16 квітня 2019 року м. Рівне №460/3056/18
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щербакова В.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу, стягнення моральної шкоди,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі іменується - позивач) до Головного управління Національної поліції України в Рівненській області (далі іменується відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Рівненській області «По особовому складу» від 26.11.2018 № 285 о/с в частині унесення часткових змін до пункту наказу Головного управління Національної поліції в Рівненській області від 29.11.2017 № 262 о/с; стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду в розмірі 10000,00грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 26 листопада 2018 року ГУНП в Рівненській області видано наказ № 285 о/с, який позивач вважає незаконним, необґрунтованим, та таким, що підлягає скасуванню, з наступних підстав. Як вказано у позові, наказом ГУМВС України в Рівненській області № 348 о/с від 06 листопада 2015 року ОСОБА_1 звільнено з посади дільничного інспектора міліції Корецького РВ УМВС України в Рівненській області згідно п. 9 розділу XI Закону України "Про Національну поліцію" та відповідно до Положення «Про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» з 06 листопада 2015 року у запас Збройних сил за пунктом 64 "г" (через скорочення штатів). З посиланням на фактичні обставини справи щодо прийняття постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 30.10.2017 у справі № 817/1063/16 , якою зобов'язано ГУНП в Рівненській області розглянути кандидатуру ОСОБА_1 щодо заняття посади у ГУНП в Рівненській області у відповідності до пункту 9 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про національну поліцію», позивача зазначає, що 28.11.2017 року вона склала заяву про прийом на службу до Національної поліції України, за результатами розгляду якої ГУНП в Рівненській області прийнято наказ № 262 о/с від 29.11.2017 року. Вказує, що починаючи з 29.11.2017 по 26.11.2018 вона проходила службу у органах Національної поліції, при цьому мала спеціальне звання «капітан поліції», належним чином та добросовісно виконувала покладені на неї службові обов'язки. Разом з тим, оскаржуваним наказом від 26.11.2018 № 285 о/с «По особовому складу», без будь-якого попереднього її повідомлення унесено часткові зміни до пункту наказу від 29.11.2017 № 626 о/с, та вказано «уважати, що відповідно до статті 47 Закону України «Про національну поліцію», призначити ОСОБА_1 (М-222628) дільничним офіцером поліції сектору превенції Корецького відділення поліції Костопільского відділу поліції Головного управління поліції у Рівненській області, встановивши посадовий оклад 2400 гривень, присвоївши первинне спеціальне звання «рядовий поліції», закріпивши за нею спеціальний жетон з індивідуальним номером (0050841), із 29.11.2017». Нормативно обґрунтовуючи незаконність спірного наказу положеннями ч. 4 ст.81 Закону України «Про Національну поліцію», п. 9, 12 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію», позивач зазначає, що звання, яке вона мала на момент звільнення «капітан міліції» відповідає званню «капітан поліції».
Відповідач проти задоволення позову заперечив, у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву. На обґрунтування заперечення зазначає, що відповідно до наказу Національної поліції України від 17.08.2018 № 784 «Про проведення цільової перевірки», було проведено перевірку стану організації кадрового забезпечення в Головному управлінні Національної поліції в Рівненській області і в ході перевірки встановлено факт прийняття на службу до поліції 29.11.2017 з одночасним призначенням на посаду дільничного офіцера поліції сектору превенції Корецького відділення поліції Костопільського відділу поліції ГУНП в Рівненській області, з встановленням посадового окладу 2400 грн., з присвоєнням спеціального звання капітан поліції ОСОБА_1, закріпивши за нею спеціальний жетон з індивідуальним номером 0050841, як таку, що прибула з Міністерства внутрішніх справ, з посиланням в преамбулі наказу на пункти 9 та 12 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліції». Хоча в рішенні Рівненського окружного адміністративного суду від 30.10.2017 по справі № 817/1063/16 зазначено: «Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Рівненській області розглянути кандидатуру ОСОБА_1 щодо зайняття посади у Головному управлінні Національної поліції в Рівненській області у відповідності до пункту 9 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію", однак, пунктом 9 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" визначено що працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції. Враховуючи, що термін подання відповідної заяви про прийняття на службу до поліції минув, відповідач вважає що норми пункту 9 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" до ОСОБА_1 застосовувати було не правомірно.З огляду на викладене ГУНГП в Рівненській області вважає, що позивач мав проходити конкурс у відповідності до ст.52 Закону України «Про Національну поліцію». Зважаючи на вищевикладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Ухвалою суду від 12.12.2018 позовну заяву прийнято до розгляду відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 10.01.2019.
