Рішення від 08.04.2019 по справі 1.380.2019.000078

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1.380.2019.000078

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2019 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп'як О.О.

секретар судового засідання Лубоцька Н.І.,

за участю:

представника позивача - Кутянського А.Г.,

представник відповідача - Терлак М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за позовом Приватного акціонерного товариства «ІРОКС» до Державного інспектора-головного спеціаліста Відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Ковалик Олега Павловича, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування припису,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «ІРОКС» (79034, м. Львів, вул. Буйка, 17А) до Державного інспектора-головного спеціаліста Відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Ковалик Олега Павловича (АДРЕСА_1), Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (м. Львів, пр. Чорновола, 4, код ЄДРПОУ 39769942) в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати припис № 1235-Дк/0355Пр/03/01/-18, виданий 11 грудня 2018 року Державним інспектором-головним спеціалістом Відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Коваликом Олегом Павловичем.

Ухвалою суду від 17 січня 2019 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що державним інспектором - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Коваликом Олегом Павловичем проведено перевірку дотримання вимог законодавства при використанні земельної ділянки, за результатом якої складено акт № 1057-ДК/1062/АП/09/01/-18 (а.с.63-66), де вказано, що земельна ділянка площею 1,6876 на вул. Б.І. - Антонича (навпроти будинку №8) у місті Львові самовільно зайнята ПрАТ «Ірокс» шляхом будівництва багатоквартирних житлових будинків. Для усунення таких недоліків винесено припис. Вважає припис протиправними, оскільки будівництво багатоповерхових житлових будинків позивачем здійснюється у відповідності до договору від 30.11.2012 року укладеного із АГК № 15 Галицького району м. Львова. Земельна ділянка по вул. Б.І. - Антонича у м. Львові була відведена АГК № 15 Галицького району м. Львова згідно рішення Львівської міської ради № 63 від 18.02.1998 року. Крім того зазначають, що дозвіл на виконання будівельних від 04.02.2010 року та дозвіл на виконання будівельних робіт від 27.08.2010 року та Декларації про початок виконання будівельних робіт від 25.09.2013 року видані АГК № 15 Галицького району м. Львова, що підтверджує факт, що земельна ділянка виділяється АГК № 15 Галицького району м. Львова, а відтак питання пов'язані з правомірністю використання земельної ділянки не можуть стосуватися ПрАТ «Ірокс» так, як ПрАТ «Ірокс» не є замовником - забудовником, а лише виконавцем будівельно - монтажних робіт на об'єкті по вул. Антонича, у м. Львові. З огляду на це, просить припис скасувати.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач 1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. На адресу суду відповідачем - 1 подано відзив на позовну заяву (а.с. 54- 60).

Відповідач 2 з позовними вимогами не погодилася, у відзиві на позовну заяву (а.с.132-138) зазначила, що при перевірці стану додержання вимог земельного законодавства щодо використання та охорони земель усіх категорій та форм власності було встановлено, що земельна ділянка площею 1,6876 на вул. Б.І. - Антонича (навпроти будинку №8) у місті Львові самовільно зайнята ПрАТ «Ірокс» шляхом будівництва багатоквартирних житлових будинків. За категорією земель відноситься до земель житлової та громадської забудови. Вказує на те, що при перевірці було виявлено факт самовільного заняття ОСОБА_5, (генеральним директором ПрАТ «Ірокс») земельної ділянки. Жодних правовстановлюючих документів, які б підтверджували правомірність користування земельної ділянки позивач ні під час перевірки, ні суду не надав. Отже, дії відповідача щодо винесення акту та припису є правомірними.

Представник відповідача в судовому засіданні просила суд відмовити у задоволенні позову.

Суд, заслухавши вступне слово учасників прави, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 12.10.2018 року № 953-ДК у відповідності до вимог Земельного кодексу України, Законів України «Про державний контроль за охороною земель», «Про охорону земель», Положення про Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 року № 308, з метою розгляду листа Сихівського відділу поліції ГУНП у Львівській області № 6460/40/09/2018 від 25.07.2018 року в термін з 12.10.2018 року по 26.10.2018 року державному інспектору - головному спеціалісту відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Ковалику Олегу Павловичу здійснити державний контроль за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів, шляхом проведення перевірки земельної ділянки по вул. Антонича - Майданна у м. Львові. (а.с.61).

