Рішення від 21.02.2019 по справі 280/4298/18

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

21 лютого 2019 року 17:55Справа № 280/4298/18 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря судового засідання Стовбур А.Ю. та представників

позивача: ОСОБА_1

відповідачів: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРАЛ АДМІКЧЕРЗ»

до 1. Державної фіскальної служби України

2. Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації

про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

10.10.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРАЛ АДМІКЧЕРЗ» (далі - позивач) до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач 1), Комісії Державної фіскальної служби, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі -відповідач 2), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 № 392319/39608592 від 11.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 01.11.2017, рішення № 403239/39608592 від 13.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 3 від 01.11.2017; №427634/39608592 від 15.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 33 від 08.11.2017; № 439436/39608592 від 19.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 36 від 09.11.2017; № 439437/39608592 від 19.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 42 від 09.11.2017; №427635/39608592 від 15.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 55 від 14.11.2017, які були подані позивачем;

- зобов'язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 1 від 01.11.2017 (реєстраційний номер в ЄРПН НОМЕР_1); № 3 від 01.11.2017 (реєстраційний номер в ЄРПН НОМЕР_2); № 33 від 08.11.2017 (реєстраційний номер в ЄРПН НОМЕР_3); № 36 від 09.11.2017 реєстраційний номер в ЄРПН НОМЕР_4); № 42 від 09.11.2017 (реєстраційний номер в ЄРПН НОМЕР_5); № 55 від 14.11.2017 (реєстраційний номер в ЄРПН НОМЕР_6) з дати подання іх на реєстрацію позивачем.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ТОВ «КОРАЛ АДМІКЧЕРЗ», відповідно до приписів статті 201 Податкового кодексу України, за результатами здійснення господарських операцій з трьома контрагентами (Товариством з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», Товариством з обмеженою відповідальністю «Конард», Товариством з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К») складено та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні від 01.11.2017 № 1, від 08.11.2017 № 33, від 14.11.2017 № 55, від 01.11.2017 № 3, від 09.11.2017 № 36, від 09.11.2017 № 42, проте отримано повідомлення про те, що накладні прийнято, але їх реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації спірних податкових накладних зазначено п. 201.16 ст.201 ПК України, із зазначенням наявності ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступені ризиків, достатніх для зупинення ПН/РК в ЄРПН, та вказано на невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах. Представник позивача зауважив, що позивач скористався наданим правом на подання додаткових документів та пояснень до ДФС, проте, незважаючи на подання додаткових документів Комісією прийнято рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних, оскільки, на думку контролюючого органу, платником податків подано копії документів, що складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття Комісією ДФС рішення про реєстрацію податкових накладних.

Позивач вважає, що оскаржувані рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних прийнято контролюючим органом без належної перевірки достовірності та аналізу наданих позивачем документів. Вказує, що фіскальний орган зобов'язаний у кожній квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чітко вказати на конкретний вид критерію, який встановлений п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення ПН/РК в ЄРПН. Такий критерій як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД у п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків не передбачений. Також, позивач зауважив, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації накладних не містять обґрунтувань причин такої відмови та переліку документів, складених з порушенням законодавства. Позивач вважає, що під час прийняття оскаржуваних рішень відповідач 2 діяв не обґрунтовано та без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, що свідчить про наявність підстав для їх скасування.

Ухвалою суду від 16.10.2018 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 15.11.2018.

Ухвалою суду від 15.11.2018 продовжено строк підготовчого провадження у справі на 30 днів до 14.01.2019 та, відповідно, відкладено підготовче засідання в адміністративній справі до 18.12.2018.

Протокольною ухвалою суду від 18.12.2018 відкладено підготовче засідання до 14.01.2019.