Ухвалою суду від 10.01.2019 підготовче засідання відкладено до 29.01.2019.
Підготовче засідання 29.01.2019 відкладено до 05.02.2019.
Ухвалою суду від 05.02.2019 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 14.02.2019.
Судове засідання 14.02.2019 не відбулося. Ухвалою сулу від 18.02.2019 розгляд справи відкладено на 07.03.2019.
Ухвалою суду від 07.03.2019 розгляд справи відкладено до 28.03.2018.
Ухвалою від 28.03.2019 суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Відповідно частини 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
Згідно записів у трудовій книжці серії НОМЕР_2 31 липня 2009 року ОСОБА_1 була прийнята на службу до органів внутрішніх справ на посаду дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Корецького РВ УМВС України в Рівненській області.
Згідно з наказом Управління МВС України в Рівненській області від 06.11.2015 року № 348 о/с, капітана міліції ОСОБА_1 (М-222628) дільничного інспектора міліції сектору Дільничних інспекторів міліції Корецького РВ УМВС України в Рівненській області звільнено з органів внутрішніх справ у запас (з постановкою на військовий облік Збройних сил) за пунктом 64 "г" (через скорочення штатів).
Вислуга років на день звільнення в календарному обчисленні становить 09 років 06 місяців 22 днів, у пільговому - 08 років 06 місяців 25 днів..
Судом встановлено, що правомірність прийняття ГУМВС України в Рівненській області вказаного наказу була предметом судового розгляду в адміністративній справі №817/1063/16.
Як вбачається з матеріалів справи, 15.07.2016 ОСОБА_1 звернулась до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Рівненській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі та зобов'язання вчинення певних дій. За змістом позовних вимог позивач просила:
визнати протиправним та скасувати наказ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області N 348 о/с від 06.11.2015 в частині звільнення з органів внутрішніх справ в запас Збройних Сил України за п. 64 "г" (через скорочення штатів) Положення про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ капітана міліції ОСОБА_1;
поновити ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Корецького РВ УМВС України в Рівненській області;
зобов'язати Головне управління Національної поліції в Рівненській області розглянути кандидатуру ОСОБА_1 для зайняття посади у відповідності до п. 9 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" у Головному управлінні Національної поліції в Рівненській області та видати відповідний наказ з цього приводу;
зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове та речове забезпечення за встановленими нормами за весь час вимушеного прогулу.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 30.10.2017 залишеною без змін постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано протиправним та скасувано наказ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області від 06.11.2015 N 348 о/с в частині звільнення з органів внутрішніх справ в запас Збройних Сил України за п. 64 "г" (через скорочення штатів) ОСОБА_1
Поновлено ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Корецького РВ УМВС України в Рівненській області з 07.11.2015.
Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Рівненській області розглянути кандидатуру ОСОБА_1 щодо зайняття посади у Головному управлінні Національної поліції в Рівненській області у відповідності до пункту 9 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію".
Зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 07.11.2015 по 30.10.2017.
В решті позову відмовлено.
