Рішення від 11.04.2019 по справі 540/484/19

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/484/19

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гомельчука С.В.,

при секретарі Воронцовій К.С.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Ростецької В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

13 березня 2019 року до Херсонського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ у Херсонській області) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, а саме:

- визнати дії відповідача щодо виплати позивачу пенсії у розмірі 10740,00 грн. неправомірними;

- зобов'язати відповідача нарахувати та виплачувати позивачу пенсію за віком у розмірі 11318,79 грн., починаючи з 01.01.2018 року, та виплатити різницю недоотриманої пенсії в результаті проведеного перерахунку.

Ухвалою від 15.03.2019 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недоліків. Позивач усунув недоліки позову у строк, встановлений судом.

Ухвалою суду від 21 березня 2019 року відкрито спрощене провадження в справі та призначено судове засідання на 11 квітня 2019 року.

Позовні вимоги мотивовані, зокрема, тим, що відповідач протиправно, всупереч вимогам Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148-VIII, відмовив позивачу у виплаті пенсії з 01.01.2018 в раніше встановленому розмірі, продовжуючи застосовувати обмеження максимального розміру, передбаченого пунктом 3 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV, відповідно до якого максимальний розмір пенсії за віком (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. На переконання позивача, таке обмеження максимального розміру пенсії правомірно застосовувалося відповідачем з моменту призначення та після перерахунку пенсії з 01.10.2017 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 № 2148-VIII до 31.12.2017, однак з 01.01.2018 не підлягало застосуванню, оскільки законодавець встановив дію відповідного обмеження до 31.12.2017 року. З огляду на зазначене вище, позивач вважає дії відповідача протиправними, такими, що суперечать нормам чинного законодавства і порушують його право на пенсійне забезпечення в належному розмірі.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини викладені в адміністративному позові.

09.04.2019 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній просить у задоволені позовних вимог відмовити повністю. Відповідач зазначив, що позивачу з 12.09.2017 року призначена та виплачується пенсія за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Він вказує, що пунктом 3 статті 27 Закону № 1058 передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не міг перевищувати 10740,00 гривень. Звертає увагу, що при індивідуальному коефіцієнті заробітку 4,72872, за періоди роботи з 01.07.2000р. по 31.05.2010р., розрахованому відповідно до ст. 40 Закону № 1058, та коефіцієнті страхового стажу 0,55238 (з урахуванням кратності 1,35) за 40 років 11 місяців 00 днів, обчисленому згідно із ст. 25 Закону №1058, розмір пенсії позивача з 30.09.2017 склав 11438,92 грн. Враховуючи обмеження, визначені пунктом 3 статті 27 Закону № 1058, до виплати встановлено пенсію у розмірі 10740,00 грн. Крім того, відповідач зазначає, що 11.10.2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" відповідно до якого внесено зміни й до Закону № 1058. Так, згідно із пунктом 4-3 Прикінцевих положень Закону: пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014 - 2016 роки (3764,40 грн.) із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. За результатом перерахунку коефіцієнт страхового стажу позивача за 40 років 11 місяців (без урахуванням кратності 1,35) склав 0,40917 і розмір пенсії зменшився до 8521,28 грн. Пунктом 4 Прикінцевих положень Закону передбачено, що у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Враховуючи зазначене, розмір пенсії позивача з 01.10.2017 залишився без змін та складає 10740,00 грн., а отже, пенсія виплачується відповідно до вимог чинного законодавства. Окремо звертає увагу суду на ту обставину, що позовну заяву подано з порушенням приписів ст.122 КАС України, оскільки про порушення своїх прав позивач повинна була дізнатись з жовтня 2017 року.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, посилаючись на підстави викладені в письмових запереченнях.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивача та представника відповідача, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 з 12.09.2017 року призначена та виплачується пенсія за віком, згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" при страховому стажі 40 років 11 місяців 00 днів (коефіцієнт стажу із врахуванням кратності 1,35 становив 0,55238). Розмір пенсії позивача з 30.09.2017 року становив 11438,92 грн. З урахуванням вимог пункту 3 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі Закон №1058), відповідно до якого максимальний розмір пенсії за віком (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, ОСОБА_1 виплачувалась пенсія в розмірі 10740,00 грн.

З 01.10.2017 року, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148-VIII (далі Закон № 2148) пенсійним органом здійснено перерахунок пенсії позивача, за наслідками якого загальний розмір пенсії становив 8521,28 грн.

Враховуючи, що після проведеного перерахунку пенсії з 01.10.2017 року розмір пенсії зменшився до 8521,28 грн., позивачу встановлена доплата до попереднього розміру пенсії і з 01.10.2017 року пенсія становить 10740,00 грн.

Позивач звернулась до відповідача із зверненням щодо надання інформації по проведеному перерахунку пенсійного забезпечення.

Листом відповідача від 28.02.2019 року за № 160/К-99-1 позивачу надано відповідь на звернення, яким повідомлено, що на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" ним було здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.10.2017 року із застосуванням єдиної формули для обчислення всіх пенсій. Так, за наслідками проведення перерахунку розмір пенсії позивача з 01.10.2017 року становить 8521,28 грн. Відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2148-VIII, у разі якщо внаслідок перерахунку, проведеного відповідно до цього Закону, розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі, а тому з 01.10.2017 року позивачу також встановлено доплату до попереднього розміру пенсії. Таким чином, загальний розмір пенсії позивача з 01.10.2017 року становить 10740,00 грн. і підстав для виплати в більшому розмірі немає.