10.01.2019 представником відповідача 1 та відповідача 2 подано відзив на позовну заяву, у якому він просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки реєстрація податкових накладних від 01.11.2017 № 1, від 08.11.2017 № 33, від 14.11.2017 № 55, від 01.11.2017 № 3, від 09.11.2017 № 36, від 09.11.2017 № 42 зупинена через відповідність критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Зокрема, виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 8481. На пропозицію усунути виявлені недоліки позивач, як стверджує представник відповідача 1 та відповідача 2, не надав достатній обсяг первинних документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій з Товариством з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», Товариством з обмеженою відповідальністю «Конард», Товариством з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» (відсутні документи про обставини придбання та оплату за придбання товару на адресу постачальника; відсутній Договір про оренду нерухомого майна або підтвердження права власності на приміщення складу ГП у м. Харкові, яка використовується як місце відвантаження товару; відсутній договір про надання транспортних послуг з перевізниками та документи щодо оплати таких послуг; відсутні документи, якими підтверджуються транспортування ТМЦ від постачальника ТОВ «Корал АГ» до покупця ТОВ «Епіцентр-К»).

Крім того, представник відповідача 1 та відповідача 2 зазначив, що у якості доказів до відзиву долучені знімки з екрану з Інформаційної системи «Податковий блок» із відображенням повного переліку наданих позивачем до контролюючого органу документів по кожній податковій накладній, також на них зазначено, які саме документи надані позивачем із кількістю наданих сторінок та форматом документу. З огляду на викладене, представник відповідача 1 та відповідача 2 підсумував, що оскаржувані рішення є правомірними, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

Ухвалою суду від 14.01.2019 зупинено провадження у справі до 11.02.2019 та призначено підготовче засідання на 11.02.2019 о 12 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 11.02.2019 поновлено провадження у справі.

Ухвалою суду від 11.02.2019 відмовлено у задоволенні клопотання представника Державної фіскальної служби України про залишення адміністративного позову без розгляду.

11.02.2019 судом оголошено перерву до 21.02.2019 до 16 год. 30 хв.

Протокольною ухвалою суду від 11.02.2019 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті в цей же день; оголошено перерву до 21.02.2019.

У судовому засіданні 21.02.2019 судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суд, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «КОРАЛ АДМІКЧЕРЗ» (код ЄДРПОУ 39608592) зареєстровано в якості юридичної особи.

До видів економічної діяльності позивача за КВЕД-2010 належать: виробництво інших основних неорганічних хімічних речовин (20.13); виробництво тари з пластмас (22.22); виготовлення виробів із бетону для будівництва (23.61); надання в оренду офісних машин і устаткування, у тому числі комп'ютери (77.33); оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням (46.73); оптова торгівля хімічними продуктами (основний) (46.75); роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах (47.52); вантажний автомобільний транспорт (49.41); купівля та продаж власного нерухомого майна (68.10); надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (68.20); надання в оренду вантажних автомобілів (77.12).

У досліджуваному періоді позивач мав господарські відносини з трьома контрагентами, а саме: Товариством з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», Товариством з обмеженою відповідальністю «Конард», Товариством з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К».

Так, 29.06.2017 між позивачем та Товариством з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» укладено Договір № 15-00026 (далі - Договір від 29.06.2017 № 15-00026), за умовами якого позивач зобов'язується поставити Товариству з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», а Товариство з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» зобов'язується прийняти та оплатити Комплексні добавки «Корал» на умовах, викладених у розділах цього Договору.

На виконання умов договору позивачем поставлено на адресу Товариства з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» добавку комплексну «Coral ExpertFix P1.1» у кількості 2,5 т. на загальну суму 21 750,00 грн, в т.ч. ПДВ 3 625,00 грн., що підтверджується рахунком-фактурою від 31.10.2017 № ДМ.3110.01, видатковою накладною від 01.11.2017 № ДМ-0000291. Товариство з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» сплатило позивачу кошти у розмірі 21 750,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 02.11.2017 № 6608.

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару Товариству з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», 01.11.2017 складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 1.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція від 30.11.2017 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, в якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:3824. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення від 05.12.2017 № 1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено. Також, позивачем надано відповідачу 2 Договір від 29.06.2017 № 15-00026, видаткову накладну від 01.11.2017 № ДМ-0000291, довіреність № 1955, рахунок-фактуру від 31.10.2017 № ДМ.3110.01, ТТН від 01.11.2017 № 279, платіжне доручення від 02.11.2017 №6608.