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 23.10.2018 року № 1057-ДК у відповідності до вимог Земельного кодексу України, Законів України «Про державний контроль за охороною земель», «Про охорону земель», Положення про Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 року № 308, з метою розгляду звернення Львівської місцевої прокуратури № 1 від 02.08.2018 № 42017140000000081 в термін з 23.10.2018 року по 23.11.2018 року державному інспектору - головному спеціалісту відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Ковалику Олегу Павловичу здійснити державний контроль за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів, шляхом проведення перевірки земельної ділянки по вул. Антонича - Майданна у м. Львові. (а.с.62).

14 листопада 2018 державним інспектором - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Коваликом Олегом Павловичем у відповідності до вимог ст.6 і 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» проведена перевірка з питання дотримання земельного законодавства при використанні земельної ділянки на вул. Б.І.- Антонича (навпроти будинку № 8) у місті Львові.

За результатами перевірки складено акт № 1057-ДК/1062/АП/09/01/-18 (а.с.63-66), де вказано, що земельна ділянка площею 1,6876 на вул. Б.І. - Антонича (навпроти будинку №8) у місті Львові самовільно зайнята ПрАТ «Ірокс» шляхом будівництва багатоквартирних житлових будинків. Вищевказана земельна ділянка огороджена тимчасовим парканом та використовується без документів на землекористування за рахунок земель комунальної власності територіальної громади чим порушено ст.ст. 125, 126 та пункт Б ст. 211 Земельного кодексу України. За категорією земель відноситься до земель житлової та громадської забудови. Заміри проводилися ліцензованою землевпорядною організацією ПП «Габр - Л».

За результатами обстеження земельної ділянки та перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом земельної ділянки державним інспектором - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Коваликом Олегом Павловичем було складено акт обстеження земельної ділянки від 21.11.2018 № 1057-ДК/399/АО/10/01/-18.

На підставі акту перевірки Головне управління Держгеокадастру у Львівській області винесено припис на ім'я генерального директора ПрАТ «Ірокс» від 11.12.2018 № 1235-ДК/0355Пр/03/01/-18 , яким приписано усунути порушення вимог ст.ст. 125, 126 та пункту Б ст. 211 Земельного кодексу України та повідомити про його виконання до 11.01.2019. (а.с.70). Припис було отримано генеральним директором ПрАТ «Ірокс» ОСОБА_5, 11.12.2018 року, що підтверджується його підписом на приписі про отримання.

Крім того, відповідно до п. 1, 2 розділу ІІ Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.01.2017 № 6 (далі - Інструкція № 6), у разі виявлення порушення законодавства у сфері використання та охорони земель, за яке Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) передбачена адміністративна відповідальність, державний інспектор складає протокол про адміністративне правопорушення. Протокол складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

11.12.2018 року державним інспектором - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Коваликом Олегом Павловичем було складено протокол про адміністративне правопорушення № 1235-ДК/0374П/07/01-18 стосовно ОСОБА_5.

Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області 11.12.2018 року складено постанову про закриття справи № 1235-ДК/0347ПО/08/01-18 оскільки при розгляді справи зроблено висновок, що в порушенні є ознаки злочину відповідальність за який передбачено частиною 2 статті 197-1 Кримінального кодексу України.

Не погоджуючись з винесенням припису, позивач звернувся до суду.

Перевіряючи спірне рішення на відповідність їх вимогам ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно статті 187 Земельного кодексу України контроль за використанням та охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.

Правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель визначені Законом України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" 19.06.2003 № 963-IV.

Статтею 2 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" визначено, що основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель, зокрема, є: забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України; запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення; забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

Статтею 4 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" встановлено, що об'єктом державного контролю за використанням та охороною земель є всі землі в межах території України.

