґрунтованого рішення за наслідками розгляду заяви позивача від 05.12.2017 № 30/3-14 та вийти за межі позовних вимог, зобов'язавши відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_2 від 05.12.2017 №30/3-14 з прийняттям обґрунтованого рішення.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу відповідача на те, що останнім не надано суду жодного рішення чи відповіді, прийнятих за наслідками розгляду заяви позивача від 05.12.2018 № 30/3-14, обґрунтованість яких мав би можливість перевірити суд з метою подальшого вирішення питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення вимог про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідач не оспорює правильність написання форми звернення ОСОБА_2 щодо перерахунку пенсії.
При таких обставинах колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, за приписами частини п'ятої статті 45 Закону № 1058-IV передбачено обов'язок органу Пенсійного фонду щодо прийняття відповідного рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунок) пенсії, суд вважає, що територіальний орган Пенсійного фонду має виключну компетенцію у питаннях призначення (перерахунку) пенсії. Отже, зазначене питання віднесено до дискреційних повноважень територіального органу Пенсійного фонду.
До подібних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 25 вересня 2018 року №573/2476/16-а.
Суд апеляційної інстанції застосовуючи частину 2 статті 77 КАС України, яка передбачає, що, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, вважає, що з цього приводу податковий орган не надав доказів спростовуючи зазначений факт.
При таких обставинах суд апеляційної інстанції не приймає до уваги доводи апеляційної скарги в повному обсязі.
Статтею ст.316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому при таких обставинах апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення а рішення суду без змін.
Керуючись ст. ст. 308, 311, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд,
Апеляційну скаргу Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2018 р. у справі № 360/3706/18- залишити без задоволення.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2018 р. у справі № 360/3706/18- залишити без змін.
Повне судове рішення складено та підписано 16 квітня 2019 року.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя О.О.Шишов
Судді І.В.Сіваченко
Г.М.Міронова