11.12.2017 комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 392319/39608592 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Також, у межах Договору від 29.06.2017 № 15-00026 позивачем поставлено на адресу Товариства з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» добавку комплексну «Coral ExpertFix P1.1» у кількості 2,5 т. на загальну суму 21 750,00 грн, в т.ч. ПДВ 3 625,00 грн., що підтверджується рахунком-фактурою від 08.11.2017 № ДМ.0811.01, видатковою накладною від 08.11.2017 № ДМ-0000326. Товариство з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» сплатило позивачу кошти у розмірі 21 750,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 10.11.2017 № 6950.

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару Товариству з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», 08.11.2017 складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 33.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція від 30.11.2017 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:3824. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення від 08.12.2017 № 1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено. Також, позивачем надано відповідачу 2 :Договір від 29.06.2017 № 15-00026, видаткову накладну від 08.11.2017 № ДМ-0000326, рахунок-фактуру від 08.11.2017 № ДМ.0811.01, ТТН від 08.11.2017 № 295, платіжне доручення від 08.11.2017 № 6950.

15.12.2017 комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 427634/39608592 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Також, у межах Договору від 29.06.2017 № 15-00026 позивачем поставлено на адресу Товариства з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» добавку комплексну «Coral ExpertFix P1.1» у кількості 2,5 т. на загальну суму 21 750,00 грн, в т.ч. ПДВ 3 625,00 грн., що підтверджується рахунком-фактурою від 14.11.2017 № ДМ.1411.01, видатковою накладною від 14.11.2017 № ДМ-0000351. Товариство з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» сплатило позивачу кошти у розмірі 21 750,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 27.11.2017 № 7642.

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару Товариству з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2» 14.11.2017 складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 55.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція від 30.11.2017 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:3824. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення від 06.12.2017 № 4 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено. Також, позивачем надано відповідачу 2: Договір від 29.06.2017 № 15-00026, видаткову накладну від 14.11.2017 № ДМ-0000351, рахунок-фактуру від 14.11.2017 № ДМ.1411.01, ТТН від 14.11.2017 № 312, платіжне доручення від 24.11.2017 № 7642.

15.12.2017 комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 427635/39608592 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

14.08.2017 між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Конард» укладено Договір № 15-00056 (далі - Договір від 14.08.2017 № 15-00056), за умовами якого позивач зобов'язується поставити Товариству з додатковою відповідальністю «Конард», а Товариство з додатковою відповідальністю «Конард» зобов'язується прийняти та оплатити Комплексні добавки «Корал» на умовах, викладених у розділах цього Договору.

На виконання умов договору позивачем поставлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Конард» добавку комплексну «Coral ExpertFix P1.1» у кількості 1,210 т. на загальну суму 13 310,00 грн, в т.ч. ПДВ 2 218,33 грн., що підтверджується рахунком-фактурою від 30.10.2017 № ДМ.3010.01, видатковою накладною від 01.11.2017 № ДМ-0000293. Товариство з обмеженою відповідальністю «Конард» сплатило позивачу кошти у розмірі 13 310,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 02.11.2017 № 583.

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару Товариству з обмеженою відповідальністю «Конард», 01.12.2017 складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 3.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція від 30.11.2017 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:3824. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення від 06.12.2017 № 1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено. Також, позивачем надано відповідачу 2: Договір від 14.08.2017 № 15-00056, видаткову накладну від 01.11.2017 № ДМ-0000293, рахунок-фактуру від 30.10.2017 № ДМ.3010.01, ТТН від 01.11.2017 № 281, платіжне доручення від 02.11.2017 № 583.

13.12.2017 комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 403239/39608592 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

03.08.2017 між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» укладено Договір № 115290 (далі - Договір від 03.08.2017 № 115290), за умовами якого позивач зобов'язується поставити Товариству з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К», а Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» зобов'язується прийняти та оплатити товар з найменуванням, зазначеним у специфікаціях та/або інших документах згідно умов договору, підписаних постачальником та покупцем, на умовах, викладених у розділах цього Договору.