Згідно частини другої статті 5 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" державний контроль за дотриманням вимог законодавства України про охорону земель здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Частиною першою статті 188 Земельного кодексу України передбачено, що державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а за додержанням вимог законодавства про охорону земель - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Згідно з положеннями статті 9 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються зокрема шляхом проведення перевірок.

Статтею 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" встановлено, що державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право:

безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель;

давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків;

складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;

у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення;

викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з порушенням земельного законодавства України;

передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення;

Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства про охорону земель можуть мати й інші повноваження відповідно до закону.

З аналізу наведених правових норм вбачається, що посадові особи Держгеокадастру та його територіальних органів, які є державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, мають право, зокрема, здійснювати перевірку об'єктів - земельних ділянок, що перебувають у користуванні юридичних і фізичних осіб та складати акти, за результатами таких перевірок.

Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів № 63 від 18.02.1988 було розглянуто клопотання авто гаражного кооперативу № 15 Ленінського району, організованого на підставі рішення райвиконкому від 12.05.87 р., № 269 та враховуючи акт вибору земельної ділянки від 18.02.88 року, виконком Львівської міської ради народних депутатів та вирішено відвести авто гаражному кооперативу № 15 Ленінського району земельну ділянку в комунальній зоні масиву «Сихів» площею 1,7 для будівництва 2-х 5-ти поверхових гаражів - стоянок на 1260 - 1300 автомобілів.

Згідно договору підряду на виконання будівельно - монтажних робіт від 30.11.2012 року укладеного між Автогаражним кооперативом № 15 Галицького району м. Львова (Замовник) та Приватного акціонерного товариства «Ірокс» (Виконавець) вбачається, що «Замовник» доручає, а «Виконавець» виконує будівельно - монтажні роботи по будівництву багатоповерхових житлових будинків із вбудованими приміщеннями по вул. Антонича - Майданна в мікрорайоні «Сихів» у м. Львові корпус № 2, корпус № 3, корпус № 7, корпус № 8.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що будівництво багатоповерхових житлових будинків позивачем здійснюється у відповідності до дозволу на виконання будівельних від 04.02.2010 року та дозволу на виконання будівельних робіт від 27.08.2010 року та Декларації про початок виконання будівельних робіт від 25.09.2013 року видані АГК № 15 Галицького району м. Львова.

Однак, в судовому засіданні представник відповідача зазначила, що під час проведення перевірки позивачем було надано лише рішення № 63 від 18.02.1988 року, договору підряду на виконання будівельно - монтажних робіт від 30.11.2012 року не було надано.

Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу Української РСР від 08.07.1970 № 29, (норми якого діяли на момент видачі рішення Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988 № 63, в редакції від 24.12.1987 року) міські Ради народних депутатів, їх виконавчі комітети в межах і в порядку, встановлених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, на території міста, зокрема: надають у користування, а також вилучають земельні ділянки для державних або громадських потреб відповідно до статей 16, 37, 38 цього Кодексу; видають землекористувачам документи на право користування землею.

Відповідно до ст.20 Земельного кодексу Української РСР право короткострокового тимчасового користування землею засвідчується рішенням органу, який надав земельну ділянку в користування.

Статтею 21 Земельного кодексу Української РСР, передбачено, що видача державних актів на право користування землею, а також актів на право довгострокового тимчасового користування землею провадиться виконавчими комітетами районних (міських) Рад народних депутатів.

Згідно ст. 22 Земельного кодексу Української РСР, приступати до користування наданою земельною ділянкою до встановлення відповідними землевпорядними органами меж цієї ділянки в натурі (на місцевості) і видачі документа, який засвідчує право користування землею, забороняється.

Частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (ч. 2 ст. 116 ЗК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 123 Земельного кодексу України, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Згідно із ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Положеннями ст.ст.125, 126 Земельного кодексу України встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Управління контролю за використанням та охороною земель звернулося з листом від 06.12.2018 року за № 0-13-22-28-2726/90-18 до начальника відділу Держгеокадастру у м. Львові Львівської області у якому просило надати інформацію щодо правового статусу (відповідно до матеріалів інвентаризації) земельної ділянки ПрАТ «Ірокс» на вул. Б.І.Антонича (навпроти будинку8) у місті Львові та вказати категорію земель до якої відноситься вищевказана земельна ділянка. (а.с.67).