На виконання судового рішення, наказом від 29.11.2017 № 262 о/с призначено ОСОБА_1 (М-222628) відповідно до п. 9 та 12 розділу ХІ Закону України «Про національну поліцію», як таку що прибула з Міністерства внутрішніх справ, з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування та установлених посадових окладів згідно штатного розпису, яка мала спеціальне звання «капітан міліції» дільничним офіцером поліції сектору превенції Корецького відділення поліції Костопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області, встановивши посадовий оклад 2400 грн., присвоївши спеціальне звання «капітан поліції», закріпивши за нею спеціальний жетон з індивідуальним номером (0050841), із 29.11.2017.
26.11.2018 наказом № 285 о/с «По особовому складу» унесено часткові зміни до пункту наказу від 29.11.2017 № 626 о/с, та вказано «уважати, що відповідно до статті 47 Закону України «Про національну поліцію», призначити ОСОБА_1 (М-222628) дільничним офіцером поліції сектору превенції Корецького відділення поліції Костопільского відділу поліції Головного управління поліції у Рівненській області, встановивши посадовий оклад 2400 гривень, присвоївши первинне спеціальне звання «рядовий поліції», закріпивши за нею спеціальний жетон з індивідуальним номером (0050841), із 29.11.2017».
В свою чергу, вважаючи наказ №285 о/с від 26.11.2018 року такими, що не відповідають вимогам Закону України «Про Національну поліцію» в частині, що стосується ОСОБА_1, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Вирішуючи адміністративний спір по суті суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами врегульовано, зокрема, але не виключно, Законом України "Про Національну поліцію», Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. № 114, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.04.2016 № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 р. за № 669/28799, Порядком підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції, затвердженим Наказом Міністерства внутрішніх справ України 23.11.2016 № 1235, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2016 р. за № 1668/29798.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про Національну поліцію України», Національна поліція - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.
Закон України «Про Національну поліцію України» опубліковано 06.08.2015 в газеті «Голос України» та відповідно до Прикінцевих та перехідних положень, набрав чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 07.11.2015 року, крім, зокрема, пунктів 8, 11 Прикінцевих та перехідних положень, які набрали чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону, тобто 07.08.2015 року.
Пунктом 8 Розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України» передбачено, що з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.
Згідно з п.9 Розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України» працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.
Відповідно до п.10 Розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України»працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.
Указані в цьому пункті особи можуть бути звільнені зі служби в органах внутрішніх справ до настання зазначеного в цьому пункті терміну на підставах, визначених Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Отже, Законом України «Про Національну поліцію України» передбачена альтернатива вибору працівників міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, зокрема, прийняття на службу за їх згодою або проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до статті 59 Закону України «Про Національну поліцію» з метою забезпечення належної підготовки та видання наказів з питань проходження служби поліцейськими розроблено Порядок підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції, який затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України 23.11.2016 року № 1235 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2016 р. за № 1668/29798 (далі - Порядок №1235).
Відповідно до розділу ІІ Порядку №1235, підставою для видання наказів по особовому складу є такі зміни в службовій діяльності, зокрема як, призначення на посади; присвоєння та позбавлення спеціальних звань поліції, пониження у спеціальному званні на один ступінь; закріплення спеціальних жетонів з індивідуальним номером; обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейським надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки; установлення посадових окладів; установлення чи скасування додаткових видів грошового забезпечення, премії та інших доплат відповідно до вимог чинного законодавства України.
Як встановлено судом спірний наказ Головного управління Національної поліції в Рівненській області 26.11.2018 року № 285о/с прийнято відповідачем, на підставі доповідної записки ДКЗ Національної поліції України від 09.11.2018 № 36470 «Про усунення недоліків ГУНП в Рівненській області» та ст. 81 Закону України «Про Національну поліцію».
Щодо незгоди позивача із спірним наказом в частині присвоєння йому у даному наказі спеціального звання «рядовий поліції» та його скасування суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.4 ст.81 Закону України «Про Національну поліцію» громадянам, уперше прийнятим на службу в поліції, присвоюється звання рядового поліції, якщо відсутні визначені цим Законом підстави для присвоєння іншого спеціального звання.
Відповідно до п. 30 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. № 114, особам рядового, молодшого, середнього і старшого начальницького складу, переведеним з однієї служби (підрозділу) органів внутрішніх справ до іншого, для особового складу якого встановлено інші спеціальні звання, такі звання присвоюються в порядку, визначеному пунктом 27 цього Положення. При цьому, спеціальне звання не повинне бути нижче наявного звання.
Згідно з п.27 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, спеціальні звання рядового і начальницького складу присвоюються особам, прийнятим на службу в органи внутрішніх справ, з урахуванням їх особистих якостей, спеціальної або військової освіти, рівня підготовки, службового досвіду та інших умов, передбачених цим Положенням.
Як вже встановлено судом, наказом від 28.11.2017 № 26 о/с згідно з п. 9 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію» та відповідно до положень про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ звільнено у запас за пунктом 64 «з» (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на службу в іншу установу) капітана міліції ОСОБА_1 (М-222628), дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Корецького РВ УМВС України в Рівненській області, 28.11.2017.
Тобто, позивач був звільнений у запас Збройних Сил за пунктом 64 «з» (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу в інші міністерства і відомства (організації) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ з посади старшого оперуповноваженого відділу організації та аналізу діяльності карного розшуку управління карного розшуку ГУ МВС України в Одеській області у спеціальному званні «капітан міліції».
Відповідно до п.12 Розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України», працівникам міліції, які у визначеному цим Законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до такої схеми співвідношення спеціальних звань, зокрема, «капітан міліції» - «капітан поліції».
При цьому, як вже встановлено, судом, позивача призначено наказом № 262 о/с від 29.11.2017 відповідно до п. 9 та 12 розділу ХІ Закону України «Про національну поліцію», як таку що прибула з Міністерства внутрішніх справ, з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування та установлених посадових окладів згідно штатного розпису, яка мала спеціальне звання «капітан міліції» дільничним офіцером поліції сектору превенції Корецького відділення поліції Костопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області, встановивши посадовий оклад 2400 грн., присвоївши спеціальне звання «капітан поліції», закріпивши спеціальний жетон з індивідуальним номером (0050841), із 29.11.2017.
Отже, видаючи спірний наказ, зокрема в частині присвоєння спеціального звання позивача, відповідач, як зазначено у цьому наказі, керувався 12 Розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України».
Однак, як вбачається з оскаржуваного наказу від 26.11.2018 № 285 о/с, відповідачем не було враховано приписи п.12 Розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України» при виданні спірного наказу в частині присвоєння спеціального звання позивачу, оскільки, як вже встановлено судом, позивачу у спірному наказі мало бути присвоєно спеціальне звання саме «капітан поліції», що відповідає званню «капітан міліції», тобто званню, у якому позивач був звільнений у зв'язку із переходом у встановленому порядку на роботу в інші міністерства і відомства (організації) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ та узгоджується з приписами п.12 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України», п.27, п.30 30 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. № 114.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до п.11 вказаного Порядку №1235 накази про накладення дисциплінарних стягнень у виді, зокрема, пониження у спеціальному званні на один ступінь реалізовуються шляхом видання наказів по особовому складу в установленому порядку.
Водночас, до суду відповідачем не було надано до суду жодних доказів, що підтверджують, що з 29.11.2017 року по 26.11.2018 року відносно позивача приймався наказ про пониження у спеціальному званні, яке він мав на момент звільнення.
Таким чином, за вищевказаних судом обставин, суд вважає, що унесення змін до наказу від 29.11.2017 № 262о/с наказом від 26.11.2018 № 285о/с згідно якого вказано вважати, що «відповідно до статті 47 Закону України «Про національну поліцію», призначити ОСОБА_1 (М-222628) дільничним офіцером поліції сектору превенції Корецького відділення поліції Костопільского відділу поліції Головного управління поліції у Рівненській області, встановивши посадовий оклад 2400 гривень, присвоївши первинне спеціальне звання «рядовий поліції», закріпивши за нею спеціальний жетон з індивідуальним номером (0050841), із 29.11.2017», не узгоджується з положеннями п. 9, 12 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» та п.п.27, 30 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. № 114.