На виконання умов договору позивачем поставлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» добавку комплексну «Coral MasterFrio» 5 л., добавку комплексну «Coral MasterTherm» 5 л. і 10 л., захист для фасаду «Coral ExpertFasad» 1 л., пластифікатори для бетону «СoralMasterSilk», прискорювачі для бетону «CoralMasterFix», добавку для розчину «CorakMasterКладка», водовідштовхуючу добавку «СoralMasterGidro», добавку для фундаменту «СoralMasterBazze», добавку для теплої підлоги «Coral MasterTherm» на загальну суму 10 792,31 грн., в тому числі ПДВ 1 798,72 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» сплатило позивачу відповідні кошти, що підтверджується платіжним дорученням від 28.11.2017 № 17203.

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару Товариству з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К», 09.11.2017 складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 36.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція від 30.11.2017 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:3824 Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення від 12.12.2017 № 1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено. Також, позивачем надано відповідачу 2: Акт від 15.11.2017 № ПП/0-006816 здачі-прийняття робіт, Договір від 03.08.2017 № 115290, видаткову накладну від 09.11.2017 № ДМ-0000329, рахунок-фактуру від 07.11.2017 № 00000066, ПП 100697 10_11, ПП 102311 20_11, ПП 17203 28_11, ПП 331125 24_11, видаткову накладну від 09.11.2017 № РН-0000002, Договір поставки від 01.11.2017 № 01/11/2017 з ТОВ «Корал АГ».

19 грудня 2017 року комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 439436/39608592 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Також, у межах Договору від 03.08.2017 № 115290 позивачем поставлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» добавку комплексну «Coral MasterFrio» 5 л. і 10 л., добавку для фундаменту «СoralMasterBazze» 1 л і 10 л, добавку для теплої пілоги «Coral MasterTherm» 1 л і 10 л, захист для фасаду «Coral ExpertFasad» 1 л і 5 л, пластифікатор для бетону «СoralMasterSilk» 5 л. і 10 л., прискорювач для бетону «CoralMasterFix», добавки для розчину «CoralMasterКладка» 1л, 5 л та 10 л, водовідштовхуючу добавку «СoralMasterGidro» 1 л на загальну суму 15 819,79 грн., в тому числі ПДВ 2 636,63 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» сплатило позивачу відповідні кошти, що підтверджується платіжним дорученням від 28.11.2017 № 17203.

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару Товариству з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К», 09.11.2017 складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 42.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція від 30.11.2017 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:3824. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення від 12.12.2017 № 2 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено. Також, позивачем надано відповідачу 2: Акт від 15.11.2017 № ПП/0-006816 здачі-прийняття робіт, видаткову накладну від 09.11.2017 № РН-0000002, видаткову накладну від 09.11.2017 № ДМ-0000339, Договір поставки від 03.08.2017 № 115290, Договір поставки від 01.11.2017 № 01/11/2017 з ТОВ «Корал АГ», рахунок-фактуру від 09.11.2017 № 00000086, ПП 100697 10_11, ПП 102311 20_11, ПП 17203 28_11, ПП 331125 24_11.

19.12.2017 комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 439437/39608592 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Позивач, не погодившись з відмовою відповідачів в реєстрації спірних податкових накладних, звернувся з даним позовом до суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Податковий кодекс України).

Відповідно до підпунктів 16.1.2, 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

У даному випадку датою виникнення податкових зобов'язань є дата здійснення поставки товару.

У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

З 01.01.2017 набули чинності зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю (Закон - № 1797-VIII від 21.12.2016).

У свою чергу, відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 №567 моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями, зокрема (п. 1): обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної/розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

За приписами пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Згідно з підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Згідно з положеннями підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України).

Зазначена комісія приймає рішення про: - реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; - відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Судом встановлено, що реєстрація податкових накладних від 01.11.2017 № 1, від 08.11.2017 № 33, від 14.11.2017 № 55, від 01.11.2017 № 3, від 09.11.2017 № 36, від 09.11.2017 № 42, складених за результатами здійснення позивачем господарських операцій з трьома контрагентами (Товариством з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», Товариством з обмеженою відповідальністю «Конард», Товариством з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К»), зупинена у зв'язку з їх відповідністю, як зазначено контролюючим органом, пункту 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків - за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД.