Згідно відповіді Головного управління Держгеокадастру у Львівській області вбачається, що земельна ділянка у м. Львові на вул. Антонича навпроти буд.8 відноситься до земель м. Львова, що не надані у власність та користування (згідно списку землекористувачів та землевласників Галицького району м. Львова, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради № 51 від 06.02.1998 р. «Про інвентаризацію земель м. Львова» та враховуючи зареєстроване речове право на суміжну земельну ділянку), угіддя - забудовані землі, код КВПЦЗ -16.00.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", самовільне зайняття земельної ділянки будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

З аналізу вказаної правової норми вбачається, що використання земельної ділянки за відсутність правовстановлюючих документів є ознакою самовільного зайняття земельної ділянки.

З матеріалів справи та пояснень представника позивача та відповідача, судом встановлено, що ані при проведенні перевірки, ані в ході розгляду справи представником Приватного акціонерного товариства «Ірокс» не надано документів, які б підтверджували зареєстроване право власності чи користування земельною ділянкою за Автогаражним кооперативом №15 по вказаній в спірному рішенні адресою.

Доводи позивача про те, що відповідач провів перевірку 14.11.2018 року, а обстеження земельної ділянки здійснив лише 21.11.2018 року, спростовується наступним.

Статтею 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» визначено, що державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право, зокрема: складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Судом встановлено, що Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» та Інструкцією з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19.01.2017 № 6, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.02.2017 за № 173/30041, не передбачено порядок складання актів та їх послідовність, а визначено, що саме що державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право, зокрема складати акти перевірок.

Крім того, суд зазначає, що акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні статті 19 КАС України ,не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов'язків для осіб, робота (діяльність) яких перевірялися, тому його висновки не можуть бути предметом спору. Акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені контролюючим органом порушення вимог законодавства суб'єктами господарювання, документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу, а тому оцінка акта, в тому числі й оцінка дій службових осіб контролюючого органу щодо його складання, викладення у ньому висновків перевірки, може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акта.

Такі висновки викладені в постанові Верховного Суду України від 07.07.2015 у справі № 21-334а15.

Оскільки висновки, викладені в зазначених актах, є лише відображенням фактичних дій інспекторів та безпосередньо не встановлюють прав чи обов'язків. Аналогічні висновки містить в постанові Верховного Суду від 23.01.2018 у справі №2а/2570/6273/2011), яка підлягає врахуванню відповідно до частини 5 статті 242 КАС України.

Твердження представника позивача про те, що акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом - земельної ділянки від 14.11.2018 року № 1057-ДК/1062/АП/09/01/18 був складений у присутності Генерального директора ПрАТ «Ірокс» п. Микичака І.П., однак з актом такий ознайомлений лише 11.12.2018 року, судом не беруться до уваги, оскільки таке не впливає на суть встановленого порушення та прийняття оскаржуваного рішення.

Подані позивачем докази не спростовують висновків відповідачів.

На підставі наведеного, суд також вважає, що відповідачами правомірно та обґрунтовано у відповідності до положень ст. 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", надано обов'язковий для виконання припис з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель від 11.12.2018 року № 1235-ДК/0355Пр/03/01/-18, що прийнятий відповідно до вимог ч. 2 ст. 2 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).

Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини справи, оцінивши докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та аналізуючи наведені положення законодавства, суд приходить до переконання про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для стягнення на користь позивача судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, у зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Приватного акціонерного товариства «ІРОКС» (79034, м. Львів, вул. Буйка, 17 А, код ЄДРПОУ 23958651) до Державного інспектора-головного спеціаліста Відділу контролю за використанням та охороною земель у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах та м. Львів Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Ковалик Олега Павловича (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 39769942) , Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування припису,- відмовити повністю.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 15 квітня 2019 року.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна