Ухвала від 16.04.2019 по справі 420/5979/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

16 квітня 2019 р.м.ОдесаСправа № 420/5979/18

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Потапчук В.О.,

суддів Шляхтицький О.І. , Семенюк Г.В. ,,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2019 р. по справі № 420/5979/18

позивач ОСОБА_2

відповідач Суворовське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Одесі

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2019 року адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково.

Не погоджуючись з вищевказаним рішенням суду першої інстанції Суворовське ОУПФ України в м.Одесі звернулося до суду з апеляційною скаргою, разом з клопотаннями про звільнення від сплати судового збору.

Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27 березня 2019 року у вказана апеляційна скарга залишена без руху. У задоволенні клопотання управління про звільнення від сплати судового збору відмовити.

11 квітня 2019 року до суду апеляційної інстанції надійшла заява управління про неможливість сплати судового збору на підставі відсутності коштів для цієї мети. При цьому скаржник просить визнати недоліки апеляційної скарги усуненими.

Відповідно до ч.1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.

Статтею 3 та 4 Закону України "Про судовий збір" визначено об'єкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" пільги щодо сплати судового збору Пенсійний фонд України та його територіальних органів не передбачені.

З урахуванням викладеного, суд залишає без задоволення вимоги заяви.

Таким чином, скаржником у наданих судом строк не усунено недоліки апеляційної скарги, що є підставою для повернення апеляційної скарги.

Частиною 5 ст. 297 КАС України передбачено, що апеляційна скарга повертається особі, яка її подала, якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.

До апеляційної скарги, яка оформлена і подана з порушенням вимог ст.ст. 295 та 296 КАС України, застосовується положення ст.ст. 169 та 298 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст.169, 295, 296, 298 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити Суворовському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України в м. Одесі у задоволенні вимог заяви про визнання недоліків апеляційної скарги усуненими.

Повернути апеляційну скаргу Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2019 року скаржнику.

Роз'яснити скаржнику, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в порядку статті 328 КАС України до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повний текст ухвали складений та підписаний 16 квітня 2019 року.

Суддя-доповідач Потапчук В.О.

Судді Шляхтицький О.І. Семенюк Г.В.