Справа № 3 - 58/10
15 лютого 2010 року Суддя Згурівського районного суду Київської області:
ОСОБА_1
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від прокуратури Згурівського району Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки с. Аркадіївка вул. Першотравнева, 2 Згурівського району Київської області, працюючої на посаді голови ОСОБА_3 сільської ради Згурівського району,
за п. «г» ч. 1 ст. 5 Закону України « Про боротьбу з корупцією », -
ОСОБА_2, перебуваючи на посаді сільського голови ОСОБА_3 сільської ради Згурівського району Київської області і є посадовою особою органу місцевого самоврядування 7 рангу 4 категорії та будучи особою уповноваженою на виконання функцій держави, в період часу з жовтня 2009 року по січень 2010 року систематично не надавала письмову інформацію ( відповіді ) на звернення громадян до ОСОБА_3 сільської ради з питань надання у власність земельних ділянок, забезпечення порядку і законності, і тим самим умисно відмовила фізичним особам в наданні інформації, надання якої передбаченої чинним законодавством України.
Так, сільським головою ОСОБА_3 сільської ради ОСОБА_2 не було надано письмову інформацію ( відповідь ) за зверненнями громадян та прийняті рішення : ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ( заяви про вжиття заходів для забезпечення порядку та законності в с. Аркадіївка від 21.10.2009 року №№ 02-11-136 та 02-11-137 ), ОСОБА_6 ( заява про надання земельної ділянки від 19.11.2009 року ), ОСОБА_7 ( заява про надання земельної ділянки від 20.11.2009 року), ОСОБА_8 ( заява про надання у власність земельних ділянок від 20.11.2009 року ), ОСОБА_9 (заява про надання у власність земельних ділянок від 26.11.2009 року), ОСОБА_10 ( заява про надання у власність земельних ділянок від 26.11.2009 року ).
В судове засідання ОСОБА_2 не зв»явилася, про розгляд справи була повідомлена у встановленому законом порядку, направила до суду заяву, в якій просить розгляд справи проводити у її відсутність, вину у вчиненні даного правопорушення визнала.
Копіє паспорта встановлено особу правопорушниці ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с. 16 - 17 ).
Згідно письмового пояснення ОСОБА_2 від 27.01.2010 року встановлено, що ОСОБА_2 визнала свої протиправні дії щодо не надання письмової інформації на звернення громадян ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_11 та ОСОБА_10 до ОСОБА_3 сільської ради з питань надання у власність земельних ділянок ( а.с. 5 - 6 ).
Відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_2 ( Боровик , Задорожня ) Т.І. встановлено, що із 07.04.2006 року по теперішній час ОСОБА_2 працює на посаді голови ОСОБА_3 сільської ради Згурівського району ( а.с. 7 ).
Письмовим поясненням ОСОБА_12 від 27.01.2010 року підтверджено, що сільським головою с. Аркадіївка Згурівського району ОСОБА_2 не було надано письмову інформацію на звернення громадян ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_11 та ОСОБА_10 до ОСОБА_3 сільської ради з питань надання у власність земельних ділянок ( а.с. 8 - 9 ).
Копіями журналу реєстрації пропозицій, заяв та скарг громадян ОСОБА_3 сільської ради та заяв підтверджено, що громадяни ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_11 та ОСОБА_10 зверталися до ОСОБА_3 сільської ради з питань надання у власність земельних ділянок ( а.с. 11 - 15, 20 - 26 ).
Відповідно до ст. 9 Закону України « Про інформацію » всі громадяни України мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Відповідно до п. « г » ч. 1 ст. 5 Закону України « Про боротьбу з корупцією », державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права відмовляти фізичним та юридичним особам в інформації, надання якої передбачено правовими актами, умисно затримувати її, надавати недостовірну чи неповну інформацію.
Згідно ст. 10 Закону України « Про інформацію » право на інформацію забезпечується обов»язком органів державної влади та місцевого самоврядування інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.
Відповідно до ст. 47 Закону України « Про інформацію » відповідальність за порушення законодавства про інформацію несуть особи, винні у несвоєчасному наданні інформації.
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України « Про інформацію » органи влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, об»єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв ( клопотань ), зобов»язані об»єктивно і вчасно розглянути їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідно до ст.. 20 Закону України « Про звернення громадян » звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, ті, які не потребують додаткового вивчення, невідкладно, але не пізніше п»ятнадцяти днів від дня їх отримання.
Згідно ч. 3 ст. 15 Закону України « Про звернення громадян » відповідь за результатами розгляду заяв ( клопотань ) в обов»язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах ( клопотаннях ) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов»язки.
Своїми діями правопорушниця, перебуваючи на посаді сільського голови, відмовила фізичним особам в інформації, надання якої передбачено правовими актами, умисно затримуючи її.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що дане правопорушення було вчинено гр. ОСОБА_2, яка винна в його вчиненні, підлягає адміністративній відповідальності, як пом”якшуюча відповідальність обставина, те що в своїй письмовій заяві правопорушниця вину у вчиненому визнала, обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено, майнова шкода відсутня.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка займається суспільно - корисною працею, її майновий стан, як пом”якшуюча відповідальність обставина - те, що у вчиненому щиро розкаялася, суддя вважає, що на правопорушницю необхідно накласти стягнення у вигляді адміністративного штрафу.
Керуючись п. «г» ч. 1 ст. 5, ч. 2 ст. 7 Закону України « Про боротьбу з корупцією », суддя, -
Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п»ятдесят) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом 10 ( десяти ) днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути пред»явлена до виконання протягом 3 ( трьох ) місяців з дня її винесення.
СУДДЯ Р.В. ХИЖНИЙ