Разом з цим, відповідачем документально не доведено відповідність податкових накладних від 01.11.2017 № 1, від 08.11.2017 № 33, від 14.11.2017 № 55, від 01.11.2017 № 3, від 09.11.2017 № 36, від 09.11.2017 № 42 критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 «Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Крім того, податковим органом не доведено, у чому саме полягає невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД, на яку міститься посилання у Квитанціях.

За таких обставин, пропонування відповідачем надати позивачу пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пп."в" пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 - є необґрунтованим.

В свою чергу, на підтвердження господарських операцій з Товариством з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», Товариством з обмеженою відповідальністю «Конард», Товариством з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» позивачем до матеріалів справи надано первинні документи (копії договорів, рахунків-фактур, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, платіжних доручень, довіреностей, актів прийманні-передачі). При цьому, суд зазначає, що такі документи подавались і контролюючому органу, проте, зазначені документи не взяті до уваги під час прийняття спірних рішень.

Доводи, наведені контролюючим органом у відзиві не можуть бути підставою для відмови у реєстрації спірних податкових накладних, більш того позивачу під час прийняття рішень на такі недоліки не вказувалось, а тому платник податків був позбавлений об'єктивної можливості усунути виявлені недоліки.

Крім того, за правилами, встановленими частиною другою статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Також, суд вважає безпідставними посилання контролюючого органу на недоліки в господарських операціях позивача з контрагентами, у яких попередньо закуповувався реалізований товар, оскільки предметом дослідження контролюючого органу під час вирішення питання про реєстрацію/відмову в реєстрації спірних податкових накладних повинні бути взаємовідносини між позивачем з однієї сторони та Товариством з додатковою відповідальністю «Житлобуд-2», Товариством з обмеженою відповідальністю «Конард», Товариством з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» з іншої сторони.

Тому суд зазначає, що відповідачі по справі, обмежились лише загальною оцінкою наданих позивачем документів, не встановивши конкретно, які з них складені з порушенням законодавства, як зазначено у спірних рішеннях, і в чому саме полягають ці порушення.

Частинами 1 та 2 статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та Протоколи до неї є частиною національного законодавства України відповідно до статті 9 Конституції України, як чинний міжнародний договір, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставі Закону України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВРта вона набула чинності для України 11 вересня 1997 року.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Аналізуючи оскаржувані рішення, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень, відповідно до ч.2 статті 2 КАС України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 01 липня 2003 року, яке, відповідно до ч. 1 статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Отже, рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб'єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб'єкта, визначених законом.

Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб'єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.

Таким чином, висновки та рішення суб'єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Разом з тим, як встановлено в ході судового розгляду справи відповідачем зазначених вище принципів при прийнятті рішень дотримано не було.

Відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).

Відтак, оскільки спірні рішення про відмову у реєстрації податкової накладної підлягають скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних спірні податкові накладні.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч наведеним вимогам відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не довели правомірності винесення оскаржуваних рішень.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 139, 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРАЛ АДМІКЧЕРЗ» задовольнити.

2. Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: № 392319/39608592 від 11.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 01.11.2017, рішення № 403239/39608592 від 13.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 3 від 01.11.2017; №427634/39608592 від 15.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 33 від 08.11.2017; № 439436/39608592 від 19.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 36 від 09.11.2017; № 439437/39608592 від 19.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 42 від 09.11.2017; №427635/39608592 від 15.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної № 55 від 14.11.2017.

3. Зобов'язати Державну фіскальну службу України України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРАЛ АДМІКЧЕРЗ» (69114, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 39608592) № 1 від 01.11.2017; № 3 від 01.11.2017; № 33 від 08.11.2017, № 36 від 09.11. 2017 № 42 від 09.11.2017, № 55 від 14.11.2017 з дати подання їх на реєстрацію.

4. Судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 10 572 (десять тисяч п'ятсот сімдесят дві) гривні 00 копійок присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРАЛ АДМІКЧЕРЗ» (69114, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 39608592) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 39292197).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення у повному обсязі складено та підписано «15» квітня 2019 року.

Суддя Ю.П. Бойченко