Позивач стверджує, що з 01.01.2018 року їй повинна виплачуватись пенсія в розмірі 11318,79 грн., оскільки до моменту перерахунку 01.10.2017 року розмір пенсії становив 11318,79 грн., що і стало підставою для звернення до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пунктом шостим статті 92 Конституції України визначено, що виключно законами України визначаються зокрема, форми і види пенсійного забезпечення.

За змістом статті 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року №1788-XII (далі - Закон № 1788) громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі - Закон №1058).

Відповідно до частини 1 статті 27 Закону № 1058, розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп * Кс, де П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 року № 911-VIII (далі - Закон № 911) частину третю статті 27 Закону № 1058 доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень".

Окрім цього, вищезазначеним Законом № 911 доповнено частину третю статті 58 Закону № 1788 реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень".

Законом № 911 частину першу статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI (далі Закон № 3668) доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати 10740 гривень".

Так, з 12.09.2017 позивачу призначена пенсія за віком згідно Закону № 1058 при страховому стажі 40 років 11 місяців 00 днів. Розмір її пенсії становив 11318,79 грн. З урахуванням зазначених вище обмежень щодо максимального розміру пенсії, ОСОБА_1 виплачувалась пенсія в розмірі 10740,00 грн.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII (далі - Закон № 1774), який набрав чинності 01.01.2017, строк тимчасової дії положення про обмеження розміру пенсії продовжено до 31.12.2017.

З аналізу зазначених вище положень законодавства випливає, що відповідачем правомірно здійснювалась виплата пенсії позивачу, з моменту призначення до 31.12.2017 у максимальному розміру 10740,00 грн.

11.10.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі - Закон № 2148), яким розділ XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058 доповнено пунктом 4-3 наступного змісту: "Пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшений на 79 гривень.

Відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.10.2017, за наслідками якого загальний розмір пенсії позивача становив 8521,28 грн.

Відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2148 -VII, у разі якщо внаслідок перерахунку, проведеного відповідно до цього Закону, розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Крім того, аналогічні положення містяться в пункті 4-3 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058.

Тому, в разі якщо після перерахунку пенсії позивача з 01.10.2017 відповідно до пункту 4-3 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058 її розмір зменшився, то відповідач був зобов'язаний виплачувати позивачу пенсію в розмірі, що був встановлений до 01.10.2017, пенсія до 01.10.2017 мала розмір 11318,79 грн.

Відповідач, посилаючись на пункт 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2148-VII, обґрунтовує доплату до розміру пенсії позивача до 01.10.2017 тим, що до здійснення перерахунку пенсія виплачувалася позивачу в розмірі 10740 грн.

В даному випадку суд вважає такі доводи необґрунтованими, оскільки до здійснення перерахунку пенсії позивача її розмір становив 11318,79 грн., але виплачувався в сумі 10740,00 грн., оскільки законодавчо тимчасово був обмежений її максимальний розмір.

При цьому, суд зазначає, що розмір фактичної пенсійної виплати позивача, визначений з урахуванням обмеження її максимального розміру, відповідно до частини 3 статті 27 Закону № 1058, не є тотожним загальному розміру пенсії позивача, розрахованому згідно з формулою, наведеною у частині 1 ст. 27 Закону № 1058.

Таким чином, після здійснення перерахунку пенсії позивачки з 01.10.2017 року відповідач був зобов'язаний встановити їй доплату до старого розміру пенсії в сумі та виплачувати позивачці пенсію з обмеженням її максимального розміру до 10740 грн. по 31.12.2017 включно.

Окрім цього, суд наголошує, що законодавець встановив часові межі дії обмеження максимального розміру пенсії розміром 10740,00 грн., а саме до 31 грудня 2017 року. Так, відповідно до частини 3 статті 27 Закону № 1058 максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00 гривень.

Таким чином, з 01.01.2018 року дана норма щодо обмеження розміру пенсії 10740,00 грн. не підлягає застосуванню.

Тобто, з 01.01.2018 року пенсія в розмірі 11318,79 грн. мала виплачуватися позивачці в повному обсязі.

Таким чином, суд дійшов висновку, що всупереч вимогам пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2148-VII відповідач з 01.01.2018 року виплачував позивачці пенсію в меншому розмірі, ніж була їй встановлена до перерахунку з 01.10.2017 року.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Щодо позиції відповідача про пропущення позивачем строку на звернення до суду з позовною заявою, передбачений в ст. 122 КАС України, суд зазначає наступне.

Позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами (ч. 1 ст. 122 КАС України).

Преамбула до Закону № 1058 передбачає, що цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Згідно з ч. 2 ст. 46 Закону № 1058 нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Аналогічна норма міститься і в ч. 2 ст. 87 Закону України № 1788, відповідно до якої, суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Таким чином, спеціальними законами з питань пенсійного забезпечення та з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування встановлені інші ніж в КАС України строки звернення до суду.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача сплачену суму судового збору.

В судовому засіданні 11 квітня 2019 року проголошено вступну та резолютивну частину судового рішення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73000, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6-А, код ЄДРПОУ 21295057) щодо виплати ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1, АДРЕСА_1) пенсії у розмірі 10740,00 грн.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73000, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6-А, код ЄДРПОУ 21295057) нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1, АДРЕСА_1) пенсію за віком у розмірі 11318,79 грн., починаючи з 01.01.2018 року, та виплатити різницю недоотриманої пенсії в результаті проведеного перерахунку.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1, АДРЕСА_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73000, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6-А, код ЄДРПОУ 21295057) суму судового збору в розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень, сорок копійок), шляхом безспірного списання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 16 квітня 2019 р.

Суддя Гомельчук С.В.

кат. 112010200