Твердження відповідача, що тримісячний термін подання заяви про прийняття на службу станом на дату видання наказу від 29.11.2017 № 262о/с минув, а тому норми пункту 9 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України» до ОСОБА_1 застосовувати не правомірно суд до уваги не бере виходячи з наступного.
Як вбачається з постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 30.11.2017 у справі № 817/1063/16 судом було встановлено, що «показаннями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, підтверджується намір ОСОБА_1 продовжувати службу в Національній поліції України, а також показаннями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтверджується факт написання ОСОБА_1 рапорта 05.11.2015 на ім'я начальника Корецького РВ УМВСУ та проходження співбесіди з керівництвом райвідділу з зазначеного питання».
Також, у даній постанові, суд встановив, що «позивач у строк, відведений законом, виявила згоду на проходження служби в поліції, однак поданий позивачем рапорт з незалежних від позивача причин не був об'єктивно розглянутий у встановленому порядку».
Згідно ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
За таких обставин, доводи про пропуск ОСОБА_1 строку встановленого п. 9 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію України» є безпідставними та спростовуються матеріалами справи.
Щодо позовних вимог про стягнення з Головного управління Національної поліції України в Рівненській області на користь позивача моральної шкоди у розмірі 10000,00 грн., суд зазначає наступне.
Заявляючи вимогу про стягнення з ГУНП у Рівненській області моральної шкоди в сумі 10000 грн. позивач послалася на те, що дії відповідача в частині прийняття оскаржуваного наказу призвели до приниження відповідачем її особистості як працівника поліції та громадянина України, вказує що зусилля необхідні для відновлення попереднього стану, глибину її душевних та психічних страждань, пов'язаних з незаконними рішеннями відповідача щодо неї, порушення нормального ритму життя, тяжкість вимушених змін у її житті.
Разом з тим, суд зазначає, що позивачем не надано жодних доказів заподіяння їй або членам її сім'ї душевних страждань протиправними діями відповідача по справі, зокрема, доказів погіршення здоров'я або настання інших втрат немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, що настали внаслідок незаконних дій відповідача.
Крім того, позивач не обґрунтував та не підтвердив розміру моральної шкоди в сумі 10000,00 грн.
Враховуючи те, що позивачем належним чином не доведений факт заподіяння відповідачем моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, наявності причинного зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні, а також не зазначено, з чого позивач виходила при оцінюванні заподіяної їй шкоди, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення з ГУНП у Рівненській області моральної шкоди в розмірі 10000 грн. є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково.
Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, на користь позивача підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 704,80грн., сплаченого відповідно до квитанції №МР_АВ0110976NB_4467936 від 10.12.2018, оригінал якої знаходиться в матеріалах справи.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 (34704, Рівненська область, Корецький район, село Новий Корець, вулиця Костельна, будинок 32; РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Національної поліції в Рівненській області (33000, місто Рівне, вулиця Хвильового, 2; код ЄДРПОУ 40108761) про визнання протиправним та скасування наказу, стягнення моральної шкоди - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Рівненській області "По особовому складу" від 26.11.2018 №285 о/с в частині внесення часткових змін до пункту наказу Головного управління Національної поліції в Рівненській області від 29.11.2017 № 262 о/с.
В задоволенні позовних вимог про стягнення моральної шкоди в розмірі 10000,00грн. - відмовити повністю.
Стягнути на користь позивача ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Національної поліції в Рівненській області (код ЄДРПОУ 40108761) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 704,80грн. (сімсот чотири гривні 80 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 16 квітня 2019 року.
Суддя Щербаков В.В.