58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
15 квітня 2019 року Справа № 926/849/15
Суддя Господарського суду Чернівецької області Ковальчук Т.І., розглянувши
скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Гіпербуд”
на дії державного виконавця у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Гіпербуд”, м. Чернівці,
до 1) обслуговуючого кооперативу “ЖБК Проспект”, м. Чернівці,
2) охоронної фірми “Тигр”, м. Чернівці,
про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії,
за участю секретаря судового засідання Боднарчука В.В.,
представників сторін:
ТОВ “Гіпербуд” - не з'явився,
Першого відділу ДВС м. Чернівці Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області - не з'явився,
ОК “ЖБК “Проспект” - ОСОБА_1, дов. № 45 від 06.11.2018 р.,
Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 27.07.2015 у справі № 926/849/15 частково задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Гіпербуд”, зобов'язано Обслуговуючий кооператив “ЖБК “Проспект” усунути перешкоди у виконанні ТОВ “Гіпербуд” своїх функцій замовника будівництва шляхом звільнення самовільно зайнятого приміщення торгівельного центру, як першої черги будівництва будинку з вбудовано-прибудованими торгово-офісними приміщеннями та паркінгом, за адресою м. Чернівці, проспект Незалежності, 131, у решті вимог у позові відмовлено (суддя Дутка В.В.).
17.08.2015 на виконання вказаного рішення Господарським судом Чернівецької області видано відповідний наказ.
05.04.2019 до суду надійшла скарга ТОВ “Гіпербуд” від 04.04.2019 на дії державного виконавця Першого відділу ДВС м. Чернівці Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області ОСОБА_2 щодо винесення постанови про закінчення виконавчого провадження від 20.03.2019 у виконавчому провадженні № 48481394.
Ухвалою від 05.04.2019 р. скаргу ТОВ “Гіпербуд” на дії державного виконавця призначено до розгляду в судовому засіданні на 15.04.2019 р., рекомендовано державному виконавцю Савці М.С. надати письмові пояснення по суті скарги, докази надіслання копій письмових пояснень учасникам виконавчого провадження; матеріали виконавчого провадження № 48481394 з примусового виконання наказу від 17.08.2015 р. по справі № 926/849/15; рекомендовано ОК “ЖБК Проспект” надати відзив на скаргу та докази на його підтвердження.
У зв'язку з перебуванням судді Дутки В.В. у відпустці згідно з розпорядженням керівника апарату Господарського суду Чернівецької області № 20/19 від 15.04.2019 р. та протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду за результатами повторного автоматичного розподілу скаргу ТОВ “Гіпербуд” на дії державного виконавця передано до провадження судді Ковальчук Т.І.
У судове засідання 15.04.2019 р. представники скаржника і органу ДВС - Першого відділу ДВС м. Чернівці Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області, не з'явилися. Доказів вручення скаржнику ТОВ “Гіпербуд” ухвали від 05.04.2019 р. у матеріалах справи немає.
Від Першого відділу ДВС м. Чернівці Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області через канцелярію суду надійшло клопотання від 15.04.2019 р. про відкладення розгляду справи для подання відзиву на скаргу в зв'язку з тим, що ухвала суду від 05.04.2019 р. надійшла до відділу лише 12.04.2019 р.
Від ОК “ЖБК “Проспект” також надійшла заява від 15.04.2019 р. про відкладення розгляду справи для забезпечення належного представництва своїх інтересів з посиланням на те, що боржник не повідомлений про дату, час і місце розгляду скарги, а дізнався про це випадково. До початку судового засідання 15.04.2019 р. боржником через канцелярію суду подано заперечення на скаргу ТОВ “Гіпербуд”.
Представник ОК “ЖБК “Проспект” у судовому засіданні 15.04.2019 р. просив відкласти розгляд справи для забезпечення участі в судовому процесі адвоката, який представляє інтереси кооперативу.
За приписами частини 1, 2 статті 342 Господарського процесуального кодексу України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.
Неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.
Заслухавши клопотання представника ОК “ЖБК “Проспект”, розглянувши документи, які надійшли на розгляд суду, враховуючи неявку представників скаржника і органу ДВС, відсутність доказів належного повідомлення ТОВ “Гіпербуд” про дату, час і місце судового засідання з розгляду скарги, наявність клопотань учасників провадження про відкладення розгляду справи і подання заперечень на скаргу, докази надіслання яких скаржнику і органу ДВС відсутні, суд з урахуванням положень статей 202, 216 ГПК України та з метою дотримання проголошеного статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод права кожної особи на справедливий і публічний розгляд її справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, вирішив відкласти розгляд скарги ТОВ “Гіпербуд”.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 165, 202, 216, 234, 342 ГПК України, суд
1. Розгляд скарги в судовому засіданні відкласти на 15-00 год. 24 квітня 2019 року за участю представників стягувача, боржника і Першого відділу ДВС м. Чернівці Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області.
2. Державному виконавцю Савці М.С. у строк до 22 квітня 2019 року виконати викладене в пункті 3 резолютивної частини ухвали суду від 05.04.2019 р.
3. Обслуговуючому кооперативу “Житлово-будівельний кооператив “Проспект” надіслати на адресу ТОВ “Гіпербуд” і Першого відділу ДВС м. Чернівці Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області заперечення на скаргу, докази надіслання надати суду.
Суддя Т.І. Ковальчук